11 Kazimierski Jarmark Świąteczny

Skomentuj (4)

Na tydzień przed Bożym Narodzeniem kazimierski Rynek wypełnią stragany, świąteczna muzyka i niepowtarzalny klimat. Wszystko to za sprawą Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego…

Choć od Świąt Bożego Narodzenia dzielą nas jeszcze dwa miesiące, już dziś możemy zarezerwować swój czas na przedświąteczne zakupy. Otóż tydzień przed świętami, 16 – 17 grudnia odbędzie się jedenasta edycja Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.


Przez cały weekend w nadwiślańskim Miasteczku gościć będzie wyjątkowa i niepowtarzalna atmosfera, która pozwoli poczuć nadchodzące święta.


- Jak co roku Jarmark Świąteczny połączony jest z Kiermaszem Smaków Regionalnych „Zasmakuj w Kazimierzu”, podczas którego będzie można spróbować tradycyjnych potraw regionalnych, świątecznych, produktów ekologicznych itp. – zapowiadają organizatorzy. - Wydarzenie to jest już tradycją i na stałe zagościło w kalendarzu naszych imprez zimowych.


Podczas jarmarku na Rynku odbędzie się także kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej Kazimierskiego Stowarzyszenia, warsztaty ozdób świątecznych, zabawy oraz konkursy dla dzieci. Bez wątpienia największą atrakcją dla najmłodszych będą odwiedziny św. Mikołaja, który do rozdania będzie miał worek słodkich upominków.


Tradycyjnie już, jednym z punktów programu będzie Spotkanie Opłatkowe. Jest ono organizowane z inicjatywy Radnych Rady Miejskiej i przy dużym zaangażowaniu mieszkańców Kazimierza Dolnego.

Organizatorzy do 20 listopada czekają na zgłoszenia wystawców zainteresowanych wzięciem udziału w Jarmarku Świątecznym. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie internetowej KOKPiT.Źródło: Pixabay.com (domena publiczna)

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (4)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2018. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2018 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę