Wybierz najlepszy produkt turystyczny Lubelszczyzny!

Kazimierz w wielu odsłonach i jego niedalekie okolice zostały zgłoszone do konkursu dla internautów organizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Głosować można do południa 25 września.

Wśród produktów turystycznych zgłoszonych do konkursu, który odbywa się w ramach regionalnego etapu XII edycji konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT” organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną, są duże wydarzenia, lokalne imprezy oraz obiekty, miejsca i turystyczne szlaki. Wiele z nich znajduje się w Kazimierzu bądź jego niedalekiej okolicy.

Kazimierska Fara, kościół świętej Anny i nadwiślańskie Spichlerze znajdują się na Szlaku Renesansu Lubelskiego, który wiedzie przez 6 powiatów, obejmując razem z kazimierskimi zabytkami 25 obiektów.

Wiatrakowo w Kazimierzu, Siedlisko Małgorzaty w Cholewiance czy urządzony w starej plebanii pensjonat Piotrawin to trzy spośród 31 obiektów Ekomuzeum Lubelszczyzny - Żywa Tradycja rozproszonych w środkowo-zachodniej części województwa lubelskiego. Oferują one różnorodne warsztaty z zakresu pszczelarstwa, kowalstwa, tkactwa, młynarstwa, flisactwa, papiernictwa, garncarstwa. W Wiatrakowie – pensjonacie, który ma charakter urokliwego skansenu – organizowane są warsztaty z zakresu tradycyjnego zdrowego żywienia i gotowania i malarstwa na deskach.

Każdy, kto trafi do Siedliska Małgorzaty w Cholewiance, będzie mógł nauczyć się tkać na oryginalnych starych krosnach czy samodzielnie wykonać palmę wielkanocną, nauczy się, jak właściwie ususzyć kwiaty i zioła, aby wykonać bukiet.

Przy okazji pobytu w pensjonacie Piotrawin można poznać codzienne wyzwania flisaka i sposoby nawigacji żeglugi wiślanej, zobaczyć łodzie flisackie i narzędzia, jakimi posługiwali się flisacy czy posłuchać flisackich opowieści.

Do konkursu zgłoszono także Magiczne Ogrody Rodzinny Park Tematyczny Janowiec - ogród oparty na bajkowej historii, na podstawie której tworzono projekty krajobrazowe i indywidualne charaktery fantastycznych postaci. Pobyt w Magicznych Ogrodach to dla maluchów fantastyczna wyprawa w krainę baśni, gdzie po drodze spotkać można prawdziwe bajkowe postacie, które zapraszają do wspólnej zabawy, a dla rodziców prawdziwy odpoczynek!

Marina w Puławach to kompleks rekreacyjny z przystanią i placem zabaw, który na nowo otwiera miasto ku Wiśle. Jest chętnie odwiedzanym przez puławiaków i gości miejscem spacerowym.

To jedynie wybrane obiekty spośród tych, które zostały zgłoszone do konkursu Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Regulamin nie zabrania głosowania na nie wszystkie! Głosować można na stronie https://www.facebook.com/media/set/?set=a.860353697332950.1073741884.211385152229811&type=1 do południa 25 września. Nagrodę internautów otrzyma ten produkt, który zbierze najwięcej „polubień” na Facebook'owym Fanpage LROT.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas V Lubelskiej Gali Turystyki, która odbędzie się 26 września w siedzibie Telewizji Lublin SA.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę