Głosujmy na Dwa Brzegi!

Skomentuj (15)

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, którego w tym roku przeżywaliśmy w Kazimierzu siódmą edycję, to największe kulturalne wydarzenie nie tylko Kazimierza czy Lubelszczyzny, ale i całej Polski Wschodniej. Warto więc, by to on właśnie został uznany za najlepszy produkt turystyczny województwa lubelskiego. Głosujmy na Dwa Brzegi!

Tylko do 19 sierpnia głosować można na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który ma szansę uzyskać certyfikat „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego ‘2013”. Celem konkursu organizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną jest „wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych na Lubelszczyźnie, a także inicjowanie powstawania nowych, które staną się wizytówką naszego województwa”.

Zwycięzca konkursu lubelskiego weźmie udział w plebiscycie ogólnopolskim, w którym nagrodą główną ufundowaną przez Polską Organizację Turystyczną będzie „Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej” i kampania promocyjna w kraju o wartości nie mniejszej niż 100 000 zł.

Warto więc wesprzeć Dwa Brzegi, by mogły nas dalej cieszyć letnią fiestą dobrego filmu i dalej się rozwijać. Ósma edycja przecież już od 2 do 10 sierpnia 2014 roku.

Głosujemy tutaj: http://www.lrot.pl/index.php?start=sonda&action=tabela&pol_id=5

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • Gosia
  Kiedy zabrakło orzełka na koszulkach piłkarzy w wielu polakach obudził się patriotyczny zew!
  Zawiniło szereg osób ,,,,,i symbolicznego znaku nie było. śpiewano " Róbmy swoje,,,itd "
  Głosujmy !!!
 • pijany znad Grodarza
  Tak było:
  "Wybrano "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2011"
  Znamy już wyniki konkursu "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2011". Spośród zgłoszonych 21 produktów Kapituła, podczas tajnego głosowania, dokonała wyboru trzech najlepszych w 2011 roku produktów turystycznych województwa lubelskiego oraz wyróżniła pięć kolejnych.

  I miejsce zdobyła Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza za Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Drugie Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania za Szlak Kajakowy Bug-Krzna a trzecie Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie za Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Nagrodzone produkty wezmą udział w etapie ogólnopolskim, organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną i będą miały szansę na prestiżowe certyfikaty.

  W kategorii obszar wyróżnienie otrzymała marka Roztocze - Witalność z natury, zgłoszona przez Lokalną Organizację Turystyczną Roztocze. Miasto Zamość wyróżnione zostało za Trasę Turystyczną -Bastionu VII Nadszaniec w kategorii obiekt. Inni wyróżnieni to: wydarzenie - Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem, impreza - Leśny Skarbiec-Zielone Szkoły, szlak - Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu.

  Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.

  autor / źródło: Michał Basiński
  dodano: 2011-08-02

 • Ulka
  Zamiast się kłócić zagłosujmy na ten Festiwal. Niech się rozwija, a Kazimierz razem z nim!
 • Gosia
  Macie rację Ja głosuję , na Dwa Brzegi , i mam nadzieję , że jak w piosence Sławomira Zygmunta "Gdy Kazimierz, gdy Kazimierz , ze snu budzi się, w blasku słońca, wiatr szemrze, wtedy żyć się chce........To Kazimierz, to Kazimierz , Kazimierz będzie wiecznie trwać. Hej!
  Kto ma przyjechać to przyjedzie nie zrobimy z Kazimierza Bazy kosmicznej. Kochajmy to co jest a pojawią się Ci , którzy tego szukają.
 • Spec...
  Widzisz @Psychiatro Amatorze:od dziesięciu lat wynajmuję pokoje.Niestety nie mam możliwości powiększenia liczby miejsc noclegowych.Jedyne co mogę zrobić to konsekwentnie podwyższam standard pokoi, aby w ten sposób poprawiać rentowność. Z tej samej przestrzeni uzyskuję większe przychody. Czy to już drożyzna czy tylko klarowny układ biznesowy.Za większy komfort większa cena.
  Z psami nie biorę, bo brudzą wykładzinę i nikt mnie nie zmusi.Dostatecznie dużo mam gości bez psów.
  Nie przepadam za gośćmi z dziećmi, bo są chałaśliwe już od siódmej rano a bywa że i wcześniej, kiedy inni jeszcze smacznie śpią.Nie mam w związku z tym koło domu huśtawki ani piaskownicy.
  Nie przyjmuję rezerwacji od młodzieży na więcej niż jeden pokój, gdyż przyjazd nawet czteroosobowej grupy wróży wieczorną imprezę w pokoju, a inni goście i ja sam chcemy po prostu wypocząć.
  Najdziwniejsze, że nie brakuje mi gości.
  A ha, mam ofertę dla narciarzy.
 • szok
  Po co kłótnie'' psychiatra ''stanie do wyborów przedstawi swoją OFERTĘ i sprawdzimy czy ta uleczy nasze miasteczko .
 • Psychiatra Amator
  Widzisz @specu: w kazimierskiej turystyce pracuje od 30 lat. Faktycznie, nie tylko dla rodzin z dziecmi. Obecnie nie ma oferty dla singli, turystów z psami, tenisistów, pływaków, amatorów term czy pospolitego ogólnodostępnego basenu lub kąpieliska. Oczywiście, nie ma oferty dla niepełnosprawnych, seniorów, dzieci i młodzieży.
  Swoim turystom oferuje preparaty od komarów, wykaz galerii i duże zniżki....
 • Spec od wszystkiego
  Z @Psychiatry, jak słoma z butów, wychodzi awersja do wszystkiego,co może mieć związek z burmistrzem.
  Nawet festiwal, który przecież firmuje ktoś inny.
  A kto to jest"przeciętny wczasowicz z dziećmi"? A dlaczego z dziećmi z nie z psem?
  Napisz, jeżeli jesteś turystą czego oczekujesz.
  Napisz, jeżeli jesteś właścicielem kwater, pensjonatu , co proponujesz swoim gościom.
  Nie pie... bez sensu o jakiejś mitycznej OFERCIE, bo Kazimierz nie może stać się disneylandem,legolandem ani Las Vegas.
  Kazimierz sam w sobie jest ofertą, ale nie dla setek tysięcy osób rocznie, którzy go zadeptują.
  Corocznie przybywa nowych miejsc noclegowych, ale te mają coraz wyższy standard i ceny.Skończyły się proste rezerwy taniej przestrzeni na strychach, poddaszach,suterenach.
  A co to znaczy drożyzna? W porównaniu z czym?
  Zagłosowałem i nadstawiam torbę.


 • szok
  Masz rację , na palcach jednej ręki liczę ''swojaków'' w tym biznesie , reszta poczuła dojną krowę i wkręciła się z nastawiona torbą na pieniądze w ostatnich latach .Nie czują bluesa ani jedni ani drudzy( skromnie opłacani).Ci pierwsi również przyczynili się do upadku miasteczka .Wielbiciele Kazimierza szybko się wynieśli , komerchę i drożyznę znajdą wszędzie , tutaj szukali zupełnie czegoś innego.
 • Psychiatra Amator
  Możemy sobie głosować ile chcemy, a turyści idiotami nie są: o ile nie powstanie wreszcie OFERTA spedzania czasu dla przeciętnego wczasowicza z dziećmi, to wirtualne sukcesy w konkursach internetowych, możemy powiesić w złotych ramkach w gabinecie Burmistrza. Tyle są warte :(
 • pijany znad Grodarza
  Szok napisał:"Głosowanie Jarmark Hola 2013 42% głosów Dwa Brzegi 7% głosów."
  No i co?. O czym to świadczy?. Ano strzelamy w kolano, a dlaczego?. Już odpowidam, ale wczesniej nieco pytań?
  1. Ile w sumie mamy hoteli, pensjonatow, kwater?.
  2. Ilu pracownikow jest w nich zatrudnionych.
  ?
  I Refleksja. Gdyby Ci wszyscy właściciele i pracownicy zadzwonili to sukces byłby murowany. A jak jest?.
  ad 1 własciciele sa; albo spoza Kazimierza, allbo całkowicie pochłonięci mamoną zapominając, że jest ona zależna od popularności miasteczka.
  ad 2. pracownicy, tak mocno mizernie opłacani kompletnie nie czują bluesa w materii : klient nasz pan
  ps, głosowaleś?
 • szok
  Pijany ja pamiętam , patrząc z perspektywy przedsiębiorców i ludzi wynajmujących pokoje to tamten okres był dla nich jak żyła złota.Nie ważne jak wyglądali i co wyprawiali , dawali zarobić .Mimo wszystko coś jedli , coś pili .Spytaj ile piwa , wina i jedzenia kupowali .Pamiętasz kolejki w sklepach ? Teraz ''festiwalowicze'' a było ich tyle co kot napłakał przywieźli wszystko ze sobą w bagażniku samochodu .Pokoje były zajęte dawno przez festiwalem , teraz stały puste ''Płatny'' festiwal odstraszył ludzi .Ta impreza nie bardzo chyba przypadła do gustu ludziom (jak to komercja) efekt !?Głosowanie Jarmark Hola 2013 42% głosów Dwa Brzegi 7% głosów.
 • pijany znad Grodarza
  # Maxio. A ile to Ty masz latek, że AŻ tak pamietasz?.
  Ja pamietam, jak przyjeżdżali złaknieni filmów , prosto z " zzarzygawionych" pól / przepraszam Tych kulturalnych/ Pamietam napisy na kartonach: " zbieram na piwo". Pamiętam trawniki, ławki. Pamiętam. A Ty?. Pamiętasz TAMTO?
 • Maxio
  Popłuczyny festiwalu a nie festiwal.Nawt nie resztka dawnej świetności.Nie ma na co głosować moim zdaniem.
 • pijany znad Grodarza
  Gorąco namawiam.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę