Jazzowy debiut roku z Kazimierza (wideo)

Skomentuj (5)

Kazimierzanka Monika Malczak – obecnie studentka Wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – znalazła się wśród najlepszych polskich muzyków roku 2016 na blogu „Ale Muzyka” dziennikarza i krytyka muzycznego Adama Dobrzyńskiego.

Monika Malczak w rankingu Adama Dobrzyńskiego znalazła się w pierwszej piątce w kategorii „Jazzowy debiut roku”.  Zespół, który tworzy, ma za sobą debiut w Koncertowym Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego „S1” i przychylne oceny wybitnych artystów polskiej sceny jazzowej, m.in. : Anny Serafińskiej, Janusza Szroma czy Lory Szafran.

- Po raz 27 dokonałem subiektywnego wyboru najlepszych z najlepszych płyt 2016 roku – pisze na swoim blogu krytyk muzyczny Adam Dobrzyński, który w radiowej Jedynce prowadzi sobotnie pasmo „Muzyka nocą”. - To był bardzo dobry czas dla muzyki.

To był bardzo dobry czas dla muzyki w ogóle, a dla Moniki Malczak z Kazimierza – w szczególe. Z jej najważniejszych osiągnięć minionego roku warto wymienić chociażby zdobycie głównej nagrody podczas 43. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, gdzie dołączyła do szacownego grona dotychczasowych laureatów: Doroty Miśkiewicz, Anny Serafińskiej, Lory Szafran, Marka Bałaty czy Krzysztofa Kiljańskiego. Została również laureatką I nagrody w  Konkursie Wokalistyki Jazzowej w Warszawie, a także III nagrody Międzynarodowego Konkursu Blue Note Competition w Poznaniu. Z najlepszymi młodymi, debiutującymi muzykami jazzowymi rywalizowała o "Klucz do Kariery" w Gorzowie Wielkopolskim.

- Moje sukcesy są owocem ciężkiej pracy oraz wielu wyrzeczeń: czas wolny przeznaczałam na ćwiczenie, przygotowanie do konkursów wokalnych oraz do matury – mówi Monika Malczak. – Ciężko było pogodzić to wszystko ze sobą. Laury i sukcesy, które zdobyłam, zawdzięczam przede wszystkim rodzicom i panu Zbigniewowi Jonakowi, który był moim nauczycielem wokalu w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika".

Już wkrótce Monika Malczak wystąpi właśnie w Domu Chemika w Puławach, z którym związana jest od 13. roku życia jako uczestniczka zajęć wokalnych prowadzonych przez Zbigniewa Jonaka. W kawiarni Smok 27 stycznia o godzinie 19.00 w jej wykonaniu usłyszymy najpiękniejsze standardy jazzowe.  Towarzyszyć jej będą: na trąbce Robert Murakowski, na kontrabasie Wojciech Pulcyn, na instrumentach klawiszowych Jarosław Małys i Bogdan Tchórzewski na perkusji.

Kiedy usłyszymy ją znowu w Kazimierzu?

- Chciałabym, aby miasto wspierało swoich mieszkańców w zdobywaniu sukcesów, aby mówiono o tym i chwalono ich postępy – mówi Monika Malczak. – To bardzo mobilizujące, szczególnie dla młodych ludzi, którzy zaczynają kształtować swoją przyszłość.

Może więc wkrótce?

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Redakcja
  @Sowa, dziękujemy za uwagę :-)
 • sowa
  Winno być:
  - Janusza Szroma,
  - Marka Bałaty,
  - Krzysztofa Kiljańskiego.
 • Rock
  Szkoda, ze Pan Burmistrz przeznacza kasę na zadłużone orły Kazimierz, paru kolesi wali w gałę, a w przerwach chla. Rozrywka poniżej pasa. Panie burmistrzu, a może tak stypendia, albo jakieś biennale sztuki na poziomie.
  • pijany znad Grodarza
   niby tak, ale być może w mlodych "Orłach" zagra " Lewandowski"
 • 3Księżyc
  Monika, zapraszamy do Księżyca! Jazz gra nam w duszy.Zwłaszcza kazimierski jazz... Zapraszamy!!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę