Jubileuszowa wystawa Marcina Tymińskiego

zobacz więcej (13)

Przez dwa miesiące w Muzeum Nadwiślańskim oglądać można wyjątkową wystawę biżuterii autorstwa Marcina Tymińskiego. Artysta w tym roku obchodzi jubileusz dwudziestolecia pracy twórczej.

Marcin Tymiński określany jest jako jeden z najciekawszych twórców biżuterii artystycznej średniego pokolenia. Studiował na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, był współzałożycielem i członkiem „Grupy Sześć” a od 2010 roku jest prezesem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, które skupia najlepszych polskich projektantów biżuterii oraz promuje współczesne polskie wzornictwo w kraju i za granicą. Współpracuje również z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym.

Nic więc dziwnego, że to właśnie w tym miejscu artysta zdecydował się świętować dwudziestolecie pracy twórczej. W Gmachu Głównym otwarta została wystawa „eXXhibition”.

- Marcin jest artystą międzynarodowej sławy i raczej nie trzeba go nikomu przedstawiać – mówi Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. – Bardzo się cieszymy, że wybrał właśnie nas, żeby pokazać swoje najnowsze prace. Jeszcze niedawno gościły one w Barcelonie, a już niebawem będą w Monachium. W tym czasie świąteczno – noworocznym, kiedy goście przyjadą do Kazimierza, będą mogli podziwiać nie tylko samo Miasteczko, ale także tę piękną biżuterię.

W swoich projektach artysta łączy różne materiały, m.in. bursztyn, metale i tworzywo sztuczne. Jego prace są nowoczesne i geometryczne, czasem abstrakcyjne. Bardzo często jednak motywy nawiązują do świata natury. Bez wątpienia można powiedzieć, że biżuteria tworzona przez Marcina Tymińskiego zachwyca. Swoją oryginalnością i różnorodnością. Nie da się obok niej przejść obojętnie. Zobaczcie sami, w kazimierskim muzeum.

- Jest to dla mnie bardzo szczególny dzień – mówi Marcin Tymiński. – Chciałem, by ta wystawa zakończyła moje tournee po świecie właśnie w tym miejscu. Muzeum Nadwiślańskie jest jednym z najważniejszych miejsc dla mnie i zawsze będą tu wracał.

Wystawę oglądać można do 25 lutego 2018 roku w godzinach pracy muzeum (9.00 – 16.00).

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę