Złota Róża Esterki dzieciom

Skomentuj (1)

Tuż przed Bożym Ciałem za zamku odbył się IV Turniej Rycerski o Złotą Różę Esterki. Dzieci z gminy Kazimierz rozpoczęły celebrowanie swojego święta, które w tym roku w Kazimierzu rozciągnie się na cały weekend, a nawet ciut dalej.

IV Turniej Rycerski o Złotą Różę Esterki. W tym roku w ramach turnieju odbyło się przedstawienie „Skrzat dookoła świata”, które niejako współtworzyły dzieci z przedszkola i młodszych klas szkół podstawowych z Kazimierza i innym miejscowości gminy Kazimierz, podpowiadając Gajowemu ze spektaklu, jak ma pokonać złego czarodzieja. Emocji było co niemiara. Dla najbardziej uważnych, a tych nie brakowało, były słodycze za udział w konkursie  dotyczącym treści obejrzanego przedstawienia. Jak na turniej rycerski przystało były też miecze – z kolorowych baloników, po które ręce wyciągali głównie chłopcy. Dziewczynkom przypadły w udziale balonikowe zwierzaczki.

IV Turniej Rycerski o Złotą Różę Esterki, organizowany przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, rozpoczyna w Kazimierzu cykl imprez  z okazji Dnia Dziecka.

1 czerwca 12.00 – 17.00 – Dziadowski Dzień Dziecka – Marina nad Wisłą
2 czerwca 12.00 – 18.00 – Dzień Dziecka – skwer przy Studiu KZMRZ ul. Rynek 23 (wejście od ul. Nadwiślańskiej)
3 czerwca 7.30 - Dzień Dziecka z Wędką – zbiórka 30 pod kawiarnią „Galeria” na rynku
9 czerwca – Dzień Dziecka w Stajni Wylągi.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Harry
    polacy to sa ALBO bardzo glupi--albo sa ignorantami(co poniekąd na jedno wychodzi)
    OTOZ INFORMUJE WAS......tłumku bez nadziei na poprawe....ze Esterka,to była zydowka(ponoc wysportowana w amorach,jak to ujmuje historyk,opisujacy tamta sytulacje)--i była ona PODSUNIETA krolwi polskiemu jako naloznica...aby w stosownym momencie PRZEJAC korone polska.....to było po to!!....ja rozumiem,ze w ramach obyczajowej swawoli można nazwac jej imieniem jakas mordownie(zresztą była w Kazimierzu i to dluuugie lata knajpa noszaca jej imie)--ale to była MORDOWNIA a nie dzieciom dawac o takie rzeczy!!!!!!!Przeciez jak się szlachta polska dowiedzala,ze krol stawia dla swej kochanicy zamek wBochotnicy.....to tam ponoc szalu dostali wszyscy okoliczni szlachcice!!!!puknijcie się troche...a nie o takie bzdury pociskac!!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę