Dwa Brzegi'19: oto program wydarzeń

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi już w najbliższą sobotę. Co przed nami?

Program filmowy festiwalu jest już znany. Festiwal Filmu i Sztuki to przecież jednak nie tylko filmy. Właśnie na stronie festiwalu pojawił także program spotkań i wydarzeń. Pokazom filmowym towarzyszyć będą jak zwykle spotkania z ludźmi kina. W Kazimierzu pojawią się reżyserzy: twórca filmu otwarcia festiwalu Claudio Giovannesi, reżyser baśniowego, metaforycznego filmu „Staniczek” Veit Helmer, Ali Vatansever oraz Krzysztof Zanussi. Nie zabraknie także aktorów: jedną z gwiazd festiwalu będzie ikona polskiego filmu Daniel Olbrychski, a także Martina Apostolova, odtwórczyni tytułowej „Iriny”. Z monodramem „Belfer” wystąpi Wojciech Pszoniak. W Kazimierzu na Dwóch Brzegach swój benefis „4x20” mieć będzie Janusz Gajos.

Dwa Brzegi to także mnóstwo wernisaży wystaw rozsianych w galeriach po całym Kazimierzu – których niejako zwieńczeniem będzie 10. edycja Kanału Sztuki zbiorowej wystawy kazimierskiej Konfraterni Sztuki z cembrowinie Grodarza. Wernisaże odbywać się będą także w Muzeum Nadwiślańskim, w tym wystawa „Światło i mrok” podsumowująca 50 lat pracy twórczej Leszka Mądzika.

Dwa Brzegi to także dyskusja nad specyfiką Kazimierza. Oprócz panelu dyskusyjnego „Kazimierz turystyczny czy artystyczny” w programie przewidziano wycieczki po Miasteczku „Kazimierz poniekąd filmowy”  i „Szlakiem przedwojennego Kazimierza”.

Swoją ofertę przygotował także Mięćmierz. Galeria Klimaty na spotkania, wernisaże i koncerty zaprasza od 28 lipca do 4 sierpnia.
To tylko wybrane propozycje wydarzeń festiwalowych. Pełny program jest dostępny na stronie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

W Internecie już teraz trwa sprzedaż biletów, natomiast kasy w Kazimierzu otwarte zostaną dopiero 26 lipca (piątek) o godz. 12.00. W każdy kolejny dzień kasy będą czynne na godzinę przed pierwszym seansem, a zamykane o godzinie rozpoczęcia ostatniego seansu danego dnia.
13. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia. Zapraszamy!

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę