Jubileuszowa wystawa Marcina Tymińskiego

zobacz więcej (13)

Przez dwa miesiące w Muzeum Nadwiślańskim oglądać można wyjątkową wystawę biżuterii autorstwa Marcina Tymińskiego. Artysta w tym roku obchodzi jubileusz dwudziestolecia pracy twórczej.

Marcin Tymiński określany jest jako jeden z najciekawszych twórców biżuterii artystycznej średniego pokolenia. Studiował na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, był współzałożycielem i członkiem „Grupy Sześć” a od 2010 roku jest prezesem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, które skupia najlepszych polskich projektantów biżuterii oraz promuje współczesne polskie wzornictwo w kraju i za granicą. Współpracuje również z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym.

Nic więc dziwnego, że to właśnie w tym miejscu artysta zdecydował się świętować dwudziestolecie pracy twórczej. W Gmachu Głównym otwarta została wystawa „eXXhibition”.

- Marcin jest artystą międzynarodowej sławy i raczej nie trzeba go nikomu przedstawiać – mówi Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. – Bardzo się cieszymy, że wybrał właśnie nas, żeby pokazać swoje najnowsze prace. Jeszcze niedawno gościły one w Barcelonie, a już niebawem będą w Monachium. W tym czasie świąteczno – noworocznym, kiedy goście przyjadą do Kazimierza, będą mogli podziwiać nie tylko samo Miasteczko, ale także tę piękną biżuterię.

W swoich projektach artysta łączy różne materiały, m.in. bursztyn, metale i tworzywo sztuczne. Jego prace są nowoczesne i geometryczne, czasem abstrakcyjne. Bardzo często jednak motywy nawiązują do świata natury. Bez wątpienia można powiedzieć, że biżuteria tworzona przez Marcina Tymińskiego zachwyca. Swoją oryginalnością i różnorodnością. Nie da się obok niej przejść obojętnie. Zobaczcie sami, w kazimierskim muzeum.

- Jest to dla mnie bardzo szczególny dzień – mówi Marcin Tymiński. – Chciałem, by ta wystawa zakończyła moje tournee po świecie właśnie w tym miejscu. Muzeum Nadwiślańskie jest jednym z najważniejszych miejsc dla mnie i zawsze będą tu wracał.

Wystawę oglądać można do 25 lutego 2018 roku w godzinach pracy muzeum (9.00 – 16.00).

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę