Kulturalny Kazimierz

Tegoroczny sezon letni w Kazimierzu Dolnym zapowiada się bardzo ciekawie. Wszystko za sprawą różnorodnych wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w Miasteczku.

Na początek Akcja Improwizacja, czyli występ Teatru Impro, który odbędzie się 11 maja o godzinie 19.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.


25 maja odbędzie się „Dzień Matki – Dzień Dziecka na Zamku”. W ramach tej imprezy zaplanowano koncert Roksany Węgiel - laureatki Konkursu Dziecięcej Eurowizji 2018, nominowanej do nagrody Fryderyka.


W ostatni weekend czerwca odbędzie się 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, zaś
współorganizatorami KOKPiT oraz Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym.


W dniach 24 czerwca – 6 lipca w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki i na zamku będą prowadzone warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży, czyli Support Edyty Górniak. Wszystko to za sprawą koncertu, który odbędzie się 6 lipca na dziedzińcu kazimierskiego zamku. Gwiazdą wieczoru będzie Edyta Górniak.


W każdą sobotę lipca i sierpnia w kazimierskiej farze odbywać się będą koncerty organowe w ramach Kazimierskiego Festiwalu Organowego 2019. W sumie zaplanowano osiem koncertów. Wystąpią m.in.; Bogdan Narloch (organy) i Roman Gryń, Johannes Fiedler (organy), Piotr Rojek (organy) i Monika Piechaczek (sopran), Stefan Gotelmann (organy), Josef Edwin Miltschitzky (organy) i Susanne Jutz – Miltschitzky (sopran), Roman Perucki (organy) i Maria Perucka (skrzypce).


Latem odbędzie się także Festiwal Kazimiernikejszyn (17 – 21 lipca), 13. Festiwal Filmu i sztuki Dwa Brzegi (27 lipca – 4 sierpnia) oraz Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską (21-25 sierpnia). Natomiast 10 sierpnia na dziedzińcu Zamku odbędzie się koncert „Smolik/KEV FOX”.


Na przełomie sierpnia i września odbędzie się dwudniowa impreza na terenie Zespołu Zamkowego promująca lokalne winnice i kulturę związaną z winem, czyli Kazimierskie Winobranie (31 sierpnia – 1 września).


Festiwal „Skąd się bierze Książka?” to impreza kilkudniowa zaplanowana na 7-10 września. Będą spotkania i warsztaty z autorami oraz ilustratorami, a także wystawa ilustracji do legend o kazimierskim zamku – przeniesiona po jej zakończeniu z zamku na Mały Rynek.


Również na miesiąc wrzesień planowana jest sztuka teatralna Teatru Klepisko i KOKPiT z udziałem mieszkańców Kazimierza Dolnego, według scenariusza Mai Wolny pt. „Zamek” (Franz Kafka). A także Narodowe Czytanie (7 września) oraz IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych (13-15 września).


W dniach 26 – 29 września w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Walny Zjazd Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych, czyli spotkanie z przedstawicielami 44 miast - kolonii artystycznych zrzeszonych w euroART.


W grudniu natomiast zaplanowany jest 13. Kazimierski Jarmark Świąteczny. Jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.


Oprócz tych wszystkich wydarzeń, w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się wiele ciekawych wystaw, pojawią się takie nazwiska jak: Konrad Kucza-Kuczyński – Malarstwo/Grafika,   Waldemar Żaczek – Malarstwo/Grafika, Magdalena Brennenstuhl – Malarstwo/Grafika,  Kolonia Artystyczna Kazimierz Dolny – prezentacja dla euroArt czy też Paweł Doraczyński – kolekcja gitar.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę