Dwa Brzegi najlepsze!

Skomentuj (48)

Tytuł „Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Lubelskiego '2013”, a także „Perełki Regionu 2013” zdobył Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Laury odebrali podczas IV Lubelskiej Gali Turystycznej w Lublinie burmistrz Grzegorz Dunia i prezes Stowarzyszenia Dwa Brzegi - Jerzy Zieliński.

Obchody Światowego Dnia Turystyki były jak zwykle okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego '2013" i "Perły i Perełki Lubelszczyzny 2013". Wyróżnienia wręczono podczas IV Lubelskiej Gali Turystyki organizowanej przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w siedzibie TVP Lublin. 

I nagrodę w kategorii wydarzenie przyznano dla Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Odebrali ją burmistrz Grzegorz Dunia reprezentujący Urząd Miasta, który wnioskował o przyznanie tej nagrody, oraz Prezes Stowarzyszenia Dwa Brzegi - Jerzy Zieliński.

- Jesteśmy mile zaskoczeni, że wreszcie po siedmiu latach naszej intensywnej działalności województwo dostrzegło nas i wyróżniło taką nagrodą. Wydaje mi się, że od lat tworzymy jedną z największych imprez artystycznych w regionie i chyba w województwie. W skali kraju plasujemy się w głównej czołówce festiwali filmowych. Radość z tego faktu wyraziła już także pani Grażyna Torbicka dyrektor artystyczny festiwalu – mówi Jerzy Zieliński prezes Stowarzyszenia Dwa Brzegi, które jest organizatorem festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. – Cieszymy się z tego wyróżnienia. Będzie to motywowało nas do jeszcze bardziej intensywnej pracy. Z drugiej strony liczymy na to, że ta nagroda przyczyni się do spojrzenia łaskawszym okiem na nasze przedsięwzięcie również przez sponsorów i donatorów.

Obecnie Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi walczy o nagrodę w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej. Pomóżmy kapitule konkursowej podjąć właściwą decyzję.

Głosujmy na Kazimierz! Głosujmy na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi!

Głosujemy tutaj:
http://turystyka.wp.pl/kat,1036541,title,Wez-udzial-w-ankiecie-Wybierzmy-najatrakcyjniejszy-produkt-turystyczny-Polski-wschod-i-centrum,wid,15993539,wiadomosc.html.

 

Tytuł „Turystyczna Perły Regionu Lubelskiego 2013”:

Gmina Janowiec
Gmina Urszulin (dzięki głosowaniu internautów)

Tytuł „Perełka Regionu 2013”:

Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi''

Nagrody w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2013”:

I miejsce -  Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi''
II miejsce ex aequo - „Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów Chmielaki Krasnostawskie” oraz „Muzeum Pomocy Drogowej, Holowania i Ratownictwa Drogowego” w Puławach.
III miejsce – nie przyznano.

Laureaci regionalnego etapu konkursu Najlepszy Produkt Turystyczny 2013 zgłoszeni zostali do ogólnopolskiego etapu konkursu prowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną. Biorą oni także udział w internetowym ogólnopolskim głosowaniu internautów prowadzonym przez POT i portal wp.pl.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (48)

 • Nauczyciel
  No i gdzie ten SZOK?! No i co z twoimi kulisami i informacjami z pierwszej ręki? Masz teraz maila i może tam zasięgaj swoich informacji i udzielaj się na forum. Przynjamniej będziesz bardziej wiarygodny...:) pozdrawaim
 • klient163223
  Witam wszystkich serdecznie.
  Czytając część Państwa komentarzy mam duże wątpliwości ... czy warto? Uważam, że warto dalej robić Festiwal DWA BRZEGI w Kazimierzu.
  Jestem zdumiony, jeżeli ktoś pisze, że "warszawka" robi festiwal, że jaka to promocja miasta, czy też regionu. Poraża mnie "wiedza" na temat finansów i organizacji festiwalu.
  Jestem tu od 1995 roku, od 3. Lata Filmów. Od 2007 roku jestem producentem Dwóch Brzegów. Chyba wiem sporo o obydwu imprezach.
  Zapraszam do otartej dyskusji, nawet twarzą w twarz, na tematy poruszane w Waszych postach. Chętnie wyjaśnię kilka kwestii, chętnie przyjmę propozycje współpracy i pomysły, które pozwolą na rozwój festiwalu. Jest jeden warunek - przestańcie być anonimowi.
  Każdy mój pobyt w Kazimierzu jest dla mnie pozytywnym przeżyciem. Na ulicach spotykam ludzi, którzy okazują dużą radość dowiadując się, że będzie następny festiwal. Nie wiem kto i po co powtarza informację, że przenosimy się do Sandomierza lub do ... Zamościa (pozdrawiam mieszkańców tych miast). Informuję, że robiliśmy i będziemy robić DWA BRZEGI dalej w Kazimierzu.
  Zbigniew Dobrosz - Producent Festiwalu
  Mój mail: zbigniew.dobrosz@dwabrzegi.pl
 • Nauczyciel
  SZOK rozumiem ze o "kulisach" dowiadujesz sie o osób które w tym roku były poza organizacją całej imprezy ( tylko dlaczego poza)? hmm... więc śmiem twierdzić ze są bardzo wiarygodnym źródłem informacji.. Festiwal się rozwija więc nie bardzo rozumiem o co ci chodzi?:) Owszem jest to dzieło ludzi i rozwija się juz od kilku lat i miejmy nadzieję że jeszcze się rozwinie bardziej.
 • szok
  Drogi'' nauczycielu ''nie mam potrzeby powtarzania plotek jak baba na jarmarku .O ''kulisach ''całej sprawy Lata Filmów wiem od samego pomysłodawcy tej imprezy .
 • pijany znad Grodarza
  @Nauczyciel. Mostek poprawiony na SZÓSTKĘ. Pytasz dlaczego?. A, jak myslisz?>
 • Nauczyciel
  Pijany nie widziałem tej roboty ale skoro ktoś coś spie..... to popieram nie zapłacić!! No chyba że poprawi. A co do materiałów to pewnie były po stronie wykonawcy.
  Ale jeżeli chodzi o odbieranie nagrody do dalej nie rozumiem zawiści ludzi że Ten czy Tamten nie powinien odbierać. Wręcz przeciwnie uważam że skoro UM zgłosił do nagrody to jak najbardzie powinien pojechać Burmistrz i osoba ze stowarzyszenia. Więc po co to gadanie ze ktoś komuś wspina się gdzieś, nie wiadomo po co i na co komu itd. LUDZIE CIESZCIE SIĘ Z TEGO A NIE KRYTYKUJECIE TYLKO. Napewno czytają to postronne osoby i niezły obraz tego wszystkiego mają.
  A wracając jeszcze do spie....... i niedopilnowanych zapłaconych rzeczy w Kazimierzu to stan naszych dróg i czystość tych dróg i rowów....( choć do końca nie wiem kto za to płaci- ale wkurzają mnie te dziury i SYF!!)
 • pijany znad Grodarza
  @ Nauczycielu.
  Podpowiedz Burmistrzowi, jak wykonuje się prawidłowo wylewke cementową. Wcześniej wez Burmistrza pod pachę i zaprowadz Go na mostek nad Grodarzem / kierunek Plebanka/. Właśnie ją / wylewkę/ WYLALI, i to jak. buhahaha.
  cyt.;" Dalej nikt nie napisał co zrobić żeby było lepiej"
  Już podpowiadam. Nie zapłacić za wykonanie tej wylewki, a kosztami za materiał obciązyć WYKONAWCĘ.
 • nauczyciel
  o kolejny coś zasłyszał z poczty pantoflowej i wie ile ktoś zarobił ile nie zarobił. Skoro zarobił to widocznie mu się należało a jeżeli dostał za mało to bedzie wiedział zeby juz tam się nie pchać. Ja tam nikomu nie załuje. "Każdy orze jak może". Dalej nikt nie napisał co zrobić żeby było lepiej. Pijany może coś podrzucisz? Odrazu uprzedzam że nie mam nic wspólnego z Urzędem jestem osoba prywatną i też prowadzę działalność. Ale skoro znaleźlibyśmy ciekawy pomysł to może warto by go było przepchać w Urzedzie. Żeby żyło się lepiej...:)
 • miejscowy
  @Pijany...-wyjaśnię ci z tymi "sępami",u nas też tylko kilka podmiotów zarabiało na festiwalu,ten tort był bardzo grubo krojony,niewielu miało do niego dostęp,a motłoch niech się cieszy i dyskutuje,nic z tego nie wynika.
 • pijany znad Grodarza
  Wszyscy @ Szok, @ Szok, @ Szok. I to z pretensjami, a przecie Szok chce dobrze.
  Zaniepokojony jestem kondycją finansową miasta Toruń. Ciekawa sprawa z tymi " sępami"
 • Spec Od Wszystkiego

  Festiwal to jednak przedsięwzięcie tyleż artystyczne co komercyjne.
  Wiesz @Szok dokładnie za jaką kwotę dofinansowania Toruń "kupił" Lato Filmów? 250tys.zł x 3 lata (2005-2008)!Pieniądze otrzymywała warszawska fundacja "Ruchome Obrazy" czyli organizator festiwalu.Tylko,że po trzech latach toruński magistrat uznał, że festiwal nie promuje dostatecznie miasta,obciął dotacje i się skończyło w Toruniu.Jak miasto=gospodarz nie daje to i inni sponsorzy się wycofują. Festiwal pod nazwą Wiosna Filmów funkcjonuje nadal, tyle że w Warszawie w kinie Praha.
  Cieszmy się z faktu, że Pani Torbicka lubi Kazimierz i jest orędowniczką jego pozostania w tym mieście, nawet przy wielokrotnie mniejszym wsparciu finansowym.
  Sępy żerujące na takich imprezach chcą zawsze więcej i lecą tam, gdzie większy łup do podziału.
  Sępy nie są sentymentalne.
 • Nauczyciel
  SZOK dziwnie okazujesz radość z nagrody. W Twoich komentarzach raczej wygląda to negatywnie. Skoro nie wiesz jak wyglądały rozmowy przed festiwalem to dlaczego powtarzasz plotki? Bawiłeś się kiedyś w "głuchy telefon"? To taka zabawa ze przekazujemy informację kolejnej osobie i ta ostatnia ma na głos powiedzieć co do niej doszło. Więc nie wierz plotkom :) bo zazwyczaj wygląda to zupełnie inaczej. Dalej nie podałeś osoby która miała pojechać i odebrać tą nagrodę? Skoro p.Torbicka nie mogła to nikt miał nie jechać? W/g Twojego mniemania lepiej by wyglądało jakby nikogo nie było. Ciekawe co wtedy byś napisał? Że miejscowi olali sprawę. Jak masz odpowiednią osobę to napisz kto byłby odpowiedni. Może UM jako zgłaszający wyśle nastepnym razem Twojego delegata:) na odbiór tej czy innej nagrody. A jeżeli chodzi o organizację imprezy tak dużej to nie robi jej tylko jedna osoba tylko sztab ludzi. p.Torbicka jest motorem napędowym tej imprezy i bez niej napewno by się to nie udało ale potrzebuje do tego też ludzi - takich robotników którzy ogarną to na miejscu. Więc ciesz się z tego co jest. A jak masz jakiś fajny pomysł na rozkręcenie tego Miasteczka to dawaj. Ja osobiście proponowałbym w wakacje zostawiać po festiwalu na małym rynku kino nocne tak żeby turyści mogli spędzić kulturalnie wieczór i jeszcze widziałbym fontanne w Kazimierzu (uprzedzę nie na rynku) taką z podświetleniami i muzyką wieczorami coś jak w Toruniu. Masz coś lepszego?
 • Spec Od Wszystkiego
  @Szok,cieszymy się, że Ty się cieszysz.
  A słuchom nie warto dawać wiary.
  Mnie biorą za @Ulkę i co z tego?
 • pijany6 znad Grodarza
  @ Szok. Wiernikowska zakochała się w Gasińskim i " Zwariowała"
  http://www.samoobrona.org.pl/pages/09.%20Polemiki/index.php?document=847.html
 • szok
  Oho!! nadepnięto na odcisk.Ja pilnuję własnego interesu a Urząd Miasta płaci osobie która ma dbać o promocję miasta ,ale jak wiemy efektów nie widać więc proponuję tam udać się z poradami .Nie neguję nagrody , tylko uważam że nagrodę powinien odbierać TWÓRCA ,osoba która faktycznie robi tą imprezę a jest nią niewątpliwie Pani Torbicka a nie figuranci.Nooo ale jeśli uważasz że'' zgłaszający '' ma moralne prawo do pchania się na podium to gratuluję realizmu .Widocznie Pani Torbicka uznała że nie musi się tam lansować .Jej osoba jest dostatecznie znana każdemu Polakowi. Gdyby w moim przypadku ktoś uzurpował sobie prawo do odbioru nagrody za moje dzieło, moja noga by tam nie stanęła. Nauczyciel powinien umieć czytać ze zrozumieniem , nigdzie nie piszę że nie cieszę się ze zdobytego pierwszego miejsca . Po tym nie dziwi mnie fakt że tu i tam chodzą słuchy że Pani Torbicka ma dosyć pewnych spraw i następny Festiwal ''wisiał na włosku; przebąkiwano jakoby ten miał być ostatnim. Jak skończyła się współpraca UM z twórcami Lata Filmów wspominać nie trzeba.Wynieśli się do Torunia.
 • Nauczyciel
  SZOK posłuchaj : dlaczego piszesz ze p. Grażyna Torbicka nie była zaproszona? Jesteś pewien tego? Bo ja wiem ze właśnie była zproszona ale nie mogła przyjechać. ( gratuluje wypowiedzi trafnej!) 2 sprawa kto miał pojechać po odbiór nagrody?Urząd Miasta zgłosił (uważam ze bardzo dobrze zrobił bo to akurat jest promocja) i kto miał pojechać SPRZĄTACZKA i TY (tylko jako kto? masz coś wspólnego z festiwalem)? Żal mi takich co tylko potrafią obsmarować innych ale sami nic nie zrobią żeby było lepiej (masz pomysł i chcesz go zorganizować w miasteczku to napisz może też dołącze i ci pomogę?!. Też się zgadzam że imprez jest za mało i Urząd nasz słabo działa w tym kierunku żeby było lepiej. Cieszmy się że jest akutat stow. DWA BRZEGI i robi to co robi, choć widzę że niektórym to i tak za mało a jak coś wygrają to zamiast się cieszyć to w drugą stronę. Ni ma to jak zawiść polaków- film DZIEŃ ŚWIRA dobrze to przedstawił jak modlili się na balkonach- pewnie też takie modły odprawaisz. POZDR.
 • szok
  Na YT jest film Wiernikowskiej
 • szok
  http://czasprzebudzenia.wordpress.com/czy-s-p-andrzej-lepper-zawisl-za-klewki/
  Polecam Ci Pijany ,bo nie uwierzysz mi na słowo .
 • szok
  Pijany tego tematu lepiej nie ruszać ,chcesz zawisnąć ''z własnej woli''jak A Lepper?

  Hasło „Klewki” brzmi może śmiesznie, ale tylko dlatego, że kryminalne media wykonały zadanie zniszczenia medialnego Andrzeja Leppera w tej sprawie. Terroryzm medialny jest jedną z najskuteczniejszych metod ukrycia prawdy, poprzez jej ośmieszenie, jeśli jednak to nie skutkuje, mafia stosuje przymus bezpośredni. I tak się mogło stać w przypadku lidera Samoobrony, który znając jego upór i dążenie do prawdy, być może dalej drążył sprawę.
  Drugą osobą obok ś.p. Andrzeja Leppera, dzięki której sprawa Klewek nie zeszła do lamusa, jest dziennikarka Maria Wiernikowska. Jedna z nielicznych dziennikarzy z prawdziwego zdarzenia w Polsce, zrealizowała reportaż „Zwariowałam”. Jak ujawniła 4 lipca 2005 roku, w programie Bogdana Rymanowskiego w TVN: „Miałam skompromitować, takie zresztą było założenie i niemalże zamówienie telewizji - skompromitować Leppera i jego świadka”. Świadkiem Leppera był oczywiście Bogdan Gasiński.
 • ulka
  @Pijany znad Grodarza - z tej katafiejki wysiadam. Ulka - jedyna w swoim rodzaju.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę