Zmiany w kazimierskiej parafii

Na czas zagrożenia epidemią koronawirusa zmiany zgodnie z zarządzeniem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wprowadza także kazimierska parafia.
Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wydała 12 marca zarządzenie, w myśl którego wprowadzono prewencyjne środki ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Biskupi rekomendują biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do dnia 29 marca wiernym w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Jednocześnie zachęcają m.in. do udzielania Komunii na rękę, przekazywania znaku pokoju poprzez skinienie głowy, bez podawania rąk, oddawania czci relikwiom bez kontaktu bezpośredniego oraz niekorzystania z kropielnicy przy wejściu do kościoła. Zachęca także do modlitwy indywidualnej.
- Te zalecenia z racji dyspensy udzielonej przez abp. Stanisława Budzika obowiązują także w naszej parafii. Dyspensa oznacza, że nieobecność na niedzielnej Mszy nie będzie w takim przypadku grzechem - czytamy na profilu facebookowym parafii. - Zachęcamy do stosowania się do zaleceń wydawanych przez odpowiednie służby, zachowania środków ostrożności, a także do dbania o bezpieczeństwo osób w naszym otoczeniu. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni również za innych, więc gdy sytuacja życiowa nie wymaga od nas wychodzenia z domu - lepiej w nim pozostać.

Transmisja mszy niedzielnej z fary 15 marca o godzinie 12:00 na profilu Facebookowym parafii kazimierskiej

Aktualizacja z 14 marca:
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce obowiązują ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji od 14 marca do odwołania. Dotyczą one   także sprawowania kultu religijnego w miejscach publicznych, w tym w budynkach i innych obiektach kultu religijnego. Nie dotyczy to sytuacji, gdy np. w nabożeństwie uczestniczy nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny.
Dlatego też parafia kazimierska przygotowała transmisje z nabożeństw. Można je obejrzeć tutaj>>>

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę