Kazimierski zamek. Kulturalnie

Zapowiada się bardzo ciekawie: koncerty, występy, rekonstrukcje. Dziedziniec kazimierskiego zamku po raz kolejny zmieni się w scenę pod gołym niebem.

Tegoroczny sezon turystyczny w Kazimierzu Dolnym rozpoczął się wyjątkowo wcześnie. I wszystko wskazuje na to, że będzie on naprawdę długi, bo kalendarium imprez jest bardzo rozbudowane. Sporo będzie się działo także w ruinach zamku.

W środę, 30 maja 2018 r. odbędzie się IV Turniej Zamkowy o Złotą Różę Esterki. Jest to impreza zamknięta organizowana dla dzieci z gminy Kazimierz Dolny.

Na 29 czerwca 2018 r. zaplanowano koncert Romualda Lipki „Złote przeboje”. Po raz drugi w tym samym składzie w tym miejscu wystąpią: Romuald Lipko, Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Ewa Szlachcic, Marta Świątek i Grzegorz Wilk. Bilety w cenie 30 zł nabyć można w Centrum Informacji Turystycznej przy rynku lub na stronie www.biletyna.pl. Sprzedaż rusza 29 maja.

20 lipca 2018 r. na wzgórzu zamkowym wystąpi grupa Sound & Grace, zaś w dniach 28 lipca 2018 r. – 5 sierpnia 2018 r. dziedziniec będzie udostępniany na potrzeby Festiwalu Filmu i Sztuki  Dwa Brzegi. W ramach tej imprezy również odbywać się tam będą koncerty. Natomiast 10 sierpnia 2018 r. będziemy mogli spotkać się z Kabaretem Młodych Panów.

Bardzo intensywnie zapowiada się także jesień. Na 1 września zaplanowano rekonstrukcje historyczne z czasów bitwy warszawskiej. Tydzień później, bo 8 września odbędzie się Białe i Czerwone Kazimierskie Winobranie, a 22 września coś dla miłośników aktywnego spędzania czasu, czyli „Najście na zamek. Rajd Nordic Walking”.

Na zakończenie sezonu17 listopada na dziedzińcu zamkowym odbędzie się koncert „Andrzej Jagodziński Trio”. 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę