Jest nowy dyrektor kazimierskiego muzeum

Skomentuj (16)

Wraz z początkiem 2017 roku rozpisany został konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Swoje kandydatury zgłosiło pięć osób. Jaką decyzję podjęła komisja? Kto będzie władał kazimierskim muzeum przez najbliższych kilka lat. Decyzję już podjęto.

Przez pięć ostatnich lat dyrektorem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym była Agnieszka Zadura. Był to okres bardzo intensywny, zarówno pod względem wydarzeń kulturalnych organizowanych lub współorganizowanych przez kazimierskie muzeum, jak i pod względem zmian w samym funkcjonowaniu instytucji. Nie był wolny też od spraw spornych w samym muzeum.

Wraz z początkiem roku 2017, zakończyła się kadencja obecnego dyrektora. Urząd Marszałkowski w Lublinie ogłosił konkurs na stanowisko włodarza kazimierskiej placówki, do którego zgłosiło się pięć osób, w tym Agnieszka Zadura. Jednak w drugim etapie – przesłuchaniu wzięło udział już tylko troje zainteresowanych. Wyboru dyrektora dokonała komisja podczas głosowania.

To głosowanie już za nami. Nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego został wybrany. Została nim po raz kolejny Agnieszka Zadura, której kandydatura, zdaniem komisji była najbardziej przekonywująca.

- Pani Agnieszka Zadura uzyskała absolutną większość głosów – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. - Kandydaci są pytani zarówno o pewną koncepcję rozwoju placówki, jak też o szczegóły dotyczące bieżącego funkcjonowania. I tutaj Pani Agnieszka Zadura wypadła najlepiej. Jej koncepcja  była najbardziej przekonująca, najlepiej osadzona w finansach, co jest zupełnie normalne, ponieważ jest ona na bieżąco z wszystkimi sprawami związanymi z muzeum.

Teraz ustalane są warunki zatrudnienia oraz czas, na jaki dyrektor otrzyma kontrakt. O planach, jakie dyrektor kazimierskiego muzeum ma drugą kadencję działalności, napiszemy wkrótce.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • Zdalny obserwator
  Nie nowy dyrektor tylko stary dostał(a) drugą kadencję.
 • Piotr
  No i fajnie, bo w końcu to muzeum nie przynosi wstydu i nie wionie, jak drzewiej bywało.
 • Odsłuch
  Podsłuch, czyżbyś należał/a do bliskiego grona Pani Dyrektor, że tyle wiesz?
 • pijany znad Grodarza
  Jestem tego samego zdania co @ Klara

  ps. "kazimierzanin
  Wielki słownik ortograficzny

  kazimierzanin (mieszkaniec Kazimierzy Wielkiej, Kazimierza Biskupiego, Kazimierza Dolnego, Kazimierza Górniczego) -anina, -aninie; -anie, -an"
 • Podsłuch
  Karola nie ma takiego słowa "Kazimierzanin". Ty o tym nie wiesz i Pani dyrektor też nie - więc zapewne te same kręgi. Ona ani Kazimierza ani jego mieszkańców nie lubi - taki sekrecik.
  • Odsłuch
   Podsłuch, chyba przystawiłeś/aś ucho nie tam gdzie trzeba... Spróbuj jeszcze raz☺
  • Podsłuch
   W związku z czym? Pani dyr dobrze się maskuje, ale w gronie bliskim nie kryje co myśli o Kazimierzu i jak nisko ceni pracowników muzeum - także tych, którzy ją popierają.
 • Karola
  Ja również uważam, ze Muzeum ma calkiem udane propozycje i dla Kazimierzan, i dla turystów. Oby tak dalej. Również życzę powodzenia. Czy byłoby możliwe, żeby Pani Agnieszka podzieliła się z nami planami na najbliższą przyszłość. Jakie ciekawe wystawy planuje zorganizować w tym roku?
 • Klara
  No i bardzo dobrze. To muzeum w końcu zaczęło funkcjonować jak należy. Powodzenia życzę!
 • sikawka
  Kiedy wreszcie kadencyjność managera miejskiej toalety pytam się ja sikający?
 • ...
  "była najbardziej przekonywująca" - Pani Redaktor, w słowniku języka polskiego nie ma takiego słowa jak "przekonywująca".
 • Mirabelka
  Gratuluję Pani i z niecierpliwością czekam na kolejne ciekawe wystawy. Jakiś czas temu zapowiadana była wystawa Jacka Malczewskiego, a teraz nie ma jej wśród planowanych imprez. Jakie są na nią szanse? I w ogóle jakie interesujące wydarzenia przewiduje Pani w Muzeum w najbliższej przyszłości? Z pozdrowieniami☺
 • Anna
  Gratulacje Pani Agnieszko
 • Observer
  "Zdruzgotana" nie zna ortografii i za dużo emocji pokazuje, dekonspirując się.
 • Lolek
  Dobrze dobrze. Puławy już poszły w inne ręce. Teraz kolej na Janowiec, Kuncewiczówkę, inne.
 • zdruzgotana
  No i co łajdaki?Do kąta protestanci z pod szyldu solisoli jak dalej?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę