Wybierz najlepszy produkt turystyczny Lubelszczyzny!

Kazimierz w wielu odsłonach i jego niedalekie okolice zostały zgłoszone do konkursu dla internautów organizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Głosować można do południa 25 września.

Wśród produktów turystycznych zgłoszonych do konkursu, który odbywa się w ramach regionalnego etapu XII edycji konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT” organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną, są duże wydarzenia, lokalne imprezy oraz obiekty, miejsca i turystyczne szlaki. Wiele z nich znajduje się w Kazimierzu bądź jego niedalekiej okolicy.

Kazimierska Fara, kościół świętej Anny i nadwiślańskie Spichlerze znajdują się na Szlaku Renesansu Lubelskiego, który wiedzie przez 6 powiatów, obejmując razem z kazimierskimi zabytkami 25 obiektów.

Wiatrakowo w Kazimierzu, Siedlisko Małgorzaty w Cholewiance czy urządzony w starej plebanii pensjonat Piotrawin to trzy spośród 31 obiektów Ekomuzeum Lubelszczyzny - Żywa Tradycja rozproszonych w środkowo-zachodniej części województwa lubelskiego. Oferują one różnorodne warsztaty z zakresu pszczelarstwa, kowalstwa, tkactwa, młynarstwa, flisactwa, papiernictwa, garncarstwa. W Wiatrakowie – pensjonacie, który ma charakter urokliwego skansenu – organizowane są warsztaty z zakresu tradycyjnego zdrowego żywienia i gotowania i malarstwa na deskach.

Każdy, kto trafi do Siedliska Małgorzaty w Cholewiance, będzie mógł nauczyć się tkać na oryginalnych starych krosnach czy samodzielnie wykonać palmę wielkanocną, nauczy się, jak właściwie ususzyć kwiaty i zioła, aby wykonać bukiet.

Przy okazji pobytu w pensjonacie Piotrawin można poznać codzienne wyzwania flisaka i sposoby nawigacji żeglugi wiślanej, zobaczyć łodzie flisackie i narzędzia, jakimi posługiwali się flisacy czy posłuchać flisackich opowieści.

Do konkursu zgłoszono także Magiczne Ogrody Rodzinny Park Tematyczny Janowiec - ogród oparty na bajkowej historii, na podstawie której tworzono projekty krajobrazowe i indywidualne charaktery fantastycznych postaci. Pobyt w Magicznych Ogrodach to dla maluchów fantastyczna wyprawa w krainę baśni, gdzie po drodze spotkać można prawdziwe bajkowe postacie, które zapraszają do wspólnej zabawy, a dla rodziców prawdziwy odpoczynek!

Marina w Puławach to kompleks rekreacyjny z przystanią i placem zabaw, który na nowo otwiera miasto ku Wiśle. Jest chętnie odwiedzanym przez puławiaków i gości miejscem spacerowym.

To jedynie wybrane obiekty spośród tych, które zostały zgłoszone do konkursu Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Regulamin nie zabrania głosowania na nie wszystkie! Głosować można na stronie https://www.facebook.com/media/set/?set=a.860353697332950.1073741884.211385152229811&type=1 do południa 25 września. Nagrodę internautów otrzyma ten produkt, który zbierze najwięcej „polubień” na Facebook'owym Fanpage LROT.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas V Lubelskiej Gali Turystyki, która odbędzie się 26 września w siedzibie Telewizji Lublin SA.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę