Skrzydła nad Miasteczkiem

zobacz więcej (22)

Przelot samolotów z elementami pokazu, koncert czy zjazd motocykli – to tylko niewielki fragment programu przygotowanego w ramach imprezy plenerowej „Skrzydła nad Kazimierzem”, która odbyła się w miniony weekend.

„Skrzydła nad Kazimierzem” to wydarzenie przygotowane głównie z myślą o miłośnikach lotnictwa. Jednak nie tylko.  W programie dwudniowej imprezy znalazły się m.in. zjazd motocyklowego Stowarzyszenia Miłośników Lotnictwa „Polish Wings”, przelot z elementami pokazu Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”, pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego oraz koncert „Skrzydlata Muza” i „Piloci czytają dzieciom – Czytanie – męska rzecz!”.

W sobotnie popołudnie na promenadzie wiślanej zebrali się wszyscy, którzy chcieli zobaczyć na żywo przelot samolotów z elementami pokazu nad Kazimierzem Dolnym. Byli mieszkańcy Miasteczka i turyści. Grupy przyjaciół, zakochane pary i rodziny z małymi dziećmi. Ludzie w każdym wieku. Wszyscy wpatrzeni w błękitne niebo, na którym co chwilę pojawiały się samoloty.

- Wspaniały widok – mówi jedna z turystek oglądających pokaz. – Szczególnie w tak wyjątkowej scenerii Doliny Wisły i Kazimierza.

Oprócz pokazów i koncertu, uczestnicy imprezy mieli okazję, by obejrzeć wystawy: jedną, poświęconą historii lotnictwa polskiego oraz drugą, dotyczącą sprzętu Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego WSOSP, a także prezentację Dowództwa Generalnego RSZ i 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego oraz zespołów akrobacyjnych Orlik i Biało-Czerwone Iskry czy też prezentację Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej i wydawnictw branżowych.

Bez wątpienia stwierdzić można, że każdy znalazł tu coś dla siebie. Było głośno, wesoło i rodzinnie. Dodatkowym atutem była piękna pogoda, która ściągnęła do Kazimierza tłumy turystów. Wygląda więc na to, że sezon letni cały czas tutaj trwa w najlepsze.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę