Koszczyc: Gramy w jednej drużynie

zobacz więcej (14)

W Koszczycu dobiegła końca realizacja projektu „Polska – Irlandia – gramy w jednej drużynie” finansowana w ramach programu Erasmus Plus Młodzież.

Młodzi ludzie z irlandzkiego ośrodka Seamus Sphere 17 w Dublinie i polskiego Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym spotkali się na Roztoczu, by poprzez wspólne działania lepiej się poznać. Ich zadaniem było opracowanie gry miejskiej „Poznaj Roztocze podczas gry miejskiej”, która odbyła się pod koniec wakacji w Zamościu. Jej uczestnicy – turyści i mieszkańcy Zamościa – mieli okazję poznać Roztocze z perspektywy opowieści ludowych, a także – również poprzez legendy – odbyć podróż w czasie i przestrzeni do Irlandii.

Banshee, Osjan, płaczący Kamień, Tanew, diabeł z roztoczańskiego Piekiełka i inne postacie z legend rozstawione w różnych miejscach zamojskiego rynku wzbudzały żywe zainteresowanie przechodniów. Podobnie było również podczas powtórnego rozegrania tej gry w Kazimierzu.

W ramach przygotowań do gry miejskiej młodzież miała okazję poznać Roztocze od podszewki, nie tylko reprezentacyjny Zamość, ale także Tanew w czasie spływu kajakowego czy legendarne roztoczańskie lasy w czasie podchodów nocnych. Były ogniska, wicie wianków i rzucanie ich do falującej wody i wiele innych atrakcji. Do tej pory pozostał sentyment i chęć powrotu do tamtych miejsc, do tamtych dni.

 

Tekst: Zespół Szkół
im. Jana Koszczyca Witkiewicza
w Kazimierzu Dolnym

 

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę