Dwa Brzegi: Margarethe von Trotta i Paweł Pawlikowski

Choć zostały już tylko trzy dni Festiwalu, Dwa Brzegi nadal nie zwalniają tempa. Znakomite nazwiska i świetne filmy czekają na wszystkich, którzy w piątek zawitają do miasteczka festiwalowego.

W piątek w Kazimierzu Dolnym pojawi się długo oczekiwany gość. W Energetycznym Kinie PGE widzowie będą mogli spotkać się z znakomitą aktorką, reżyserką i bohaterką tegorocznej retrospektywy – Margarethe von Trottą. W historii kina zapisała się jako wybitna przedstawicielka nowego kina niemieckiego. Doceniano ją wielokrotnie na największych europejskich festiwalach, w m.in. Wenecji i Berlinie. Na Dwóch Brzegach zapowie pierwszy w Polsce przedpremierowy pokaz jej najnowszego filmu. „Porzucony Świat” to opowieść o skrywanej przeszłości śpiewaczki operowej.

Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” zostaje warunkowo zwolniony z więzienia i dostaje propozycję nie do odrzucenia. W zamian za nową tożsamość ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Angażuje do pomocy Staszka - wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie… Tak rozpoczyna się najnowszy thriller Jacka Bromskiego „Anatomia zła”. Pokaz filmu odbędzie się o 16.15. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z twórcami w Cafe Kocham Kino o 18.30.

Siódmy dzień Festiwalu uświetni specjalny pokaz „Idy” Pawła Pawlikowskiego. Na projekcję zdobywcy Oscara i nagrody Parlamentu Europejskiego Lux Prize, kazimierską publiczność reżyser zaprosi osobiście.

Wieczorem Małopolskę do Kazimierza przywiezie Kraków Street Band, na koncert którego zapraszamy o godz. 21.00 na scenie Dużego Rynku. Złaknionym muzyki, ale w wydaniu filmowym plenerowe Kino Perła oferuje „Eden”, francuskojęzyczną produkcję o młodym paryskim DJ-u.

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa do 9 sierpnia. Sprzedaż internetowa biletów dostępna jest adresem: http://dwabrzegi.biletpro24.pl/BiletPro24. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

 

Program spotkań i wydarzeń


Program filmowy

 

 

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę