Pierwsze Kazimierskie Winobranie zakończone!

Skomentuj (7)

zobacz więcej (21)

Sezon winiarski dobiegł końca a jego uroczystym podsumowaniem było pierwsze Kazimierskie Winobranie. Na Zamku przez cały dzień można było degustować najróżniejsze wina, wyprodukowane zarówno przez winnice lokalne jak i ogólnopolskie, poznawać tajniki uprawy winorośli oraz słuchać rockowej muzyki kazimierskiego zespołu Rednecks. 

Obchody Winobrania rozpoczęły się w Klasztorze Ojców Franciszkanów, gdzie odprawiono mszę św. w intencji winiarzy. Następnie pochód z figurką św. Urbana patrona winiarzy na czele przemaszerował przez Miasteczko i dotarł na Zamek. Tam na uczestników Winobrania czekały już stoiska winnic, prezentujące swoje wyroby i zachęcające do ich degustacji. 

 

Winobranie oficjalnie otworzyli burmistrz miasta Kazimierz Dolny Andrzej Pisula oraz prezes Stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły Wojciech Włodarczyk.

 

- Kazimierskie Winobranie chcielibyśmy uczynić corocznym świętem wina oraz okazją do prezentacji winnic. Chcemy, żeby stało się to tradycją – mówił prezes Włodarczyk. – Kazimierz od dawna ma tradycje winiarskie. Przypomnę, że już w latach 60. XX w. w Norowym Dole była wielka winnica. Może niedługo ponownie południowe zbocza w Kazimierzu pokryją się winoroślą.

 

Na Kazimierskim Winobraniu zaprezentowały się winnice nie tylko z okolicy, ale z różnych zakątków Polski, nawet spod Krakowa. Najróżniejsze gatunki win, prezentowane przez producentów cieszyły się dużym powodzeniem wśród licznych degustatorów.  Wydarzeniu, od początku do końca, towarzyszył występ kazimierskiego zespołu Rednecks. 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • arci
  kazimierz dolny to super magiczne miejsce
 • Zdzisław
  Pamiętam ta winnicę w Norowym Dole, Po szkole z kumplami często wybieraliśmy się tam na winogrona, oczywiście nie zawsze legalnie.
 • Antek
  Burmistrz z tymi imprezami ni na nic wspólnego.Dzięki innym organizatorom.
  • Anewczka
   To byłoby niesamowite gdyby nasza władza miała coś wspólnego z tymi imprezami. Ale o nic takiego burmistrza się nie podejrzewa. Nawet nie oczekuje.
 • Elka
  Burmistrz się dobrze ubiera i nieźle prezentuje. Fajna imprezka oby więcej takich.
 • ciekawski
  Kto odniósł figurę świętego?Ponieważ z powrotu już zdjęć nie ma.
  • Zdzisław
   Sama powróciła z Braciszkiem Tagiem.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę