Dwa Brzegi'19: oto program wydarzeń

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi już w najbliższą sobotę. Co przed nami?

Program filmowy festiwalu jest już znany. Festiwal Filmu i Sztuki to przecież jednak nie tylko filmy. Właśnie na stronie festiwalu pojawił także program spotkań i wydarzeń. Pokazom filmowym towarzyszyć będą jak zwykle spotkania z ludźmi kina. W Kazimierzu pojawią się reżyserzy: twórca filmu otwarcia festiwalu Claudio Giovannesi, reżyser baśniowego, metaforycznego filmu „Staniczek” Veit Helmer, Ali Vatansever oraz Krzysztof Zanussi. Nie zabraknie także aktorów: jedną z gwiazd festiwalu będzie ikona polskiego filmu Daniel Olbrychski, a także Martina Apostolova, odtwórczyni tytułowej „Iriny”. Z monodramem „Belfer” wystąpi Wojciech Pszoniak. W Kazimierzu na Dwóch Brzegach swój benefis „4x20” mieć będzie Janusz Gajos.

Dwa Brzegi to także mnóstwo wernisaży wystaw rozsianych w galeriach po całym Kazimierzu – których niejako zwieńczeniem będzie 10. edycja Kanału Sztuki zbiorowej wystawy kazimierskiej Konfraterni Sztuki z cembrowinie Grodarza. Wernisaże odbywać się będą także w Muzeum Nadwiślańskim, w tym wystawa „Światło i mrok” podsumowująca 50 lat pracy twórczej Leszka Mądzika.

Dwa Brzegi to także dyskusja nad specyfiką Kazimierza. Oprócz panelu dyskusyjnego „Kazimierz turystyczny czy artystyczny” w programie przewidziano wycieczki po Miasteczku „Kazimierz poniekąd filmowy”  i „Szlakiem przedwojennego Kazimierza”.

Swoją ofertę przygotował także Mięćmierz. Galeria Klimaty na spotkania, wernisaże i koncerty zaprasza od 28 lipca do 4 sierpnia.
To tylko wybrane propozycje wydarzeń festiwalowych. Pełny program jest dostępny na stronie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

W Internecie już teraz trwa sprzedaż biletów, natomiast kasy w Kazimierzu otwarte zostaną dopiero 26 lipca (piątek) o godz. 12.00. W każdy kolejny dzień kasy będą czynne na godzinę przed pierwszym seansem, a zamykane o godzinie rozpoczęcia ostatniego seansu danego dnia.
13. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia. Zapraszamy!

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę