Koszczyc: Gramy w jednej drużynie

zobacz więcej (14)

W Koszczycu dobiegła końca realizacja projektu „Polska – Irlandia – gramy w jednej drużynie” finansowana w ramach programu Erasmus Plus Młodzież.

Młodzi ludzie z irlandzkiego ośrodka Seamus Sphere 17 w Dublinie i polskiego Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym spotkali się na Roztoczu, by poprzez wspólne działania lepiej się poznać. Ich zadaniem było opracowanie gry miejskiej „Poznaj Roztocze podczas gry miejskiej”, która odbyła się pod koniec wakacji w Zamościu. Jej uczestnicy – turyści i mieszkańcy Zamościa – mieli okazję poznać Roztocze z perspektywy opowieści ludowych, a także – również poprzez legendy – odbyć podróż w czasie i przestrzeni do Irlandii.

Banshee, Osjan, płaczący Kamień, Tanew, diabeł z roztoczańskiego Piekiełka i inne postacie z legend rozstawione w różnych miejscach zamojskiego rynku wzbudzały żywe zainteresowanie przechodniów. Podobnie było również podczas powtórnego rozegrania tej gry w Kazimierzu.

W ramach przygotowań do gry miejskiej młodzież miała okazję poznać Roztocze od podszewki, nie tylko reprezentacyjny Zamość, ale także Tanew w czasie spływu kajakowego czy legendarne roztoczańskie lasy w czasie podchodów nocnych. Były ogniska, wicie wianków i rzucanie ich do falującej wody i wiele innych atrakcji. Do tej pory pozostał sentyment i chęć powrotu do tamtych miejsc, do tamtych dni.

 

Tekst: Zespół Szkół
im. Jana Koszczyca Witkiewicza
w Kazimierzu Dolnym

 

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę