Historia Polski na scenie

Skomentuj (1)

zobacz więcej (32)

Za nami już XVIII Przegląd Teatrzyków Szkolnych, w którym wzięli udział najmłodsi uczniowie z gminy Kazimierz. Tematem tegorocznej edycji były scenki z historii Polski.

Już po raz osiemnasty w Kazimierzu Dolnym odbył się Przegląd Teatrzyków Szkolnych. Corocznie organizowane wydarzenie ma na celu zachęcenie najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy oraz ich nauczycieli do wspólnej pracy nad wybraną sztuką teatralną. Młodzi artyści mają szansę, by pokonać lęk przed występami na scenie a także zapoznania się z różnorodnym materiałem, gdyż co roku temat przedstawień jest innym.

- Na tegoroczny Przegląd Teatrzyków Szkolnych zgłosiło się dziewięć grup teatralnych: z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz szkół podstawowych w Bochotnicy, w Dąbrówce, w Skowieszynku i w Rzeczycy – mówi Anna Piłat, kierownik Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym. – Młodzi artyści zaprezentowali w sumie dziesięć przedstawień. Tematem tegorocznej edycji były scenki z historii Polski. Wydarzenie to idealnie wpisało się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

W auli Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wystąpiło w sumie 115 młodych aktorów. Trzy grupy z Gminnego Zespołu Szkół: kl. I „Legenda o tym, jak królowa Jadwiga wspomogła biednego kamieniarza” (pod opieką: Hanny Paruch i Iwony Budnik), kl. III „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” (pod opieką: Agnieszki Wawrzyckiej i Anity Figury) a także grupa teatralna z klas IVa, IVb i VI „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” (pod opieką: Edyty Podrażki, Iwony Majewskiej i Wioletty Markowskiej). Dwie grupy ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy: kl. I i III „Legenda muzyczna królewna Wanda” i „Nasza niepodległa” (pod opieką: Ewy Ejtel i Ilony Wyzińskiej) i kl. II „O królowej Jadwidze i biednym murarzu” (pod opieką: Anny Lewczuk), jedna grupa ze Szkoły Podstawowej nr w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce: grupa teatralna „Witaj Maj! Trzeci Maj!” (pod opieką: Grażyny Góreckiej i Agnieszki Saran), dwie grupy ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku: kl. I - III „Wiano świętej Kingi” (pod opieką: Urszuli Cięszczyk i Ewy Rodzik) i kl. VI „Droga do niepodległości” (pod opieką: Katarzyny Zarzeki) oraz jedna grupa ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy: kl. I i II „Pisk orła białego” (pod opieką: Urszuli Barszczewskiej).

Organizatorami Przeglądu Teatrzyków Szkolnych jest Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym, oddział Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (1)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę