Nadwiślańskie serca w Kazimierzu

Skomentuj (2)

zobacz więcej (11)

Katarzyna Archimowicz o swojej najnowszej książce i miłości do Kazimierza opowiadała podczas spotkania autorskiego w kazimierskiej bibbliotece.

Kazimierz Dolny od lat uwielbiany jest przez filmowców, malarzy i pisarzy. Artyści uwieczniają nadwiślańskie Miasteczko na płótnach czy papierze. Katarzyna Archimowicz zdecydowała się opisać Kazimierz w swojej najnowszej książce, zatytułowanej „Nadwiślańskie serca”. Dlaczego pisarka wybrała właśnie to miasto?

- Bo to naprawdę piękne miasto i świetnie się nadaje na tło powieści – mówi Katarzyna Archimowicz. – Ja po prostu lubię Kazimierz i wydawało mi się, że znam to miejsce na tyle, by je odpowiednio opisać.

Oprócz Kazimierza w powieści pojawiają się m.in. Janowiec, Puławy oraz Warszawa. Nie brakuje również opisów przyrody i miejsc takich, które mieszkańcy Kazimierza bardzo dobrze znają. A to dość ryzykowne przedsięwzięcie, bo opisując daną trasę, nietrudno o jakiś błąd. Jednak w przypadku „Nadwiślańskich serc” te opisy nie nudzą, wręcz przeciwnie, zachęcają do podążenia ścieżkami obranymi przez bohaterów.

Czy dużą trudnością jest przygotowanie tak dokładnych i interesujących opisów?

- To nie jest trudne – mówi Katarzyna Archimowicz. – Być może dlatego, że ja naprawdę lubię przyjeżdżać do Kazimierza i robię to dość często. Uwielbiam klimat tego Miasteczka o każdej porze roku. Bo tu zawsze jest co robić. Jednak wydaje mi się, że osoba pochodząca stąd, napisałaby to jeszcze inaczej, tak od podwórka. A ja niestety nie znam aż tak dobrze Kazimierza. Patrzę więc na niego okiem turysty. Dlatego opisywałam główne ulice, szlaki i atrakcje. Na pewno pominęłam wiele rzeczy i miejsc, których nawet nie jestem świadoma, że są. A są na pewno.

Książka „Nadwiślańskie serca” ciągle jest dostępna w sprzedaży, a także można ją wypożyczyć w kazimierskiej bibliotece. W przygotowaniu zaś jest już kolejna powieść Katarzyny Archimowicz. Tym razem autorka zabierze nas w podróż do Trójmiasta i Rumunii.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • Harry
  jezeli chcemy mieć więcej takowych urokliwych miejsc,to proponowalbym zmienić władze na bardziej konserwatywna(o!-teraz jest obecny--przynajmniej jak na razie w necie)Prezydent II RP--hr.Potocki....!! Na serio wytrawny dyplomata,legalny(z punktu widzenia ciaglosci konstytucyjnej)Prezydent Polski!!
  Jest w necie można sprawdzić--na ju tubie.....sprawia wrazenie człowieka,ktory PRIMO : mowi PRAWDE--secundo ma na wszystko papier(dokumenty historyczne)
  i (z tego co mowi)jest UZNANY we WSZYSTKICH liczących się państwach na swiecie!
  Jeżeli takowych ludzi dopuscic do władzy--to (wydaje mi się)ze urokliwość takich zabytkow jak np.Kazimierz--jeszcze by się wzmogla !!
  Będą wybory....radze się zastanowić!
  • Harry
   SPRAWDZILEM TYPA(W NECIE)......PRASA Z 1992-GO ITD.....
   NIE DAJ BOG,ZEBY KTOKOLWIEK GLOSOWAL NA TEGO CWANIAKA!!!!
   MIGLANC,AFERANT I DO TEGO GLUPI---FAKT--PREZENCJE TO MA!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę