Dwa Brzegi'19: nowe produkcje TVN

zobacz więcej (24)

Magdalena Cielecka, Olga Bołądź, Daria Widawska, Maria Kowalska oraz Leszek Lichota – to goście specjalni panelu dyskusyjnego pt. „Mocna płeć kontra mocna płeć”. Co ciekawego aktorzy zdradzili na temat nowych produkcji TVN?

Jednym ze spotkań podczas drugiego dnia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi był panel dyskusyjny pt. „Mocna płeć kontra mocna płeć”, czyli o nowych produkcjach TVN. W studiu Black Red White pojawili się: Magdalena Cielecka, Olga Bołądź, Daria Widawska, Maria Kowalska, Leszek Lichota oraz Edward Miszczak – dyrektor programowy TVN. Spotkanie prowadziła Grażyna Torbicka.

- Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy współtworzyć te Dwa Brzegi z TVN-em, że możemy przedstawić Państwu najnowsze produkcje przygotowywane przez TVN i kontynuacje produkcji, które Państwo pokochali – mówi Grażyna Torbicka. - To są te seriale, które w ubiegłym roku nazwaliśmy kinem w odcinkach. To są te krótkie serie, które są bardzo modne i cenione przez aktorów najwyższej klasy.

Zarówno w serialach, jak i filmach coraz częściej pojawiają się silne bohaterki, które zajmują wysokie stanowiska, odnoszą sukcesy, ale także starają się, z różnym skutkiem, pogodzić życie rodzinne z karierą. Zupełnie jak w prawdziwym życiu. Jak podkreśla Grażyna Torbicka, o tym, że wielka siła drzemie w kobietach wiadomo było od zawsze, ale nie miało to żadnego odzwierciedlenia w sztuce. Teraz nadszedł czas zmian...

- Wydaje mi się, że tych zmian chcą także widzowie – mówi Magdalena Cielecka, serialowa Chyłka. - Bo zarówno w teatrze, jak i w kinie czy przed telewizorami, widzami w większości są kobiety. To kobiety zabierają swoich mężczyzn do kina, i to kobiety śledzą losy swoich bohaterów seriali czy filmów. Taka formuła grzecznej, ładnie uczesanej, niepocącej się, nie przeklinającej, nie pijącej, nie mającej problemów, nie popełniającej błędów, mającej świetną pracę i relacje bohaterki się już wyczerpała. I widzowie potrzebują prawdziwego życia.

Aktorzy rozmawiali również o łamaniu stereotypów w serialach, opowiadali zabawne anegdotki z planów filmowych a także zdradzili kilka ciekawostek związanych z granymi przez siebie postaciami. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci najciekawszych seriali TVN:  „Pułapka”, „Pod powierzchnią”, „39 i pół tygodnia”, „Chyłka” oraz zupełnie nowej produkcji pt. "Motyw", która na antenie pojawi się najprawdopodobniej dopiero wiosną 2020.

- Jest to historia o miłosnym trójkącie, pozorach i kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie – Luiza, "Czarna" oraz Maks – czytamy w zapowiedzi serialu. - Fabułę otwiera zbrodnia, a tłem całej sprawy są tajemnice sprzed lat. Rozwiązania tej niełatwej układanki poszukiwać będzie komisarz Paweł Szulc. Akcja toczy się w Gdańsku. W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd – m.in. Małgorzatę Kożuchowską, Agnieszkę Grochowską, Michała Czerneckiego, Andrzeja Konopkę, Magdalenę Walach, Olgę Bołądź oraz Adama Ferencego.

Fragmenty spotkania obejrzeć można na naszym profilu na Facebooku, zaś całe spotkanie na facebookowym profilu Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę