Dobra energia dla Romualda Lipki

Autor muzyki do takich przebojów jak „Nie wierz nigdy kobiecie”, „Bal wszystkich świętych”, „Aleja gwiazd”, „Takie tango” czy „Nic nie może wiecznie trwać”, współtwórca zespołu Budka Suflera, kazimierzanin wielokrotnie występujący w Miasteczku Romuald Lipko zmaga się z chorobą nowotworową.

Diagnozę postawiono kilka tygodni temu. Muzyk trafił do jednego z warszawskich szpitali. Obecnie przebywa w Magdeburgu.

- To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami – piszą w oświadczeniu na swojej stronie muzycy z Budki Suflera, którzy odwiedzili Lipkę w niemieckim szpitalu. – Nie nam, muzykom, relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym.

W lubelskim kościele św. Andrzej Boboli w ostatnią niedzielę modlono się o jego zdrowie. O wsparcie proszą także muzycy z Budki Suflera.-

- Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…

Budka Suflera od maja pracuje nad nowymi piosenkami. Po pięciu latach przerwy, a dokładniej: oficjalnego zakończenia działalności grupy, jesienią zespół znów wraca na estradę. W planach koncerty w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Katowicach.

- Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, jesiennych koncertach i nowoczesnych aranżacjach. Mając świadomość swojej dolegliwości, planuje i marzy… - piszą muzycy.

Na razie nie wiadomo, czy choroba muzyka wpłynie na działalność zespołu.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę