Aktualności dla "Kościół Farny"
Organista kontynuujący rodzinną muzyczną tradycję grając na najstarszych organach w Polsce oraz pszczelarz, który porzucił geodezję, żeby poświęcić się hodowli pszczół – to dwaj kazimierscy pasjonaci. Bohaterowie najnowszych reportaży na kanale Pasjonaci Tv.
W kościele farnym uczczono pamięć Polaków zamordowanych na Wołyniu.
Wigilią Paschalną rozpoczęły się uroczystości Wielkiej Niedzieli. Chrystus zmartwychwstał!
Tuż przed wielkoczwartkową liturgią w kościele farnym nastąpiła ceremonia poświęcenia nowych dzwonów i ich uroczysta prezentacja.
Tradycyjną procesją z palmami w Kościele katolickim rozpoczął się Wielki Tydzień kończący czas Wielkiego Postu.
W Kościele katolickim kończy się okres Wielkiego Postu. Przez ulice wielu polskich miast i miasteczek przechodzą wierni w tradycyjnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Nierzadko poszczególne stacje ilustrowane są w formie żywych obrazów pokazujących mękę i śmierć Chrystusa. Taka właśnie wygląda Droga Krzyżowa, która co roku odbywa się w przestrzeni Kazimierza.
W niedzielne popołudnie Kościół Farny wypełniony był po brzegi. Wszystko za sprawą występu Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Lublinenses.
Kamień upamiętniający rozbicie posterunku Milicji Obywatelskiej przez oddział Delegatury Sił Zbrojnych dowodzony przez mjr cichociemnego Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora 19 maja 1945 r. został odsłonięty. Stanął naprzeciwko dawnego posterunku MO w Kazimierzu.
Już w najbliższą sobotę, 1 lipca w Kościele Farnym odbędzie się inauguracja tegorocznego Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Wystąpią: Franz Hauk i Kamila Olas.
Mszą świetą i procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół Fary zakończyły się obchody uroczystości Bożego Ciała. Foto i wideoreportaż naszego Czytelnika Marka Kowalskiego.
Już w pierwszą sobotę lipca w Kościele Farnym odbędzie się inauguracja tegorocznego Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Przed nami siedem wyjątkowych koncertów w lipcu i sierpniu.
Całymi rodzinami, parami, czasem osobno. W Wielką Sobotę wierni przez cały dzień udają się do kościoła Farnego by poświęcić pokarmy.
Zakończył się drugi dzień Triduum Paschalnego. Po Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, tradycyjnie przeniesiono Najświętszy Sakrament z Kościoła Farnego, przez Rynek i kazimierskie uliczki, do św. Anny. Tam w ciemności, przy migotliwym płomieniu kilku świec, został złożony do Grobu Pańskiego i rozpoczęła się nocna adoracja.
Już po raz drugi z Kościoła Farnego w Kazimierzu Dolnym wyruszyła Całonocna Droga Krzyżowa. Tym razem trasa poprowadziła na południe. Tak jak ostatnio liczy 33 km.
Równo 154 lata temu spod puławskiej Świątyni Sybilli wyruszył do Kazimierza oddział puławiaków w dużej części złożony ze studentów. Dziś kazimierzacy uczcili kolejną rocznicę wybuchu powstania styczniowego.