Koszczyc wśród najlepszych!

Skomentuj (8)

Kazimierski Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w XVIII edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy” 2016  znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych techników w województwie lubelskim. Jest dokładnie na 26 miejscu, zajmując tym samym 3 miejsce w powiecie puławskim. Natomiast w Rankingu Egzaminów Zawodowych 2016 na 150 sklasyfikowanych szkół uplasował się na 117 miejscu w Polsce jako jedyne technikum z powiatu.

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza to szkoła z tradycjami. Założona w 1918 r. w Nałęczowie jako Szkoła Rzemiosł Budowlanych, przeniesiona do Kazimierza rok później, prowadzi kształcenie zawodowe od blisko stu lat. Obok Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcącej młodzież w różnych zawodach działają tu również dwa technika: Technikum Hotelarskie i Technikum Logistyczne. I to właśnie one zostały uwzględnione w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 zorganizowanego po raz 18. przez „Perspektywy”.

- Taki wynik to olbrzymi sukces naszej szkoły i wielkie wyróżnienie, na które pracujemy przez cały rok– mówi dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym Teodor Józefacki. – Koszczyc kolejny raz znajduje się w ogólnopolskim rankingu techników. Cieszę się, wraz z całą społecznością, z tego osiągnięcia, które nie tylko potwierdza wysoką jakość kształcenia, wyniki uczniów, ale i motywuje nas wszystkich do kontynuowania oraz doskonalenia przyjętych w placówce działań. Są one, jak widać, sprawdzone!

Ranking Perspektyw został przygotowany w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych (na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym) i sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy” 2016 - Technika

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy” 2016 - Licea

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • hehehehe
  26 miejsce w wojewodztwie lubelskim to prawie taki sukces jak vice mistrzostwo wysp kanaryjskich w rzucie jajkiem do wiadra, pod wiatr
 • Kazimierzanka
  Kazimierzak- dlaczego, dlatego ,że dba o szkołę w przeciwieństwie do poprzedników i osiąga b.dobre wyniki w rankingu szkół i wyremontował kawał szkoły? a może dlatego, że dobrze dobrał sobie kadrę pedagogów?
  • Kazimierzak
   Kazimierzanko nie wypowiadaj się jeśli nie znasz wszystkich faktów..
 • kazimierzak
  jestem za zmiana dyrektora
 • Ignac
  PIS w poprzedniej kadencji dbał o Koszczyca w przeciwieństwie do póżniejszego PSL więc może nie masz racji "spod Kazimierza" - powinno się rozwijać to co jest bardzo dobre a nie likwidować!
 • spod Kazimierza
  Jeszcze trochę i PIS z PSL zlikwidują kazimierską zawodwókę tak jak wykańczają krok po kroku powiatowy szpital.
 • Ignac
  Brawo KOSZCZYC można być b. dobrym ? -można ale trzeba do tego młodych ludzi zdolnych i chętnych by czegoś nauczyć!
 • pijany znad Grodarza
  Komu premię ?

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę