Letnie Koncerty Organowe 2015

Skomentuj (4)

W kazimierskim Kościele Farnym tuż przy Rynku przez całe lato odbywać się będą Letnie Koncerty Organowe. Pierwszy z nich już w najbliższą sobotę 4 lipca. Wystąpią: Błażej Musiałczyk i Paweł Hulisz.

Latem w Kazimierzu Dolnym wydarzeń kulturalnych jest mnóstwo. I bez wątpienia każdy z nas znajdzie tu coś dla siebie. Pośród cyklicznych imprez, które w nadwiślańskim Miasteczku goszczą od wielu lat, są Letnie Koncerty Organowe. Odbywają się one niezmiennie we wszystkie soboty lipca i sierpnia, o godzinie 19.30 w Kościele Farnym. Wstęp jest bezpłatny.

- Jak każdego lata, również i w tym roku pragniemy zaprosić Państwa na nasze koncerty, które trzymają się dawnej i sprawdzonej formuły koncertów muzyki organowej i kameralnej – pisze prowadzący koncerty Jan Popis. – W kolejne soboty lipca i w większość sobót sierpnia będzie można usłyszeć znakomitych solistów – organistów oraz już w duetach z organami: skrzypków, trębaczy, flecistów i również śpiewaków. Pragniemy zwrócić uwagę Państwa na repertuar, na jego bogactwo i szeroki przekrój stylistyczno – historyczny. Z muzyki polskiej usłyszymy utwory Mikołaja z Krakowa, zapisane w słynnej Tabulaturze Jana z Lublina, pochodzącej z lat 1537 – 48 i powstałe prawie pięć wieków później kompozycje Wojciecha Kilara. Cóż za wspaniała klamra historii!

Pierwszy koncert odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 lipca. Tym razem na zabytkowych organach zagra Błażej Musiałczyk. Towarzyszyć mu będzie Paweł Hulisz, grający na trąbce. Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak: Girolama Fantiniego - Sonata di Tromba, et Organo insieme detta del Colloreto ( sonata I i VI ), Jana Sebastiana Bacha - Preludium chorałowe - O Mensch bewein dein Suende Gross, Johanna Friedricha Fascha - Koncert D–dur na trąbkę i organy, Georga Friedricha Haendla - Aria: Laschia chio pianga.
   
Program Letnich Koncertów Organowych:

4 lipca – Błażej Musiałczyk – organy, Paweł Hulisz - trąbka

11 lipca –
Marek Stefański - organy

18 lipca –
Bogdan Narloch – organy, Roman Gryń - trąbka

25 lipca –
Władysław Szymański – organy, Adam Musialski - skrzypce

15 sierpnia –
Federica Iannella (Włochy) – organy, Silvio Celeghin (Włochy) - organy

22 sierpnia –
Ewa Bąk – organy, Marcin Ciszewski - kontratenor

29 sierpnia –
Roman Perucki – organy, Łukasz Długosz - flet

Kierownictwo artystyczne: prof. Roman Perucki


Prowadzenie: Jan Popis


Przygotowanie organów: Michał Klepacki


Organizatorzy: Gmina Kazimierz Dolny, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę