Egzaminy w dobie covid-19

W Kazimierzu dopiero dziś rozpoczął się opóźniony przez pandemię covid – 19 ale nie mniej gorący czas egzaminów. Przy zaostrzonym rygorze sanitarnym.
W tym roku szkolnym w Kazimierzu nie byłoby egzaminów maturalnych, gdyby nie poprawkowa matura z matematyki w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. W tej jedynej w Miasteczku szkole średniej nie ma obecnie klasy maturalnej.
- Do egzaminu przystąpiło 9 osób z ubiegłych roczników. 6 osób pisało egzamin w nowej formule, 3 – w starej – mówi Teodor Józefacki dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.
Podczas egzaminu obowiązywał w związku z pandemią reżim sanitarny. Uczniowie mieli obowiązek dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku oraz noszenia maseczek, które mogli zdjąć dopiero przy stoliku podczas pisania.
To jednak nie ostatni egzamin w sesji wiosennej w Koszczycu. Pod koniec czerwca (22 – 23) uczniowie klasy drugiej technikum przystąpią do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach technik hotelarstwa i technik logistyk. Także i te egzaminy przeprowadzane będą w ścisłym reżimie sanitarnym.
Wcześniej jednak – już w następnym tygodniu (16 – 18 czerwca ) – do egzaminów końcowych – na podobnych zasadach sanitarnych – przystąpią uczniowie klasy ósmej w Gminnym Zespole Szkół na ul. Szkolnej.
- Do egzaminu przystąpi 17 uczniów, którzy pisać go będą w dwóch salach, w związku z tym, że część uczniów będzie miało wydłużony czas pracy – mówi Janusz Raczkiewicz dyrektor Gminnego Zespołu Szkół. 
Obecnie w Kazimierzu działa jedna szkoła średnia – Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, który kształci w zawodach technik logistyk (także wojskowy), technik hotelarstwa ze specjalnością wellnes and spa oraz steward/ stewardessa a także w dowolnym zawodzie wybranym przez ucznia w klasie wielozawodowej branżowej szkoły zawodowej. Oprócz tego prowadzi nabór do liceum ogólnokształcącego w klasie o profilu teatralno – filmowym i o profilu: tester gier komputerowych.
Nabór do liceum ogólnokształcącego prowadzi także Gminnym Zespół Szkół, gdzie od września – o ile będą chętni – ruszy klasa humanistyczno – językowa.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę