Kazimierskie szkoły zostały zamknięte

Władze Kazimierza Dolnego, podobnie jak inne samorządy w Polsce, podjęły decyzje o zamknięciu placówek oświatowych i kulturalnych na terenie gminy. Wszystko za sprawą koronawirusa.
- W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji w zakresie zagrożenia koronawirusem informujemy, że w dniach 12 - 25 marca 2020 r. na terenie naszej gminy zamknięte będą wszystkie szkoły, przedszkole, biblioteki, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Centrum Informacji Turystycznej oraz Zespół Zamkowy – czytamy na stronie internetowej kazimierskiego magistratu.
Placówki oświatowe i kulturalne zostały zamknięte na terenie całego kraju. Odwołano także wszystkie imprezy masowe. Nie pójdziemy do kina, teatru czy na basen. A wszystko dla naszego bezpieczeństwa.
- Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy apelujemy do Państwa o to byście zrezygnowali z udziału w dużych imprezach oraz unikali dużych zgromadzeń ludzi – piszą kazimierscy urzędnicy. - Prosimy, aby w tym czasie w miarę możliwości pozostawać w domu aby zminimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa.
Pamiętajmy też o częstym i dokładnym myciu rąk, zakrywaniu ust i nosa przy kasłaniu lub kichaniu oraz zachowaniu co najmniej 1 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają. Zaoferujmy także pomoc osobom starszym – rodzicom, dziadkom i sąsiadom. To właśnie oni są najbardziej narażeni.
Obserwujmy siebie i swoich bliskich. Nie lekceważmy takich objawów jak: gorączka, kaszel  czy duszności i problemy z oddychaniem. Jeśli je zauważymy, bezzwłocznie należy powiadomić telefonicznie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Puławach (tel. 509-282-119).


SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę