Jazzowy debiut roku z Kazimierza (wideo)

Skomentuj (5)

Kazimierzanka Monika Malczak – obecnie studentka Wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – znalazła się wśród najlepszych polskich muzyków roku 2016 na blogu „Ale Muzyka” dziennikarza i krytyka muzycznego Adama Dobrzyńskiego.

Monika Malczak w rankingu Adama Dobrzyńskiego znalazła się w pierwszej piątce w kategorii „Jazzowy debiut roku”.  Zespół, który tworzy, ma za sobą debiut w Koncertowym Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego „S1” i przychylne oceny wybitnych artystów polskiej sceny jazzowej, m.in. : Anny Serafińskiej, Janusza Szroma czy Lory Szafran.

- Po raz 27 dokonałem subiektywnego wyboru najlepszych z najlepszych płyt 2016 roku – pisze na swoim blogu krytyk muzyczny Adam Dobrzyński, który w radiowej Jedynce prowadzi sobotnie pasmo „Muzyka nocą”. - To był bardzo dobry czas dla muzyki.

To był bardzo dobry czas dla muzyki w ogóle, a dla Moniki Malczak z Kazimierza – w szczególe. Z jej najważniejszych osiągnięć minionego roku warto wymienić chociażby zdobycie głównej nagrody podczas 43. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, gdzie dołączyła do szacownego grona dotychczasowych laureatów: Doroty Miśkiewicz, Anny Serafińskiej, Lory Szafran, Marka Bałaty czy Krzysztofa Kiljańskiego. Została również laureatką I nagrody w  Konkursie Wokalistyki Jazzowej w Warszawie, a także III nagrody Międzynarodowego Konkursu Blue Note Competition w Poznaniu. Z najlepszymi młodymi, debiutującymi muzykami jazzowymi rywalizowała o "Klucz do Kariery" w Gorzowie Wielkopolskim.

- Moje sukcesy są owocem ciężkiej pracy oraz wielu wyrzeczeń: czas wolny przeznaczałam na ćwiczenie, przygotowanie do konkursów wokalnych oraz do matury – mówi Monika Malczak. – Ciężko było pogodzić to wszystko ze sobą. Laury i sukcesy, które zdobyłam, zawdzięczam przede wszystkim rodzicom i panu Zbigniewowi Jonakowi, który był moim nauczycielem wokalu w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika".

Już wkrótce Monika Malczak wystąpi właśnie w Domu Chemika w Puławach, z którym związana jest od 13. roku życia jako uczestniczka zajęć wokalnych prowadzonych przez Zbigniewa Jonaka. W kawiarni Smok 27 stycznia o godzinie 19.00 w jej wykonaniu usłyszymy najpiękniejsze standardy jazzowe.  Towarzyszyć jej będą: na trąbce Robert Murakowski, na kontrabasie Wojciech Pulcyn, na instrumentach klawiszowych Jarosław Małys i Bogdan Tchórzewski na perkusji.

Kiedy usłyszymy ją znowu w Kazimierzu?

- Chciałabym, aby miasto wspierało swoich mieszkańców w zdobywaniu sukcesów, aby mówiono o tym i chwalono ich postępy – mówi Monika Malczak. – To bardzo mobilizujące, szczególnie dla młodych ludzi, którzy zaczynają kształtować swoją przyszłość.

Może więc wkrótce?

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Redakcja
  @Sowa, dziękujemy za uwagę :-)
 • sowa
  Winno być:
  - Janusza Szroma,
  - Marka Bałaty,
  - Krzysztofa Kiljańskiego.
 • Rock
  Szkoda, ze Pan Burmistrz przeznacza kasę na zadłużone orły Kazimierz, paru kolesi wali w gałę, a w przerwach chla. Rozrywka poniżej pasa. Panie burmistrzu, a może tak stypendia, albo jakieś biennale sztuki na poziomie.
  • pijany znad Grodarza
   niby tak, ale być może w mlodych "Orłach" zagra " Lewandowski"
 • 3Księżyc
  Monika, zapraszamy do Księżyca! Jazz gra nam w duszy.Zwłaszcza kazimierski jazz... Zapraszamy!!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę