Dzień Dziecka. Co, gdzie i kiedy?

Święto wszystkich dzieci zbliża się wielkimi krokami. Jak spędzić ten wyjątkowy czas? W Kazimierzu Dolnym atrakcji nie zabraknie!

W środę, 30 maja na dziedzińcu kazimierskiego zamku odbędzie się IV Turniej Rycerski o Złotą Różę Esterki. Tego dnia dzieci z gminy Kazimierz Dolny spędzą miło czas w towarzystwie animatorów.  Będzie przedstawienie, animacje, konkursy oraz śmieszny quiz o rycerzach i księżniczkach. Impreza jest zamknięta.

1 czerwca, czyli dokładnie w Dzień Dziecka, w Porcie Jachtowym Marina przygotowane zostanie wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Dziadowski Dzień Dziecka, podczas którego uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by wystąpić na scenie razem z Dziadami Kazimierskimi. Każdy z nas może to zrobić, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 17.00. W programie m.in.:  kiermasz jedzenia, warsztaty wszelakie, zabawy i konkursy dla dzieci, akcja charytatywna dla Franka oraz oczywiście koncert Dziadów Kazimierskich i Festiwal Dziady Dzieciom –  Dzieci Dziadom.

- Szczególne święto w szczególny dzień! Pierwszy czerwca to Dzień Dziecka, dlatego wszystkie dzieci zapraszamy na wyjątkową zabawę – zapraszają organizatorzy. – Was dorosłych także chętnie zobaczymy. Przygotujemy mnóstwo atrakcji, nie zabraknie śpiewów, tańców, gonitw i kolorów! Przybywajcie więc duzi i mali 1 czerwca do naszej nadwiślańskiej Mariny, macie blisko, a spędzimy ten dzień wszyscy razem z uśmiechem i w szlachetnym celu.

Cel rzeczywiście jest szlachetny. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie dla chorego na adrenoleukodystrofię Franka Fernezego.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Przeszłość Przyszłości i Dziady Kazimierskie, przy współpracy z Urzędem Miasta w Kazimierzu Dolnym. Z każdym dniem rośnie liczba osób i firm, które chcą włączyć się do akcji. Wciąż jeszcze można ofiarować różnorodne fanty, stać się wolontariuszem lub też przygotować jakieś jedzonko. Pomóc może każdy, wystarczy skontaktować się z organizatorami.

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim - Kołem nr 10 Kazimierz Dolny, już po raz kolejny organizuje Dzień Dziecka z Wędką. 3 czerwca  odbędzie się już czwarta edycja akcji. Udział w zawodach jest bezpłatny a zapisywać się może każde dziecko do 12 lat z pełnoletnim opiekunem. Zapisy w KOKPiT.

- Spotykamy się w niedzielę, 3 czerwca o godz.7.30 pod kawiarnią „Galeria” przy Rynku – zapraszają organizatorzy. – Meleksami dojedziemy na miejsce zawodów i w ten sam sposób wrócimy. Każdy uczestnik zawodów powinien mieć ze sobą wędkę na grunt, przynętę (kukurydza, robaki). Organizator zapewnia zanętę.

Na tym jeszcze nie koniec. Otóż tydzień później, 9 czerwca Dzień Dziecka organizuje Stajnia Wylągi. W programie m.in. „Rozgrzewka jeźdźca”, „Rozciąganie”, czyli rozgrzewka konia przed jazdą, czyszczenie i sodłanie, trening, obiad oraz niespodzianka. Koszt udziału w zabawach 60 zł. Zapisy pod numerem tel.: 784 111 781

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę