Kulturalny Kazimierz

Tegoroczny sezon letni w Kazimierzu Dolnym zapowiada się bardzo ciekawie. Wszystko za sprawą różnorodnych wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w Miasteczku.

Na początek Akcja Improwizacja, czyli występ Teatru Impro, który odbędzie się 11 maja o godzinie 19.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.


25 maja odbędzie się „Dzień Matki – Dzień Dziecka na Zamku”. W ramach tej imprezy zaplanowano koncert Roksany Węgiel - laureatki Konkursu Dziecięcej Eurowizji 2018, nominowanej do nagrody Fryderyka.


W ostatni weekend czerwca odbędzie się 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, zaś
współorganizatorami KOKPiT oraz Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym.


W dniach 24 czerwca – 6 lipca w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki i na zamku będą prowadzone warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży, czyli Support Edyty Górniak. Wszystko to za sprawą koncertu, który odbędzie się 6 lipca na dziedzińcu kazimierskiego zamku. Gwiazdą wieczoru będzie Edyta Górniak.


W każdą sobotę lipca i sierpnia w kazimierskiej farze odbywać się będą koncerty organowe w ramach Kazimierskiego Festiwalu Organowego 2019. W sumie zaplanowano osiem koncertów. Wystąpią m.in.; Bogdan Narloch (organy) i Roman Gryń, Johannes Fiedler (organy), Piotr Rojek (organy) i Monika Piechaczek (sopran), Stefan Gotelmann (organy), Josef Edwin Miltschitzky (organy) i Susanne Jutz – Miltschitzky (sopran), Roman Perucki (organy) i Maria Perucka (skrzypce).


Latem odbędzie się także Festiwal Kazimiernikejszyn (17 – 21 lipca), 13. Festiwal Filmu i sztuki Dwa Brzegi (27 lipca – 4 sierpnia) oraz Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską (21-25 sierpnia). Natomiast 10 sierpnia na dziedzińcu Zamku odbędzie się koncert „Smolik/KEV FOX”.


Na przełomie sierpnia i września odbędzie się dwudniowa impreza na terenie Zespołu Zamkowego promująca lokalne winnice i kulturę związaną z winem, czyli Kazimierskie Winobranie (31 sierpnia – 1 września).


Festiwal „Skąd się bierze Książka?” to impreza kilkudniowa zaplanowana na 7-10 września. Będą spotkania i warsztaty z autorami oraz ilustratorami, a także wystawa ilustracji do legend o kazimierskim zamku – przeniesiona po jej zakończeniu z zamku na Mały Rynek.


Również na miesiąc wrzesień planowana jest sztuka teatralna Teatru Klepisko i KOKPiT z udziałem mieszkańców Kazimierza Dolnego, według scenariusza Mai Wolny pt. „Zamek” (Franz Kafka). A także Narodowe Czytanie (7 września) oraz IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych (13-15 września).


W dniach 26 – 29 września w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Walny Zjazd Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych, czyli spotkanie z przedstawicielami 44 miast - kolonii artystycznych zrzeszonych w euroART.


W grudniu natomiast zaplanowany jest 13. Kazimierski Jarmark Świąteczny. Jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.


Oprócz tych wszystkich wydarzeń, w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się wiele ciekawych wystaw, pojawią się takie nazwiska jak: Konrad Kucza-Kuczyński – Malarstwo/Grafika,   Waldemar Żaczek – Malarstwo/Grafika, Magdalena Brennenstuhl – Malarstwo/Grafika,  Kolonia Artystyczna Kazimierz Dolny – prezentacja dla euroArt czy też Paweł Doraczyński – kolekcja gitar.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę