Z fizyką za pan brat

Skomentuj (2)

Wstęgę Möbiusa, iluzję kranu, zabawkę "Ptaszek schodzący po słupie", niemożliwy trójkąt, rurę dźwiękową oraz zegar słoneczny zobaczymy wraz z początkiem przyszłego roku w kazimierskim Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”.

W przyszłym roku w Kazimierzu otwarty zostanie Park Rozrywki „Z fizyką za pan brat”. Zadanie to jest realizowane w ramach projektu EUROszansa dla Lubelszczyzny - budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów - Puławy - Kazimierz Dolny.

- Park Rozrywki „Z fizyką za pan brat” będzie zlokalizowany na terenie Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym przy ulicy Nadwiślańskiej – mówi Małgorzata Lachtara, kierownik projektu "EUROszansa..." ze Starostwa Powiatowego w Puławach. – W tym celu wyremontowane zostaną trzy sale o łącznej powierzchni około 200m. – Będą tam umieszczone różnorodne urządzenia udostępniane turystom indywidualnym, grupom zorganizowanym oraz grupom szkolnym. Służyć to będzie głównie obserwacji doświadczeń fizycznych wykonywanych własnymi rękami.

W połowie października zostanie rozstrzygnięty przetarg z zakresu robót budowlanych, w ramach których zostaną przygotowane i zainstalowane interaktywne eksponaty w wyznaczonych  pomieszczeniach wraz z opisem funkcjonalnym zamieszczonym na tabliczkach informacyjnych. W sumie powstaną 44 stanowiska eksponujące między innymi urządzenia optyczne i dźwiękowe.   Zobaczymy tu m.in. Wstęgę Möbiusa, iluzję kranu, zabawkę "Ptaszek schodzący po słupie", niemożliwy trójkąt, rurę dźwiękową oraz zegar słoneczny.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym sezonie odwiedzając Kazimierz Dolny będziemy mogli odwiedzić Park Rozrywki „Z fizyką za pan brat” i spróbować na nowo zrozumieć tę  dziedzinę nauki.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę