Kazimierzacy protestują

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Kazimierzu utworzono ośrodek kwarantanny dla chorych na koronawirusa. Mieszkańcy protestują.
Dopiero niedawno mieszkańcy powiatu puławskiego protestowali przeciwko decyzji przekształcenia szpitala w Puławach w szpital zakaźny dla osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Teraz podobne emocje wywołuje decyzja utworzenia ośrodka kwarantanny w Kazimierzu zlokalizowanego w Schronisku pod Wianuszkami na ul. Puławskiej tuż przy piekarni, przy głównej drodze dojazdowej do miasta. Burmistrz z grupą kazimierskich radnych wystosował do starostwa w Puławach apel o zmianę tej lokalizacji.
- Mieszkańcy z niepokojem przyjmują informację dotyczącą wytypowania schroniska "Pod Wianuszkami" jako miejsca kwarantanny – czytamy w apelu zamieszczonym na profilu facebookowym Burmistrza Kazimierza Dolnego. –  Realizacja zakomunikowanej w piątek decyzji o skupieniu w Kazimierzu osób na kwarantannę podwyższa przecież ryzyko zagrożenia epidemiologicznego na naszym terenie. Będzie ono i tak wysokie z uwagi na wybór puławskiego szpitala jako tego, którzy ma przyjmować chorych pacjentów z całego woj. lubelskiego.
W piśmie do powiatowych władz samorządowych jego autorzy zwracają uwagę na fakt, że decyzja ta może wpłynąć negatywnie na rozwój turystyki w Kazimierzu, która jest podstawowym źródłem dochodu dla większości mieszkańców Miasteczka.
- Mieszkańcy nie mogą zrozumieć jak powiat może wybrać lokalizację miejsca kwarantanny akurat w gminie, która jest generatorem dochodów dla naszego regionu z turystyki, magnesem przyciągającym Polaków. Kiedy czas pandemii minie, powinna jak wcześniej dalej przyciągać turystów, którzy odwiedzają również Janowiec, Puławy czy Nałęczów. Turystyczna gmina Kazimierz Dolny kojarzona od teraz z epidemią, zamiast zachęcać turystów, może ich odstraszać. Branża turystyczna jako pierwsza już odczuła bolesne skutki koronawirusa, a ta decyzja będzie przysłowiowym "gwoździem do trumny" – czytamy w piśmie.
Centra kwarantanny powstają w każdym powiecie. W powiecie puławskim jedno z nich zaplanowano w Kazimierzu w Schronisku pod Wianuszkami przy ul. Puławskiej, drugie – w Puławach w bursie szkolnej RCKU przy ul. Wojska Polskiego. Czy to jest lokalizacja ostateczna, przekonamy się wkrótce.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę