Jazznowiec w ramach 2 Brzegów

Koncertem grupy Andrzej Jagodziński Trio rozpocznie się w Janowcu nowy festiwal Jazznowiec. Impreza towarzyszy Festiwalowi Filmu i Stuki Dwa Brzegi.
Jazznowiec – nowy festiwal muzyczny w Janowcu startuje pod skrzydłami Festiwalu i Filmu Dwa Brzegi, ale w przyszłości towarzyszyć będzie innym ważnym cyklicznym wydarzeniom w Janowcu, takim jak Święto Wina, Sobótki i innym. Festiwal będzie prezentował na zamku cykle koncertów muzyki jazzowej w wykonaniu wybitnych twórców muzyki improwizowanej w Polsce.
- Tegoroczna, premierowa edycja Jazznowca, choć znacznie ograniczona z powodu epidemii, jest początkiem nowej, fascynującej drogi w dziejach janowieckiego zamku, który jak żaden inny, będzie doskonałym tłem dla wielu niepowtarzalnych muzycznych doznań – mówi pomysłodawca i koordynator wydarzenia Andrzej Łukasik z Agencji Artystycznej Blue Note; rodzinnie związany z Janowcem.
Podczas koncertu inauguracyjnego na dziedzińcu janowieckiego zamku wystąpi Andrzej Jagodziński Trio. Usłyszymy utwory z płyty „Chopin — Les Brillantes”.
- Dzisiaj, po wielu latach wspólnej pracy i wobec akceptacji słuchaczy, nie boimy się ryzyka. Pomysł się sprawdził, utwory okrzepły, niektóre aranżacje zostały wzbogacone i wiemy już, że można je grać jak standardy jazzowe, bez zahamowań i bez obawy, że ktoś nas posądzi o burzenie pomników – mówi Andrzej Jagodziński. - Zapraszamy do kolejnego zanurzenia się w mistrzowską harmonię muzyki Chopina.
Koncert na zamku w Janowcu 8 sierpnia o godzinie 20:00. Bilety w cenie 10 zł do kupienia w kasie Zamku w Janowcu.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę