Historia Polski na scenie

Skomentuj (1)

zobacz więcej (32)

Za nami już XVIII Przegląd Teatrzyków Szkolnych, w którym wzięli udział najmłodsi uczniowie z gminy Kazimierz. Tematem tegorocznej edycji były scenki z historii Polski.

Już po raz osiemnasty w Kazimierzu Dolnym odbył się Przegląd Teatrzyków Szkolnych. Corocznie organizowane wydarzenie ma na celu zachęcenie najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy oraz ich nauczycieli do wspólnej pracy nad wybraną sztuką teatralną. Młodzi artyści mają szansę, by pokonać lęk przed występami na scenie a także zapoznania się z różnorodnym materiałem, gdyż co roku temat przedstawień jest innym.

- Na tegoroczny Przegląd Teatrzyków Szkolnych zgłosiło się dziewięć grup teatralnych: z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz szkół podstawowych w Bochotnicy, w Dąbrówce, w Skowieszynku i w Rzeczycy – mówi Anna Piłat, kierownik Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym. – Młodzi artyści zaprezentowali w sumie dziesięć przedstawień. Tematem tegorocznej edycji były scenki z historii Polski. Wydarzenie to idealnie wpisało się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

W auli Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wystąpiło w sumie 115 młodych aktorów. Trzy grupy z Gminnego Zespołu Szkół: kl. I „Legenda o tym, jak królowa Jadwiga wspomogła biednego kamieniarza” (pod opieką: Hanny Paruch i Iwony Budnik), kl. III „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” (pod opieką: Agnieszki Wawrzyckiej i Anity Figury) a także grupa teatralna z klas IVa, IVb i VI „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” (pod opieką: Edyty Podrażki, Iwony Majewskiej i Wioletty Markowskiej). Dwie grupy ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy: kl. I i III „Legenda muzyczna królewna Wanda” i „Nasza niepodległa” (pod opieką: Ewy Ejtel i Ilony Wyzińskiej) i kl. II „O królowej Jadwidze i biednym murarzu” (pod opieką: Anny Lewczuk), jedna grupa ze Szkoły Podstawowej nr w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce: grupa teatralna „Witaj Maj! Trzeci Maj!” (pod opieką: Grażyny Góreckiej i Agnieszki Saran), dwie grupy ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku: kl. I - III „Wiano świętej Kingi” (pod opieką: Urszuli Cięszczyk i Ewy Rodzik) i kl. VI „Droga do niepodległości” (pod opieką: Katarzyny Zarzeki) oraz jedna grupa ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy: kl. I i II „Pisk orła białego” (pod opieką: Urszuli Barszczewskiej).

Organizatorami Przeglądu Teatrzyków Szkolnych jest Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym, oddział Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Baj Pomorski
    To jest niepoprawność polityczna "Lech, Czech i Rus". Powinno być "Lech, Czech i Hryniu". Mnie za komuny uczyli "Lech, Czech, Rus i NRD-owiec.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę