Mażoretki i orkiestry dęte (wideo)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (13)

Po raz szósty u schyłku lata – które ani myśli odpuszczać, i dobrze – na kazimierskim Rynku pojawiły się orkiestry dęte i towarzyszące im mażoretki.

W tym roku w związku z inną sobotnią imprezą – „Skrzydła nad Kazimierzem” – wystąpiły orkiestry dęte na scenie, a nie bezpośrednio na kazimierskim bruku. To sprawiło, że o ile orkiestry było dobrze widać i słychać, o tyle same mażoretki tańczące przed sceną i objęte ciasnym wieńcem publiczności miały zbyt ograniczoną przestrzeń. Ale i tak jak zwykle była to uczta dla oka i ucha. Barwne stroje mażoretek, ich rytmiczne układy i muzyka orkiestr dętych w rozrywkowym głównie repertuarze dawały wiele radości publiczności kazimierskiej.

Orkiestry wystąpiły w Kazimierzu w ramach organizowanego przez puławskie Stowarzyszenie Promyk VI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach nie tylko na Rynku, ale także na statku podczas rejsu po Wiśle, a w niedzielę uświetniły obchody 110. Rocznicy kazimierskiej OSP.  Kazimierz był oczywiście jednym z miejsc trwania festiwalu – poza tym orkiestry koncertowały w Puławach, Janowcu, Nałęczowie, Baranowie a nawet – już poza powiatem puławskim – w Zwoleniu.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Zdzisław.
    Piękny występ, szkoda tylko, ze to nie Mażoretki były na podium, Orkiestrę słychać z każdego miejsca, natomiast tancerki w ciasnym kręgu widzów już nie.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę