Dwa Brzegi - wyniki plebiscytu publiczności

Skomentuj (1)

10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi za nami. Tegorocznym zwycięzcą plebiscytu publiczności został film „Ja, Daniel Blake” Kena Loacha.

Uhonorowany Złotą Palmą w Cannes „Ja, Daniel Blake” to historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc stanąć na nogi samotnej matce z dwójką dzieci. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Film otrzymał średnią ocenę 4,65.

Na drugim miejscu znalazł się obraz prezentowany w sekcji „Muzyka, moja miłość”: „Muzyka obcych”.  To opowieść o wiolonczeliście Yo-Yo Ma, autorze projektu Silk Road Ensemble, który zgromadził artystów mieszkających w krajach, przez które przebiegałby dziś Jedwabny Szlak, łączący Państwo Środka z Europą. Film zanotował średnią głosów w wysokości 4,63.

Ostatnie miejsce podium należy do filmu „Toni Erdmann”. Ines pnie się po kolejnych szczeblach korporacyjnej kariery. Ojciec i córka nie mają wspólnych tematów. Wtedy na scenę wkracza Toni Erdmann, ekscentryczne alter ego Winfrieda. Widzowie ocenili ten obraz na 4,62.

Pierwsza dziesiątka najlepszych filmów z plebiscytu publiczności przedstawia się następująco: „Ja, Daniel Blake” 4.65, „Muzyka obcych” 4.63, „Toni Erdmann” 4.62, „Jak Bóg da” 4.52, „Szwedzka teoria miłości” 4.51, „Wytrwałość” 4.51, „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” 4.47, „Sonita” 4.46, „Thru You Princess Shaw” 4.42, „Jonasz w brzuchu Lewiatana” 4.42.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę