11 Kazimierski Jarmark Świąteczny

Skomentuj (4)

Na tydzień przed Bożym Narodzeniem kazimierski Rynek wypełnią stragany, świąteczna muzyka i niepowtarzalny klimat. Wszystko to za sprawą Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego…

Choć od Świąt Bożego Narodzenia dzielą nas jeszcze dwa miesiące, już dziś możemy zarezerwować swój czas na przedświąteczne zakupy. Otóż tydzień przed świętami, 16 – 17 grudnia odbędzie się jedenasta edycja Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.


Przez cały weekend w nadwiślańskim Miasteczku gościć będzie wyjątkowa i niepowtarzalna atmosfera, która pozwoli poczuć nadchodzące święta.


- Jak co roku Jarmark Świąteczny połączony jest z Kiermaszem Smaków Regionalnych „Zasmakuj w Kazimierzu”, podczas którego będzie można spróbować tradycyjnych potraw regionalnych, świątecznych, produktów ekologicznych itp. – zapowiadają organizatorzy. - Wydarzenie to jest już tradycją i na stałe zagościło w kalendarzu naszych imprez zimowych.


Podczas jarmarku na Rynku odbędzie się także kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej Kazimierskiego Stowarzyszenia, warsztaty ozdób świątecznych, zabawy oraz konkursy dla dzieci. Bez wątpienia największą atrakcją dla najmłodszych będą odwiedziny św. Mikołaja, który do rozdania będzie miał worek słodkich upominków.


Tradycyjnie już, jednym z punktów programu będzie Spotkanie Opłatkowe. Jest ono organizowane z inicjatywy Radnych Rady Miejskiej i przy dużym zaangażowaniu mieszkańców Kazimierza Dolnego.

Organizatorzy do 20 listopada czekają na zgłoszenia wystawców zainteresowanych wzięciem udziału w Jarmarku Świątecznym. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie internetowej KOKPiT.Źródło: Pixabay.com (domena publiczna)

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • fan
  W filmie w rytmie serca pokazany jest kort tenisowy. Czy on znajduje się w kazimierzu
 • Jerzyk
  O Adwencie ani słowa w tekście. Gdzie ja żyję !
  • Leczyć się
   Zadzwoń do proboszcza to zadzwoni do kogo trzeba. Pożali się, że znowu ataki na kościół albo brak wszechmocnego kościoła to i wtedy Adwent się pojawi. Widać wiara głęboka skoro trzeba Adwentu w tego typu szukać. Gratuluję katoliku!
  • Harry
   narod polski jest(i zawsze był)katolicki--ale Panstwo miało zawsze aspiracje do bycia LAICKIM !!--także Jerzyku drogi nie wychylaj się ,jak nie czaisz bazy!
   (konkretnie chodzi mi o LAICKOSC-- a nie LAICYZM w swej czystej formie!!)
   Francja wprowadzila u siebie LAICYZM wręcz wojujący--i Francja wali sie na ryj!!(jeszcze trochę i z francji nie zostanie NIC!!!...."bo P.Bog....kiedy kare na narod przypuszcza.......odbiera wprzódy ROZUM od obywateli.....tak,ze mędrsi,fircykom oprzec się nie smieli"...wlasnie to dziś dzieje się we francji..!!
   Ale L A I C K O S C .....to jest na serio SUPER temat!!

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę