Kazimierz myśli sercem (video)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (26)

W niedzielne popołudnie na Zamku w Kazimierzu można było usłyszeć wspaniały kontratenor, nastrojowy jazz oraz poetyckie wezwanie, by w dzisiejszej codzienności nie zatracić swego ducha. Tego wszystkiego można było doświadczyć podczas koncertu-przedstawienia pt. „Myśleć sercem”, będącego częścią kazimierskich obchodów Światowych Dni Młodzieży.

W Krakowie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Do Polski przyjeżdża młodzież z całego świata, a do nas w tę niedzielę przyjechała 60 osobowa grupa z Tanzanii. Zostali oni przywitani wyjątkowy koncertem, na którym zagrali kazimierscy artyści  – Monika Malczak oraz Wojtek Bochra. Po koncercie odbyło się przedstawienie „Myśleć sercem - papieskie inspiracje”. Jego pomysłodawcą, reżyserem oraz wykonawcą jest znany aktor Dariusz Jakubowski.

W trakcie koncertu zebrana publiczność oczarowana została występami Moniki i Wojtka. Te młode, niesłychanie utalentowane osoby zdążyły już wyrobić sobie renomę w całym kraju a Kazimierz może być z nich dumny.

Niezwykły kontratenor Wojtka, arie operowe w jego wykonaniu, oraz emocjonalny, nastrojowy jazz, jakim uraczyła nas Monika sprawiły, że to niedzielne popołudnie było niezapomnianym muzycznym przeżyciem. Monice na scenie towarzyszył zespół, w skład którego wchodzą: Mateusz Gramburg – piano, Paweł Zwierzyński-Pióro – bass oraz Michał Szeligowski – drums.

Po koncertach przyszedł czas na główny punkt programu – przedstawienie poetyckie „Myśleć sercem – papieskie inspiracje”. Dariusz Jakubowski zainspirowany słowami skierowanymi przez Jana Pawła II do artystów stworzył projekt, który jest odpowiedzią na papieskie wezwanie.

– Przedstawienie to jest opisem zmagania Ducha na bezdusznej pustyni współczesnego świata – jak mówi artysta. – Jest odpowiedzią na troskliwe zawołanie „Ducha nie gaście”.

Podczas spektaklu, a właściwie muzycznego misterium słowa, recytowane były teksty Jana Pawła II oraz wiersze wybitnych poetów – S. Wyspiańskiego, Z. Krasińskiego, A. Mickiewicza, J. Słowackiego, Z. Herberta, J. Lechonia. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne m.in.: J.S Bacha, F. Chopina, W. Lutosławskiego, K. Szymanowskiego, S. Prokofiewa.

Dariuszowi Jakubowskiemu towarzyszyli: Katarzyna Thomas – sopran oraz Piotr Szafraniec – fortepian.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • tak sobie myślę
  Niektóre komentarze świetnie pasują do tytułu wydarzenia " Myśleć sercem". A może portfelem...
 • Mieszkaniec
  hmnnn, wejście było darmowe. Najpierw zainteresuj się samą imprezą, a potem pisz cięte komentarze ;)
  • Olololo
   A Ty czytaj ze zrozumieniem :) jesli bylo darmowe to gmina stracila nie sprzedajac ich
  • Skubanie gminy
   Kto bogatemu zabroni, a gmina przecież bardzo bogata to ją stać na straty na biletach. Czemu w kościele nie można było to zrobić. Czemu na placu przed plebanią? Gmina może stracić na biletach ale ksiądz zyskuje na parkingu. Tam by się i scena i krzesła zmieściły.
  • kazimierzanin
   Gmina to ludzie a ci deklarują w 95% przynależność do Kościoła Katolickiego. Zawsze znajdzie się kilku hejterów(często opłacanych) którzy piszą dziwne rzeczy o skubaniu gminy. Ciekawe czy napiszesz o skubaniu przy dwóch brzegach albo perdes festiwalu. I czy to wydarzenie nie wpisuje się czasem w tzw szerzenie kaganka kultury?
 • kazimierzanin
  Kazimierz myśli sercem a hmnnn portfelem
 • hmnnn
  Ile to kosztowało gminę? A ile straciła na biletach? Może ktoś wie?

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę