Na Zamku Ani Mru-Mru... (wideo)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (21)

Dziedziniec kazimierskiego Zamku wypełnił się po brzegi, a śmiech publiczności było zapewne słychać aż na Rynku. Wszystko to dzięki kabaretowi Ani Mru-Mru, który w piątek ponownie zawitał w Kazimierzu i zaprezentował swój najnowszy program pt. „Skurcz”.

Opowieść o dzielnych lubelskich alpinistach, scenka ze stacji benzynowej, przygotowania do studniówki – to tylko niektóre z przezabawnych skeczy i stand-upów, które przeplatały się z historiami kung-fu rodem z Dalekiego Wschodu. Wszystko to zostało połączone w całość dzięki debiutującemu w roli konferansjera Waldemarowi Wilkołkowi. Można powiedzieć, że jego wyjątkowe zapowiedzi są duszą całego programu.

Podczas występu nie zabrakło także kazimierskich akcentów. Specjalnie dla publiczności z Miasteczka kabaret przygotował na bis wyjątkowy numer, który w tym dniu miał swoją prapremierę, premierę i zarazem ostatnie wykonanie.

- Jeśli w ogóle mamy zagrać bis w Kazimierzu, to musi być to bis bardzo specjalny. To musi być bis, który będzie miał rację byty tylko tu i teraz – mówił Marcin Wójcik. - Zobaczycie Państwo bis, który jakbyśmy jutro spróbowali zagrać w Poznaniu, ludzie by to oglądali i mówili – mnie to nie bawi, ja tego nie rozumiem. Natomiast tu, będzie szał.

Bisem tym była piosenka Stana Borysa „Jaskółka uwięziona”, w interpretacji Marcina Wójcika. Zauważył on, że oryginałowi zdecydowanie brak jakiekolwiek wzmianki o Miasteczku, więc napisał nowy tekst przedstawiający historię Kukułki pochodzącej właśnie z Kazimierza. Tego wykonania nie sposób opisać, to trzeba było zobaczyć i usłyszeć.

Artyści zapowiedzieli też, że w listopadzie swoją premierę będzie miał nowy program kabaretu.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • kazimierzak
  Wszystko się sprawdza - lepiej nie będzie ale śmieszniej.
 • Zofia
  Kabaret Ani Mru-Mru na żywo BEZCENNE! Powrót nieoświetloną ulicą Zamkową również!
  • jan
   Nie pij tyle bo już oświetlenia nie widzisz
 • pijany znad Grodarza
  " dlaczego tak drogo ?". KAZIMIERZ.
  Bezcenne.
  • pijany znad Grodarza
   wszedłem do Kolportera. Nowość. Witryna z alkoholem i oddzielna z piwem. Ceny ?. KAZIMIERSKIE.
 • Sułek
  No Kołek, stare czasy Galerii. pozdrawiam!
 • Maksio
  Pięknie, po prostu pięknie i przyjemnie... Pozostaje tylko żal, że zamek tak późno zaczął służy mieszkańcom. Dawno temu powinien być wyremontowany. To skandal że tyle z tym zwlekano.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę