Letnie Koncerty Organowe 2015

Skomentuj (4)

W kazimierskim Kościele Farnym tuż przy Rynku przez całe lato odbywać się będą Letnie Koncerty Organowe. Pierwszy z nich już w najbliższą sobotę 4 lipca. Wystąpią: Błażej Musiałczyk i Paweł Hulisz.

Latem w Kazimierzu Dolnym wydarzeń kulturalnych jest mnóstwo. I bez wątpienia każdy z nas znajdzie tu coś dla siebie. Pośród cyklicznych imprez, które w nadwiślańskim Miasteczku goszczą od wielu lat, są Letnie Koncerty Organowe. Odbywają się one niezmiennie we wszystkie soboty lipca i sierpnia, o godzinie 19.30 w Kościele Farnym. Wstęp jest bezpłatny.

- Jak każdego lata, również i w tym roku pragniemy zaprosić Państwa na nasze koncerty, które trzymają się dawnej i sprawdzonej formuły koncertów muzyki organowej i kameralnej – pisze prowadzący koncerty Jan Popis. – W kolejne soboty lipca i w większość sobót sierpnia będzie można usłyszeć znakomitych solistów – organistów oraz już w duetach z organami: skrzypków, trębaczy, flecistów i również śpiewaków. Pragniemy zwrócić uwagę Państwa na repertuar, na jego bogactwo i szeroki przekrój stylistyczno – historyczny. Z muzyki polskiej usłyszymy utwory Mikołaja z Krakowa, zapisane w słynnej Tabulaturze Jana z Lublina, pochodzącej z lat 1537 – 48 i powstałe prawie pięć wieków później kompozycje Wojciecha Kilara. Cóż za wspaniała klamra historii!

Pierwszy koncert odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 lipca. Tym razem na zabytkowych organach zagra Błażej Musiałczyk. Towarzyszyć mu będzie Paweł Hulisz, grający na trąbce. Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak: Girolama Fantiniego - Sonata di Tromba, et Organo insieme detta del Colloreto ( sonata I i VI ), Jana Sebastiana Bacha - Preludium chorałowe - O Mensch bewein dein Suende Gross, Johanna Friedricha Fascha - Koncert D–dur na trąbkę i organy, Georga Friedricha Haendla - Aria: Laschia chio pianga.
   
Program Letnich Koncertów Organowych:

4 lipca – Błażej Musiałczyk – organy, Paweł Hulisz - trąbka

11 lipca –
Marek Stefański - organy

18 lipca –
Bogdan Narloch – organy, Roman Gryń - trąbka

25 lipca –
Władysław Szymański – organy, Adam Musialski - skrzypce

15 sierpnia –
Federica Iannella (Włochy) – organy, Silvio Celeghin (Włochy) - organy

22 sierpnia –
Ewa Bąk – organy, Marcin Ciszewski - kontratenor

29 sierpnia –
Roman Perucki – organy, Łukasz Długosz - flet

Kierownictwo artystyczne: prof. Roman Perucki


Prowadzenie: Jan Popis


Przygotowanie organów: Michał Klepacki


Organizatorzy: Gmina Kazimierz Dolny, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę