Kolejką do Nałęczowa

Skomentuj (1)

Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa cieszy się wielką popularnością zarówno wśród mieszkańców Lubelszczyzny, jak i turystów przyjeżdżających z dalszych rejonów Polski. Dla wszystkich miłośników tej oryginalnej atrakcji mamy dobrą wiadomość – w przyszłym sezonie wąskotorówką dojedziemy do Nałęczowa!

W chwili obecnej Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa kursuje w każdą niedzielę, na trasie Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska – Polanówka. Jednak prace na odcinku prowadzącym do Nałęczowa już trwają.

- Obecnie są prowadzone prace na pozostałych odcinkach trasy – mówi jeden z pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Opolu Lubelskim z siedzibą w Poniatowej. – W przyszłym sezonie, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, kolejka ruszy w drugim kierunku, do Nałęczowa.

Modernizowaną obecnie trasą, która biegnie z Karczmisk przez Wymysłów, Obliźniak, Niezabitów i Wąwolnicę, do Nałęczowa, wąskotorówka nie jeździła od lat. Największym problemem był wiadukt z Rogalowie, który wymagał remontu. Teraz wszystko wskazuje na to, że trasa powróci do dawnej świetności i jak dawniej będziemy mogli podróżować kolejką do samego Nałęczowa.

Na kolejkę czeka wyremontowany dworzec w Nałęczowie. Jego modernizacja została przeprowadzona w latach 2007-2009 za łączną kwotę około 1,5 mln złotych.

W oczekiwaniu na poszerzenie oferty Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej możemy na razie skorzystać z przejażdżki na obecnej trasie z Karczmisk do Polanówki, gdzie czekać na nas będzie grill lub ognisko z możliwością upieczenia kiełbasek.


Dla przypomnienia zamieszczamy poniżej ceny biletów, jakie obowiązują w chwili obecnej oraz rozkład jazdy.

Ceny biletów (przejazd w obie strony):
- osoba dorosła - 20 zł
- dzieci do lat 18 – 15 zł
- dzieci do lat 3 – bezpłatnie

Bilety są do nabycia u kierownika pociągu przy wsiadaniu lub w budynkach stacyjnych. Jednak warunkiem wyjazdu pociągu na wyżej opisaną trasę jest uczestnictwo w przejeździe minimum 25 osób dorosłych.

Rozkład jazdy:

Karczmiska - odjazd o godz. 11.00
Opole Lub. - przyjazd o godz. 11.35
Opole - odjazd o godz. 11.45
Karczmiska - przyjazd o godz. 12.25
Karczmiska - odjazd o godz. 12.45
OGNISKO - postój od godz. 13.00 do 14.30
Karczmiska - przyjazd o godz. 15.00

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kolej Wąskotorowa

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę