WOŚP: tak naprawdę pomagamy samym sobie

Skomentuj (1)

Po raz dwudziesty czwarty, a w Kazimierzu po raz siedemnasty zagra w najbliższą niedzielą 10 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W 2016 roku zbiórka będzie się odbywała na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Po raz siedemnasty w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza 10 stycznia rozpocznie pracę sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka funduszy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów odbędzie się podczas Wielkiego Finału WOŚP 10 stycznia. Na ulice Kazimierza i okolicznych miejscowości wyjdzie 35 wolontariuszy z Koszczyca, Gminnego Zespołu Szkół, ale także i innych placówek oświatowych. W sumie w całej Polsce i w kilkudziesięciu innych krajach świata podczas 24 finału WOŚP pieniądze do puszek zbierać będzie 120 tysięcy wolontariuszy.

W roku ubiegłym kazimierski sztab w Koszczycu zebrał 10 tys. zł. Czy w tym roku uda się utrzymać podobny wynik, biorąc pod uwagę fakt, że przeciwników tej akcji nie brakuje? 

- Uważam, że cel jest szczytny, a ludzie mądrzy nie idą za tymi, co krzyczą najgłośniej, tylko za tymi, co myślą – mówi szef sztabu Beata Frączek.

Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych finałach – także w Kazimierzu.

Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji – piszą organizatorzy 24. Finału WOŚP.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Radio Erewań
    Panie Burmistrzu pobudka!!!
    Harmonia na bok, czas poślizgać się po chodnikach Kazimierza.
    Pieniądze z Orkiestry mają być przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów a nie leczenie na oddziałach ortopedycznych.
    Po wskazówki proszę udać się do Nałęczowa.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę