Złote przeboje Romualda Lipki

Skomentuj (11)

zobacz więcej (20)

Któż z nas nie zna takich przebojów jak „Nie wierz nigdy kobiecie”, „Bal wszystkich świętych”, Aleja gwiazd” czy „Nic nie może wiecznie trwać”? Na kazimierskim Zamku mogliśmy je usłyszeć podczas jednego koncertu: Romuald Lipko – złote przeboje.

Koncerty z cyklu "Romuald Lipko - złote przeboje" to niezapomniane chwile pełne wspomnień. Niektórzy z nas się przy tych utworach wychowali, inni przy nich wchodzili w dorosłość. Zna je jednak chyba każdy. „Za ostatni grosz”, „Nie wierz nigdy kobiecie” czy „Jolka, Jolka pamiętasz?” w wykonaniu  Felicjana Andrzejczaka, "Wszystko czego dziś chcę", "Tyle samo prawd, ile kłamstw" i "Za darmo nic" wyśpiewane przez Izabelę Trojanowską – to tylko niewielka część koncertu, który odbył się także na kazimierskim zamku.

- Tak naprawdę bohaterami różnych karier artystycznych są dzieła, czyli to, co pozostaje po artystach – mówi Romuald Lipko. – W moim przypadku są to piosenki, które napisałem dla różnych polskich wykonawców, a które nadal żyją w społeczeństwie i w Państwa sercach. Uważam, że są one warte tego, by je dalej prezentować. Oczywiście z największą radością prezentuję te piosenki, kiedy wykonawca, który je oryginalnie śpiewał żyje i może się pojawić na scenie. Nie zawsze niestety jest to możliwe, np. w przypadku Ani Jantar, choć to wielka szkoda.

Dlatego też na scenie uznanym artystom towarzyszą również młodzi wokaliści: Grzegorz Wilk, Ewa Szlachcic i Marta Świątek – Stanienda, którzy wykonują takie przeboje jak: "Takie tango", "Bal wszystkich świętych", "Aleja gwiazd", "Nic nie może wiecznie trwać", „Malinowy król”, "Latawce, dmuchawce, wiatr" czy "Luz – blues, w niebie same dziury”. Nie zabrakło także nowych utworów, napisanych także przez Romualda Lipkę, specjalnie dla młodych artystów: "Kochaj mnie"  Grzegorza Wilka i "Nigdy nie patrz wstecz" Marty Świątek - Staniendy.

- Powspominamy, poradujemy się w tym pięknym miejscu, jakim jest Kazimierz, a szczególnie ten szczyt, ten zamek, który wywołuje wiele wspomnień u wielu ludzi – mówi Romuald Lipko.

Wspomnień, w których pojawia się kazimierski zamek, po tym koncercie na pewno będzie dużo więcej. Bo bez wątpienia był to niezapomniany wieczór, pełen dobrej muzyki i odległych podróży do czasów, których już nie ma, ale o których nie da się zapomnieć.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • monika
  a tak podsumowując - koncert był cudny, ludzie przyjaźni :)
 • Monika
  mnie nie przeszkadzało, że nie ma siedzących, wręcz pomagało:)))) bardzo wdzięczna jestem moim znajomym, że bilety czujnie zakupili, Lipko cud miód;) 2 godziny poleciały nie wiem kiedy, dziury w piasku wytarte w pierwszym rzędzie świadczą o moim zaangażowaniu i przede wszystkim dobrej zabawie, włącznie z nawiązaniem kontaktu wzrokowego z zespołem ( zawsze to pierwszy rząd zobowiązuje) Fajnie, że Pan Lipko sobie z niedowierzaniem kiwał główką, że to nie do polskich standardów, ale ja i Jola tam byłyśmy Romualdzie i tylko brakowało : fruwa moja marynara ale bałam się o rzędy wsteczne :))
 • karzeł
  Nie ściemniaj. Tate lata i tamte standardy minęły. Dziś takie czasy, że trzeba suwerena szanować. Należało choć powiadomić , że miejsca są tylko wojskowe - na baczność. Może suweren przyniósłby stołeczki wędkarskie,krzesełka rozkładane. Może frekwencja byłaby lepsza? Wstyd organizatorzy żeby ławek nie zamówić. Oprócz tego pomysł i realizacja super.
  • dryblas
   Jak będziesz 15.08 na Jasnej Górze to skieruj skargę do Episkopatu, że musiałeś stać bo przeor nie posadził ciebie - i innych suwerenników - na krzesełku. Standardy nie minęły a lata minęły
 • Karzeł
  Dlaczego suweren stoi ? Nie było krzeseł, ławek?
  • ABC
   A co to teatr, opera ? Wygodniej jest stać i powywijać marynarką nad swoją głową i innymi. Nie byłeś koncertach Niebiesko Czarnych, Czerwonych Gitar ? Budka S. to zespół z tamtej epoki. Piękne czasy. Ach!
 • dolniak
  nieprofesjonalna uwaga dotycząca edyty górniak
  • średniak
   ???- rozwiń temat...
  • Miki
   @dolniak Co to za postać ta górnikowa ? Redakcja pisze tutaj o piosenkarzach
 • Za ostatni grosz
  Czy był support na liściu?
 • Jolka Jolka
  Tacy POLSCY artyści zasługują na Kazimierz. Precz z miernotą angielskojęzyczną. No poza klasyką - Rolling Stones, Led Zeppelin, Shocking Blue....

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę