Skrzydła nad Miasteczkiem

zobacz więcej (22)

Przelot samolotów z elementami pokazu, koncert czy zjazd motocykli – to tylko niewielki fragment programu przygotowanego w ramach imprezy plenerowej „Skrzydła nad Kazimierzem”, która odbyła się w miniony weekend.

„Skrzydła nad Kazimierzem” to wydarzenie przygotowane głównie z myślą o miłośnikach lotnictwa. Jednak nie tylko.  W programie dwudniowej imprezy znalazły się m.in. zjazd motocyklowego Stowarzyszenia Miłośników Lotnictwa „Polish Wings”, przelot z elementami pokazu Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”, pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego oraz koncert „Skrzydlata Muza” i „Piloci czytają dzieciom – Czytanie – męska rzecz!”.

W sobotnie popołudnie na promenadzie wiślanej zebrali się wszyscy, którzy chcieli zobaczyć na żywo przelot samolotów z elementami pokazu nad Kazimierzem Dolnym. Byli mieszkańcy Miasteczka i turyści. Grupy przyjaciół, zakochane pary i rodziny z małymi dziećmi. Ludzie w każdym wieku. Wszyscy wpatrzeni w błękitne niebo, na którym co chwilę pojawiały się samoloty.

- Wspaniały widok – mówi jedna z turystek oglądających pokaz. – Szczególnie w tak wyjątkowej scenerii Doliny Wisły i Kazimierza.

Oprócz pokazów i koncertu, uczestnicy imprezy mieli okazję, by obejrzeć wystawy: jedną, poświęconą historii lotnictwa polskiego oraz drugą, dotyczącą sprzętu Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego WSOSP, a także prezentację Dowództwa Generalnego RSZ i 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego oraz zespołów akrobacyjnych Orlik i Biało-Czerwone Iskry czy też prezentację Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej i wydawnictw branżowych.

Bez wątpienia stwierdzić można, że każdy znalazł tu coś dla siebie. Było głośno, wesoło i rodzinnie. Dodatkowym atutem była piękna pogoda, która ściągnęła do Kazimierza tłumy turystów. Wygląda więc na to, że sezon letni cały czas tutaj trwa w najlepsze.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę