Mażoretki i orkiestry dęte (wideo)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (13)

Po raz szósty u schyłku lata – które ani myśli odpuszczać, i dobrze – na kazimierskim Rynku pojawiły się orkiestry dęte i towarzyszące im mażoretki.

W tym roku w związku z inną sobotnią imprezą – „Skrzydła nad Kazimierzem” – wystąpiły orkiestry dęte na scenie, a nie bezpośrednio na kazimierskim bruku. To sprawiło, że o ile orkiestry było dobrze widać i słychać, o tyle same mażoretki tańczące przed sceną i objęte ciasnym wieńcem publiczności miały zbyt ograniczoną przestrzeń. Ale i tak jak zwykle była to uczta dla oka i ucha. Barwne stroje mażoretek, ich rytmiczne układy i muzyka orkiestr dętych w rozrywkowym głównie repertuarze dawały wiele radości publiczności kazimierskiej.

Orkiestry wystąpiły w Kazimierzu w ramach organizowanego przez puławskie Stowarzyszenie Promyk VI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach nie tylko na Rynku, ale także na statku podczas rejsu po Wiśle, a w niedzielę uświetniły obchody 110. Rocznicy kazimierskiej OSP.  Kazimierz był oczywiście jednym z miejsc trwania festiwalu – poza tym orkiestry koncertowały w Puławach, Janowcu, Nałęczowie, Baranowie a nawet – już poza powiatem puławskim – w Zwoleniu.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Zdzisław.
    Piękny występ, szkoda tylko, ze to nie Mażoretki były na podium, Orkiestrę słychać z każdego miejsca, natomiast tancerki w ciasnym kręgu widzów już nie.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę