Kazimierski Festiwal Organowy 2018

zobacz więcej (8)

Przez całe wakacje, w każdą sobotę miesiąca w kościele farnym w Kazimierzu Dolnym odbywają się wspaniałe koncerty. Inauguracja tegorocznego Kazimierskiego Festiwalu Organowego już za nami.

Kazimierski Festiwal Organowy odbywa się w Kazimierzu Dolnym od ponad 40 lat. W lipcowe i sierpniowe sobotnie wieczory, w kazimierskiej farze rozbrzmiewają zabytkowe organy, które potrafią poruszyć nawet najbardziej wymagającego słuchacza. Od blisko 400 lat dźwięki z tego wyjątkowego instrumentu wypełniają nie tylko kościół, ale także wrażliwe serca słuchaczy.


Zainteresowanie festiwalem jest naprawdę duże, bo oprócz wysokiego poziomu artystycznego, organizatorzy zapewniają także wstęp wolny na wszystkie koncerty.


W tegorocznym koncercie inaugurującym wystąpili: Witold Zaborny (organy) oraz Aleksandra Zamojska (sopran), podczas którego mogliśmy usłyszeć takie utwory, jak: „Ave Maria” (Jacob Arcadelt), „O quam tu pulchra es” Alessandro Grandi), „Preludium i fuga c-moll BWV 549” (Johann Sebastian Bach), „Allegro” (Adagio) czy „Lacrimosa” (Witold Lutosławski).


Przed nami jeszcze siedem koncertów. Wszystkie odbędą się w kazimierskiej Farze, o godzinie 19.30. Jak wygląda program tegorocznego  Kazimierskiego Festiwalu Organowego? Poniżej szczegóły.

14 lipca - Jean Paul Imbert - organy
21 lipca - Marta Misztal - organy
28 lipca - Roman Perucki – organy, Łukasz Długosz – flet, Agata Kielar-Długosz - flet
4 sierpnia - Wacław Golonka - organy, Irena Czubek-Davidson - harfa, Lindsay Davidson - dudy szkockie
11 sierpnia - Ks. Attila Adam Honti - organy
18 sierpnia - Enrico Viccardi - organy
25 sierpnia - Taras Baginets - organy

 

Materiał video z sobotniego, inauguracyjnego koncertu można obejrzeć na facebooku.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę