Jazznowiec w ramach 2 Brzegów

Koncertem grupy Andrzej Jagodziński Trio rozpocznie się w Janowcu nowy festiwal Jazznowiec. Impreza towarzyszy Festiwalowi Filmu i Stuki Dwa Brzegi.
Jazznowiec – nowy festiwal muzyczny w Janowcu startuje pod skrzydłami Festiwalu i Filmu Dwa Brzegi, ale w przyszłości towarzyszyć będzie innym ważnym cyklicznym wydarzeniom w Janowcu, takim jak Święto Wina, Sobótki i innym. Festiwal będzie prezentował na zamku cykle koncertów muzyki jazzowej w wykonaniu wybitnych twórców muzyki improwizowanej w Polsce.
- Tegoroczna, premierowa edycja Jazznowca, choć znacznie ograniczona z powodu epidemii, jest początkiem nowej, fascynującej drogi w dziejach janowieckiego zamku, który jak żaden inny, będzie doskonałym tłem dla wielu niepowtarzalnych muzycznych doznań – mówi pomysłodawca i koordynator wydarzenia Andrzej Łukasik z Agencji Artystycznej Blue Note; rodzinnie związany z Janowcem.
Podczas koncertu inauguracyjnego na dziedzińcu janowieckiego zamku wystąpi Andrzej Jagodziński Trio. Usłyszymy utwory z płyty „Chopin — Les Brillantes”.
- Dzisiaj, po wielu latach wspólnej pracy i wobec akceptacji słuchaczy, nie boimy się ryzyka. Pomysł się sprawdził, utwory okrzepły, niektóre aranżacje zostały wzbogacone i wiemy już, że można je grać jak standardy jazzowe, bez zahamowań i bez obawy, że ktoś nas posądzi o burzenie pomników – mówi Andrzej Jagodziński. - Zapraszamy do kolejnego zanurzenia się w mistrzowską harmonię muzyki Chopina.
Koncert na zamku w Janowcu 8 sierpnia o godzinie 20:00. Bilety w cenie 10 zł do kupienia w kasie Zamku w Janowcu.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę