Na Zamku Ani Mru-Mru... (wideo)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (21)

Dziedziniec kazimierskiego Zamku wypełnił się po brzegi, a śmiech publiczności było zapewne słychać aż na Rynku. Wszystko to dzięki kabaretowi Ani Mru-Mru, który w piątek ponownie zawitał w Kazimierzu i zaprezentował swój najnowszy program pt. „Skurcz”.

Opowieść o dzielnych lubelskich alpinistach, scenka ze stacji benzynowej, przygotowania do studniówki – to tylko niektóre z przezabawnych skeczy i stand-upów, które przeplatały się z historiami kung-fu rodem z Dalekiego Wschodu. Wszystko to zostało połączone w całość dzięki debiutującemu w roli konferansjera Waldemarowi Wilkołkowi. Można powiedzieć, że jego wyjątkowe zapowiedzi są duszą całego programu.

Podczas występu nie zabrakło także kazimierskich akcentów. Specjalnie dla publiczności z Miasteczka kabaret przygotował na bis wyjątkowy numer, który w tym dniu miał swoją prapremierę, premierę i zarazem ostatnie wykonanie.

- Jeśli w ogóle mamy zagrać bis w Kazimierzu, to musi być to bis bardzo specjalny. To musi być bis, który będzie miał rację byty tylko tu i teraz – mówił Marcin Wójcik. - Zobaczycie Państwo bis, który jakbyśmy jutro spróbowali zagrać w Poznaniu, ludzie by to oglądali i mówili – mnie to nie bawi, ja tego nie rozumiem. Natomiast tu, będzie szał.

Bisem tym była piosenka Stana Borysa „Jaskółka uwięziona”, w interpretacji Marcina Wójcika. Zauważył on, że oryginałowi zdecydowanie brak jakiekolwiek wzmianki o Miasteczku, więc napisał nowy tekst przedstawiający historię Kukułki pochodzącej właśnie z Kazimierza. Tego wykonania nie sposób opisać, to trzeba było zobaczyć i usłyszeć.

Artyści zapowiedzieli też, że w listopadzie swoją premierę będzie miał nowy program kabaretu.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • kazimierzak
  Wszystko się sprawdza - lepiej nie będzie ale śmieszniej.
 • Zofia
  Kabaret Ani Mru-Mru na żywo BEZCENNE! Powrót nieoświetloną ulicą Zamkową również!
  • jan
   Nie pij tyle bo już oświetlenia nie widzisz
 • pijany znad Grodarza
  " dlaczego tak drogo ?". KAZIMIERZ.
  Bezcenne.
  • pijany znad Grodarza
   wszedłem do Kolportera. Nowość. Witryna z alkoholem i oddzielna z piwem. Ceny ?. KAZIMIERSKIE.
 • Sułek
  No Kołek, stare czasy Galerii. pozdrawiam!
 • Maksio
  Pięknie, po prostu pięknie i przyjemnie... Pozostaje tylko żal, że zamek tak późno zaczął służy mieszkańcom. Dawno temu powinien być wyremontowany. To skandal że tyle z tym zwlekano.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę