Dwa Brzegi - Klasyki w odświeżonej wersji

zobacz więcej (6)

Choć pewne filmy się nie starzeją, same nośniki niestety tak. Z pomocą przychodzi jednak proces cyfrowej restauracji. W tym roku na Dwóch Brzegach w odświeżonych wersjach zobaczymy m.in. „Mojego Nikifora”, „Proszę słonia” i serial „Dekalog”.

Dzięki takim zabiegom jak korekcja kolorów, stabilizacja obrazu oraz usuwanie rys, plam i innych zniekształceń wiekowe produkcje filmowe zyskują nowe oblicze. Dźwięk staje się czystszy, dialogi lepiej zsynchronizowane, a obraz nabiera większej ostrości i wyrazistości. Po cyfrowej rekonstrukcji film uzyskuje drugą młodość.

Na tegorocznych Dwóch Brzegach przypomnimy wariację na temat dziesięciu przykazań i opowieść o żyjących w czasach II Wojny Światowej konspiratorów. Odświeżona wersja „Dekalogu” i „Kolumbów” z pewnością przyciągnie przed ekrany nowe pokolenie widzów.

Rodziny z dziećmi, a przede wszystkim najmłodsi ucieszą się szczególnie z pokazu odnowionego „Proszę słonia”. Animacja Witolda Giersza to pełnometrażowa wersja kultowego serialu z lat 60. XX wieku. Film opowiada historię chłopca o imieniu Pinio, którego porcelanowa zabawka pewnego dnia zmienia się w normalnych rozmiarów słonia.

W Kazimierzu Dolnym oddamy też hołd zmarłemu w ubiegłym roku Krzysztofowi Krauze – pokażemy odrestaurowanego „Mojego Nikifora” z rewelacyjną Krystyną Feldman w roli głównej. Projekcję uzupełni krótkometrażowy dokument „Mistrz Nikifor” w reżyserii Jana Łomnickiego.

Ostatnim filmem, który zaprezentujemy w nowej, cyfrowej wersji będzie „Ubu król” Piotra Szulkina. O tytułowym władcy będzie można porozmawiać z twórcami osobiście – na Dwóch Brzegach obecni będą reżyser i odtwórca głównej roli, Jan Peszek.

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

 

Źródło: Dwa Brzegi

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę