Dzień Dziecka. Co, gdzie i kiedy?

Święto wszystkich dzieci zbliża się wielkimi krokami. Jak spędzić ten wyjątkowy czas? W Kazimierzu Dolnym atrakcji nie zabraknie!

W środę, 30 maja na dziedzińcu kazimierskiego zamku odbędzie się IV Turniej Rycerski o Złotą Różę Esterki. Tego dnia dzieci z gminy Kazimierz Dolny spędzą miło czas w towarzystwie animatorów.  Będzie przedstawienie, animacje, konkursy oraz śmieszny quiz o rycerzach i księżniczkach. Impreza jest zamknięta.

1 czerwca, czyli dokładnie w Dzień Dziecka, w Porcie Jachtowym Marina przygotowane zostanie wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Dziadowski Dzień Dziecka, podczas którego uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by wystąpić na scenie razem z Dziadami Kazimierskimi. Każdy z nas może to zrobić, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 17.00. W programie m.in.:  kiermasz jedzenia, warsztaty wszelakie, zabawy i konkursy dla dzieci, akcja charytatywna dla Franka oraz oczywiście koncert Dziadów Kazimierskich i Festiwal Dziady Dzieciom –  Dzieci Dziadom.

- Szczególne święto w szczególny dzień! Pierwszy czerwca to Dzień Dziecka, dlatego wszystkie dzieci zapraszamy na wyjątkową zabawę – zapraszają organizatorzy. – Was dorosłych także chętnie zobaczymy. Przygotujemy mnóstwo atrakcji, nie zabraknie śpiewów, tańców, gonitw i kolorów! Przybywajcie więc duzi i mali 1 czerwca do naszej nadwiślańskiej Mariny, macie blisko, a spędzimy ten dzień wszyscy razem z uśmiechem i w szlachetnym celu.

Cel rzeczywiście jest szlachetny. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie dla chorego na adrenoleukodystrofię Franka Fernezego.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Przeszłość Przyszłości i Dziady Kazimierskie, przy współpracy z Urzędem Miasta w Kazimierzu Dolnym. Z każdym dniem rośnie liczba osób i firm, które chcą włączyć się do akcji. Wciąż jeszcze można ofiarować różnorodne fanty, stać się wolontariuszem lub też przygotować jakieś jedzonko. Pomóc może każdy, wystarczy skontaktować się z organizatorami.

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim - Kołem nr 10 Kazimierz Dolny, już po raz kolejny organizuje Dzień Dziecka z Wędką. 3 czerwca  odbędzie się już czwarta edycja akcji. Udział w zawodach jest bezpłatny a zapisywać się może każde dziecko do 12 lat z pełnoletnim opiekunem. Zapisy w KOKPiT.

- Spotykamy się w niedzielę, 3 czerwca o godz.7.30 pod kawiarnią „Galeria” przy Rynku – zapraszają organizatorzy. – Meleksami dojedziemy na miejsce zawodów i w ten sam sposób wrócimy. Każdy uczestnik zawodów powinien mieć ze sobą wędkę na grunt, przynętę (kukurydza, robaki). Organizator zapewnia zanętę.

Na tym jeszcze nie koniec. Otóż tydzień później, 9 czerwca Dzień Dziecka organizuje Stajnia Wylągi. W programie m.in. „Rozgrzewka jeźdźca”, „Rozciąganie”, czyli rozgrzewka konia przed jazdą, czyszczenie i sodłanie, trening, obiad oraz niespodzianka. Koszt udziału w zabawach 60 zł. Zapisy pod numerem tel.: 784 111 781

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę