Letnie Wieczory Organowe: Dan Lönnqvist oraz Urszula Mizia

Kolejna porcja muzyki w Farze. 2 sierpnia Dan Lönnqvist oraz Urszula Mizia wystąpią wspólnie w ramach Letnich Koncertów Organowych.

W sobotę w Kościele Farnym w Kazimierzu Dolnym zagra finlandzki organista Don Lönnqvist, absolwent Akademii Sibeliusa w Helsinkach. Muzyk szlifował swój warsztat pod okiem między innymi: Hansa Fagiusa (Sztokholm), Jona Laukvika (Stuttgart) I Jacquesa van Oortmerssena (Amsterdam). Koncertuje nie tylko solowo w całej Europie, ale jest również jurorem konkursu organowego „Orgelland Thüringen”. Aktualnie wykłada muzykę organową w Novia University of Applied Sciences w Jakobstad w Finlandii oraz zajmuje się organizacją takich wydarzeń muzycznych jak „Muzyka na Letnie Wieczory” i „Koncerty Organowe w Jokobstad”.                                                       
Na wiolonczeli zagra Urszula Mizia - doktor habilitowany na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Działalność artystki skupia się na występach z recitalami wiolonczelowymi, współpracy z orkiestrami i zespołami kameralnymi oraz koncertowaniu zarówno w kraju, jak i za granicą. W 2007 r. została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem „Zasłużony dla kultury polskiej”.


W programie:

Antonio de Cabeçon (1510-1566) | Differencias sobre el canto
Llano del Cavallero Johann Pachelbel (1653-1756) | Was Gott tut das ist wohlgetan | Canon for Cello and Organ* (arr. by Daniel Dorff)
Henry Eccles (1670-1742) | Sonata in G-minor* (arr. Kazimierz Wiłkomirski) [Preludium, Courante]
Dietrich Buxtehude (1637-1707) | Toccata in G, BuxWV 164, Fuga in C, BuxWV 174
Camille Saint-Saens (1835-1921) | Prierie op.158 for cello and organ*
Edward Elgar (1857-1934) | Idylle op. 4 No. 1* | Land of Hope and Glory op. 39 No. 1 * Baldassare Galuppi (1706-1785) | Sonata per Flauto [Allegro, Largo, Allegro e spiritoso] Giulio Caccini (1551-1618) | Ave Maria*

*wiolonczela I organy

Koncert prowadzić będzie Paweł Kasjan.

Wstęp wolny.

 

Tekst: Mateusz Łysiak

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę