Śladami Kuncewiczów

Skomentuj (2)

zobacz więcej (17)

„Kazimierz dwóch księżyców” to nowy szlak turystyczny obejmujący miejsca związane z Marią i Jerzym Kuncewiczami. Pierwsza prezentacja już za nami.

Premierowa prezentacja nowego szlaku turystycznego zatytułowanego „Kazimierz dwóch księżyców” za nami. W Domu Kuncewiczów, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego miało miejsce uroczyste wręczenie przez przedstawicieli firmy farmaceutycznej nagrody pieniężnej, dzięki której możliwe było opracowanie szlaku i publikacja przewodnika w formie wydawnictwa.  Muzeum Nadwiślańskie uzyskało ten grant w ramach konkursu „Adamed dla Seniora". Nietrudno więc się domyśleć, że beneficjentami projektu są seniorzy, a w ramach projektu przewidujemy spacery po Kazimierzu Dolnym, organizowane bezpłatnie dla grup seniorów z całej Polski.

Literacki szlak turystyczny pn. "Kazimierz dwóch księżyców" to pewna nowość na mapie turystycznej Kazimierza Dolnego. Tematyczny szlak obejmuje bowiem miejsca i budynki, w których bywali Kuncewiczowie oraz osoby z nimi zaprzyjaźnione.

- Ten przewodnik powstał po to, aby pokazać Kazimierz oczyma Kuncewiczów i udowodnić, że naprawdę warto wdrapywać się na wzgórze wieńczące wąwóz Małachowskiego – mówi Monika Januszek – Surdacka, kierownik Domu Kuncewiczów. – W połowie grudnia zaproszę Państwa raz jeszcze do Kazimierza Dolnego na prawdziwy spacer szlakiem Kuncewiczów, zaś dziś zrobimy do tego taką drobną przystawkę. Mam nadzieję, że ta podróż dostarczy Państwu ogromnie wielu wzruszeń, wrażeń i radości. Chciałabym też, byście Państwo otworzyli się na Kazimierz i na swoje wspomnienia związane z tym miastem. Bo tak naprawdę bardzo wielu fragmentów tego przewodnika nie byłoby, gdyby nie wiedza seniorów związana z Kazimierzem Dolnym. To oni nam ten przewodnik weryfikowali.

Autorem wydawnictwa opisującego wspomniany szlak jest Stanisław Turski. Trasa biegnie przez ciekawe, bardziej lub mniej znane miejsca w Miasteczku. Zaczyna się w Domu Kuncewiczów zbudowanym przez Karola Sicińskiego w 1936 r., kończy zaś na kazimierskim cmentarzu, przy pomniku Kuncewiczów.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę