Noc Tanga Argentyńskiego

Skomentuj (15)

Co  łączy miłośników tanga argentyńskiego z miłośnikami Kazimierza Dolnego? Pewnie wiele osób się zdziwi, ale połączenie tych dwóch fascynacji jest możliwe. A wszystko dzięki „Noche de Tango – I Międzynarodowej Nocy Tanga Argentyńskiego”, która odbędzie się w czerwcu tego roku w Kazimierzu nad Wisłą.

Tango w Kazimierzu Dolnym nie jest nowością. W nadwiślańskim miasteczku odbywało się już wiele pokazów tego pełnego emocji, energii i namiętności tańca. Tym razem jednak wydarzenie ma mieć nieco wyższą rangę. Jak zapowiadają organizatorzy, w założeniu projekt "Noche de Tango – I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego" ma łączyć ludzi  nie tylko z różnych miast Polski, ale także z różnych państw świata.

- W mieście, jakim jest Kazimierz Dolny, ma szansę powstać jedno z ciekawszych wydarzeń taneczno-kulturalnych – zapowiadają organizatorzy. – Tańczący tango mają w zwyczaju wiele podróżować, są otwarci na poznawanie nowych osób i miejsc, pragną niejako zatańczyć tango wszędzie, gdzie to będzie możliwe. Są gotowi pokonać długie dystanse, by zobaczyć i nauczyć się więcej, zatańczyć „we wspólnym języku”. Kazimierz Dolny wydaje się być idealnym do tego miejscem. A tango – sposobem na wspólne spędzanie czasu, na salach balowych, w kawiarniach i w plenerze, bez ograniczeń wiekowych!

I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego „Noche de Tango” odbędzie się w dniach 12 -14 czerwca 2015r. Na miejsce imprezy wyznaczono Zamek i Rynek w Kazimierzu Dolnym. Najważniejszym punktem w programie będzie koncert i wieczór tanga na kazimierskim Zamku z udziałem artystów z Polski i Argentyny, który odbędzie się drugiego dnia wydarzenia.

W ramach programu odbywać się także będą warsztaty tanga dla tancerzy zaawansowanych prowadzone przez mistrzów z Buenos Aires oraz Nauka Kroków, czyli lekcje tanga dla początkujących. Organizatorzy przewidują także: prelekcje na temat tanga argentyńskiego, przegląd filmów o tangu, degustację wina i kuchni argentyńskiej oraz pokaz tańca w plenerze.

Organizatorzy: Tangolada - Szkoła Tanga Argentyńskiego w Warszawie, Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym
Patronat medialny: Kazimierski Portal Internetowy

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę