Złote przeboje Romualda Lipki

Skomentuj (11)

zobacz więcej (20)

Któż z nas nie zna takich przebojów jak „Nie wierz nigdy kobiecie”, „Bal wszystkich świętych”, Aleja gwiazd” czy „Nic nie może wiecznie trwać”? Na kazimierskim Zamku mogliśmy je usłyszeć podczas jednego koncertu: Romuald Lipko – złote przeboje.

Koncerty z cyklu "Romuald Lipko - złote przeboje" to niezapomniane chwile pełne wspomnień. Niektórzy z nas się przy tych utworach wychowali, inni przy nich wchodzili w dorosłość. Zna je jednak chyba każdy. „Za ostatni grosz”, „Nie wierz nigdy kobiecie” czy „Jolka, Jolka pamiętasz?” w wykonaniu  Felicjana Andrzejczaka, "Wszystko czego dziś chcę", "Tyle samo prawd, ile kłamstw" i "Za darmo nic" wyśpiewane przez Izabelę Trojanowską – to tylko niewielka część koncertu, który odbył się także na kazimierskim zamku.

- Tak naprawdę bohaterami różnych karier artystycznych są dzieła, czyli to, co pozostaje po artystach – mówi Romuald Lipko. – W moim przypadku są to piosenki, które napisałem dla różnych polskich wykonawców, a które nadal żyją w społeczeństwie i w Państwa sercach. Uważam, że są one warte tego, by je dalej prezentować. Oczywiście z największą radością prezentuję te piosenki, kiedy wykonawca, który je oryginalnie śpiewał żyje i może się pojawić na scenie. Nie zawsze niestety jest to możliwe, np. w przypadku Ani Jantar, choć to wielka szkoda.

Dlatego też na scenie uznanym artystom towarzyszą również młodzi wokaliści: Grzegorz Wilk, Ewa Szlachcic i Marta Świątek – Stanienda, którzy wykonują takie przeboje jak: "Takie tango", "Bal wszystkich świętych", "Aleja gwiazd", "Nic nie może wiecznie trwać", „Malinowy król”, "Latawce, dmuchawce, wiatr" czy "Luz – blues, w niebie same dziury”. Nie zabrakło także nowych utworów, napisanych także przez Romualda Lipkę, specjalnie dla młodych artystów: "Kochaj mnie"  Grzegorza Wilka i "Nigdy nie patrz wstecz" Marty Świątek - Staniendy.

- Powspominamy, poradujemy się w tym pięknym miejscu, jakim jest Kazimierz, a szczególnie ten szczyt, ten zamek, który wywołuje wiele wspomnień u wielu ludzi – mówi Romuald Lipko.

Wspomnień, w których pojawia się kazimierski zamek, po tym koncercie na pewno będzie dużo więcej. Bo bez wątpienia był to niezapomniany wieczór, pełen dobrej muzyki i odległych podróży do czasów, których już nie ma, ale o których nie da się zapomnieć.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (11)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę