Z fizyką za pan brat

Skomentuj (2)

Wstęgę Möbiusa, iluzję kranu, zabawkę "Ptaszek schodzący po słupie", niemożliwy trójkąt, rurę dźwiękową oraz zegar słoneczny zobaczymy wraz z początkiem przyszłego roku w kazimierskim Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”.

W przyszłym roku w Kazimierzu otwarty zostanie Park Rozrywki „Z fizyką za pan brat”. Zadanie to jest realizowane w ramach projektu EUROszansa dla Lubelszczyzny - budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów - Puławy - Kazimierz Dolny.

- Park Rozrywki „Z fizyką za pan brat” będzie zlokalizowany na terenie Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym przy ulicy Nadwiślańskiej – mówi Małgorzata Lachtara, kierownik projektu "EUROszansa..." ze Starostwa Powiatowego w Puławach. – W tym celu wyremontowane zostaną trzy sale o łącznej powierzchni około 200m. – Będą tam umieszczone różnorodne urządzenia udostępniane turystom indywidualnym, grupom zorganizowanym oraz grupom szkolnym. Służyć to będzie głównie obserwacji doświadczeń fizycznych wykonywanych własnymi rękami.

W połowie października zostanie rozstrzygnięty przetarg z zakresu robót budowlanych, w ramach których zostaną przygotowane i zainstalowane interaktywne eksponaty w wyznaczonych  pomieszczeniach wraz z opisem funkcjonalnym zamieszczonym na tabliczkach informacyjnych. W sumie powstaną 44 stanowiska eksponujące między innymi urządzenia optyczne i dźwiękowe.   Zobaczymy tu m.in. Wstęgę Möbiusa, iluzję kranu, zabawkę "Ptaszek schodzący po słupie", niemożliwy trójkąt, rurę dźwiękową oraz zegar słoneczny.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym sezonie odwiedzając Kazimierz Dolny będziemy mogli odwiedzić Park Rozrywki „Z fizyką za pan brat” i spróbować na nowo zrozumieć tę  dziedzinę nauki.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę