Kazimierz myśli sercem (video)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (26)

W niedzielne popołudnie na Zamku w Kazimierzu można było usłyszeć wspaniały kontratenor, nastrojowy jazz oraz poetyckie wezwanie, by w dzisiejszej codzienności nie zatracić swego ducha. Tego wszystkiego można było doświadczyć podczas koncertu-przedstawienia pt. „Myśleć sercem”, będącego częścią kazimierskich obchodów Światowych Dni Młodzieży.

W Krakowie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Do Polski przyjeżdża młodzież z całego świata, a do nas w tę niedzielę przyjechała 60 osobowa grupa z Tanzanii. Zostali oni przywitani wyjątkowy koncertem, na którym zagrali kazimierscy artyści  – Monika Malczak oraz Wojtek Bochra. Po koncercie odbyło się przedstawienie „Myśleć sercem - papieskie inspiracje”. Jego pomysłodawcą, reżyserem oraz wykonawcą jest znany aktor Dariusz Jakubowski.

W trakcie koncertu zebrana publiczność oczarowana została występami Moniki i Wojtka. Te młode, niesłychanie utalentowane osoby zdążyły już wyrobić sobie renomę w całym kraju a Kazimierz może być z nich dumny.

Niezwykły kontratenor Wojtka, arie operowe w jego wykonaniu, oraz emocjonalny, nastrojowy jazz, jakim uraczyła nas Monika sprawiły, że to niedzielne popołudnie było niezapomnianym muzycznym przeżyciem. Monice na scenie towarzyszył zespół, w skład którego wchodzą: Mateusz Gramburg – piano, Paweł Zwierzyński-Pióro – bass oraz Michał Szeligowski – drums.

Po koncertach przyszedł czas na główny punkt programu – przedstawienie poetyckie „Myśleć sercem – papieskie inspiracje”. Dariusz Jakubowski zainspirowany słowami skierowanymi przez Jana Pawła II do artystów stworzył projekt, który jest odpowiedzią na papieskie wezwanie.

– Przedstawienie to jest opisem zmagania Ducha na bezdusznej pustyni współczesnego świata – jak mówi artysta. – Jest odpowiedzią na troskliwe zawołanie „Ducha nie gaście”.

Podczas spektaklu, a właściwie muzycznego misterium słowa, recytowane były teksty Jana Pawła II oraz wiersze wybitnych poetów – S. Wyspiańskiego, Z. Krasińskiego, A. Mickiewicza, J. Słowackiego, Z. Herberta, J. Lechonia. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne m.in.: J.S Bacha, F. Chopina, W. Lutosławskiego, K. Szymanowskiego, S. Prokofiewa.

Dariuszowi Jakubowskiemu towarzyszyli: Katarzyna Thomas – sopran oraz Piotr Szafraniec – fortepian.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • tak sobie myślę
  Niektóre komentarze świetnie pasują do tytułu wydarzenia " Myśleć sercem". A może portfelem...
 • Mieszkaniec
  hmnnn, wejście było darmowe. Najpierw zainteresuj się samą imprezą, a potem pisz cięte komentarze ;)
  • Olololo
   A Ty czytaj ze zrozumieniem :) jesli bylo darmowe to gmina stracila nie sprzedajac ich
  • Skubanie gminy
   Kto bogatemu zabroni, a gmina przecież bardzo bogata to ją stać na straty na biletach. Czemu w kościele nie można było to zrobić. Czemu na placu przed plebanią? Gmina może stracić na biletach ale ksiądz zyskuje na parkingu. Tam by się i scena i krzesła zmieściły.
  • kazimierzanin
   Gmina to ludzie a ci deklarują w 95% przynależność do Kościoła Katolickiego. Zawsze znajdzie się kilku hejterów(często opłacanych) którzy piszą dziwne rzeczy o skubaniu gminy. Ciekawe czy napiszesz o skubaniu przy dwóch brzegach albo perdes festiwalu. I czy to wydarzenie nie wpisuje się czasem w tzw szerzenie kaganka kultury?
 • kazimierzanin
  Kazimierz myśli sercem a hmnnn portfelem
 • hmnnn
  Ile to kosztowało gminę? A ile straciła na biletach? Może ktoś wie?

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę