W Kazimierzu wesele, z Krakowa jadą goście

Skomentuj (5)

zobacz więcej (25)

Niepowtarzalny klimat miejsca, wybitni artyści oraz wspaniała muzyka – tak można w skrócie podsumować koncert Grzegorza Turnaua, który w sobotni wieczór wystąpił na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym.

Kazimierski Zamek bez wątpienia jest jedną z najpiękniejszych sal koncertowych. Nic więc dziwnego, że niesamowita sceneria wzbudza zachwyt zarówno wśród publiczności, jak i artystów występujących na scenie. W sobotę w jego ruinach wystąpił Grzegorz Turnau z zespołem. Pogoda dopisała a chmury przemykające po niebie jedynie dodawały uroku temu i tak przecież wyjątkowemu miejscu.

- Przez te chmury nie mogę się skupić – mówił podczas koncertu Grzegorz Turnau. – To jest niesamowite.

Artysta, który w Kazimierzu Dolnym niejednokrotnie bywał, z koncertem wystąpił tu po raz pierwszy. Do tej pory można było usłyszeć go w Galerii Klimaty w Mięćmierzu.

Koncert Grzegorza Turnaua to swego rodzaju sentymentalna podróż poprzez najbardziej znane piosenki artysty, której celem było przedstawienie publiczności muzycznej drogi artysty i doprowadzenie do piosenek z najnowszych nagrań. Pomiędzy utwory wplatane były różnorodne opowieści i historie, które stały się idealnym dopełnieniem muzyki. Nie jest to typowy koncert, a raczej spektakl, który wzrusza, bawi i porywa.

Na kazimierskim Zamku Grzegorz Turnau wystąpił wraz z pięcioma muzykami: Jackiem Królikiem – gitary, Cezarym Konradem – perkusja, Leszkiem Szczerbą – saksofony, Michałem Jurkiewiczem – skrzypce, altówka, keyboard oraz Łukaszem Adamczykiem – gitara basowa.

W sobotni wieczór w ruinach Zamku mieliśmy okazję usłyszeć takie utwory, jak: „Między ciszą a ciszą”, „Znów wędrujemy”, „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Uno Momentu Moris”, „Cichosza”, „Na plażach Zanzibaru” czy „Krzeszowice”, które artysta zupełnie niespostrzeżenie zamienił na „Kazimierz”.

 „W Kazimierzu wesele, z Krakowa jadą goście
Turkocze wóz na moście
Muzyka, radość, zieleń
Na moście w Kazimierzu
Wóz, Pan i Panna Młoda
Ach jak wszystkich zachwyca
Ich młodość i uroda…”

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Ewa
  Piękny koncert poprowadzony przeinteligentnie przez artystę, wspaniała naturalna "scenografia" , dobre światło (no, może przy ostatnim utworze ośietleniowiec chciał za dużo pokazać, a po co...?), świetna pogoda. Aha, i moje wspaniałe towarzystwo :-* Przy okazji przypominam, że w najbliższy piątek w Synagodze koncert pani Łobaszewskiej. Pozdrawiam!
 • EdytaBP.
  Super koncert panie Grzegorzu, zapomniałam o całym bożym świecie,dziękuję
 • aśka
  Właśnie może Kondrata zaprośmy. On ma jaja i świetne poczucie humoru. To byłoby coś.
  • Aleś
   Aleś ty kobito płaska!
 • Edek
  Szkoda że przyjechał bez swata.Byłoby weselej.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę