Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (12-14 kwietnia)?

Skomentuj (27)

Jak spędzić nadchodzący weekend w Kazimierzu Dolnym? Poniższe zestawienie imprez i wydarzeń, które w tym czasie będą się odbywały w naszym mieście, pomoże zaplanować wolny czas.

12 kwietnia, piątek

19:30 Kazimierska Droga Krzyżowa
Wierni przejdą następującą trasę: fara → Rynek → Mały Rynek → ul. Krzywe Koło → ul. Zamkowa → Góra Trzech Krzyży. Rozważaniom towarzyszyć będą krótkie inscenizacje. Wydarzenie jest jedną z miejskich tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych.

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia”
(Plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki!”
(Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Rekonstrukcja wnętrza dawnego warsztatu złotniczego” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)


13 kwietnia, sobota

12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Zamek, legendy i stary Kazimierz”
Wycieczka z przewodnikiem „na wesoło” – uczestnicy nie tylko poznają najciekawsze zakątki miasta, ale również usłyszą wiele historii, czasem śmiesznych, czasem strasznych, ale zawsze ciekawych. W programie zwiedzanie znalazły się m.in. zamek, baszta, kazimierskie rynki i wzgórze franciszkanów. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału.
Cena wycieczki: 20 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze bezpłatnie) – do wymienionych kwot trzeba jeszcze doliczyć bilet wstępu na zamek i basztę w wysokości 5 zł / os.

15:00 IX Pleneriada Wyższych Szkół Artystycznych. Wernisaż wystawy poplenerowej (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12)

18:00 Wystawa Marcina Chomickiego i wykład „Zmiennicy” (Studio KZMRZ, Rynek 23)
W przestrzeni studia będzie można zobaczyć intrygujące rzeźby i totem stworzone przez Marcina Chomickiego. Artysta na co dzień mieszka i tworzy w Warszawie, gdzie jest również adiunktem na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych.

18:15 Kazimierz o zachodzie słońca. Wycieczka z kazimierskim przewodnikiem
O Kazimierzu Dolnym, jego historii, wyjątkowości, zabytkach i kogucikach, opowiem prawie szeptem, z zachwytem przeszłością, ale także ze smaczkami współczesności, których wiele. Dla dzieci będą to przede wszystkim emocje z eksploracji wąwozów i legendy, dla dorosłych – pełnia wrażeń i niezapomniane opowieści – ciekawe, mało znane, często zabawne. Dla dzieci coś jeszcze! Coś superedukacyjnego – ale to niespodzianka. Zabieramy dobre wygodne buty i dobry humor.

20:00 Wycieczka z przewodnikiem „Nocne zwiedzanie Kazimierza”
Nocne Zwiedzanie Kazimierza© Zdobywca wielu nagród, w tym I miejsca na Tourism Trends Awards w Gdańsku. Niezwykła, wieczorna wyprawa. W programie między innymi wejście do Wąwozu Korzeniowego przy blasku zapalonych pochodni.

20:00 Koncert „Bajki o dorosłych” – Pyrgies/Leszczyński/Sojka (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)
Bajki o Dorosłych to nowy projekt na polskim rynku muzycznym. Jego autorami są Hubert „Jahdeck” Pyrgies z zespołu Chonabibe oraz Stanisław „Staszic” Leszczyński z zespołu NeoKlez, a także Antek Sojka (Antek Sojka Kolektyw). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto dokonać rezerwacji.
Cena biletów: 20 zł

30. Rajd Adalbertowy
Rajd odbędzie się na trzech trasach pieszych i jednej rowerowej. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje rejestracja oraz opłata wpisowego.

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia” (Plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki!”
(Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Rekonstrukcja wnętrza dawnego warsztatu złotniczego” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)


14 kwietnia, niedziela

12:00 Uroczysta procesja z palmami (Rynek)
Wydarzenie odbywa się z okazji Niedzieli Palmowej. Parafia w Kazimierzu Dolnym zachęca dzieci i młodzież do przygotowania własnych palm i wzięcia udziału w konkursie, który organizowany jest po mszy św.

12:00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Historia polskiej biżuterii patriotycznej” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)
Kustosz Aniela Ryndziewicz opowie zwiedzającym o historii, formach i znaczeniu biżuterii patriotycznej. Udział w oprowadzaniu na podstawie biletu wstępu do muzeum.

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia” (Plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki!”
(Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Rekonstrukcja wnętrza dawnego warsztatu złotniczego”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • pijany znad Grodarza
  To ,że przyjezdni śmiecą specjalnie nie dziwi. Dziwi natomiast, że urzędnicy Magistratu nie znają nazw miejscowości na rzecz których i dzięki którym pobierają pensję.

  W Mięćmierzu, na tablicy ogłoszeń, wisi prośba Burmistrza coby właściciele działek położonych wzdłuż drogi " Okale - MĘĆMIERZ" usunęli niebezpieczne konary z drzew.

  Niby Burmistrz prosi, ale ODEZWY nie podpisał.

  ps. Czy odezwa odniesie skutek ?. Mocno , i to bardzo, wątpię. Zobaczymy ILE LAT będzie ona wisieć.

  Z tego co czytalem, to wiem, że w Polsce obowiązują ustawy, w tym ustawa " Postepowanie administracyjne". No tak, tylko że trzeba ustalić właściciela działki i przesłać mu wezwanie " do usuniecia", następnie upomnienie a jeszcze dalej , wykonać postepowanie zastępcze a następnie egzekwować koszty tego wykonania. . Uff. To nie na " ręce" urzędnika. Niech tak pozostanie, tym bardziej, że miejscowości MĘĆMIERZ nie ma w Polsce.
 • nałóczyciel
  Przyjezdni dlaej śmiecą butelkami i petami.
  Miejscowi dalej s[...]ą psami i końmi.
  • pijany znad Grodarza
   a na Słonecznej , tuż za ogrodzeniem ' Zajazdu Piastowskiego" , w dalszym ciągu WYSYPISKO ŚMIECI.

   Pisal o nim Roman Sokolowski w dniu ' Sprzątamy Kazimierz". Minął tydzień a wysypisko jest, i inne TEŻ, o których @ nałóczyciel.
 • Gargamel
  Nietoperze dobrze przezimowały. Martwi mnie to bo się schłodziło.
 • Kazimierzak
  W końcu jest droga taka jak w miarę powinna być! A jak komuś niepasuje po 20 latach zmiana żużlu na h.... owy asfalt, niech dołoży z własnej kieszeni. A nie krytykuje. To wtedy zrobimy, jak na zachodzie 4 pasy w 1 stronę. TYLKO POCO? Dla rowerzystów, pieszych, czy metrów?
 • pijany znad Grodarza
  Czekam na festiwal filmowy Dwa Brzegi i festiwal Śpiewaków i Kapel Ludowych!!! Oj, będzie się działo!!! Oj di ri di di, oj di ri di di, oj di ri di di uha!!!
  • pijany znad Grodarza
   Znowu jakiś inny DRAŃ podpisuje się nieswoim.
 • Damą być.
  Wąwozy powinny być wyasfaltowane. Nie lubię jak mi się szpilki zapadają w ziemię.
  • Dana
   Szanowna Pani, zapraszam na kurs jak chodzić w szpilkach po bruku i ziemi i być damą w każdej sytuacji.
  • Chłopaka
   Pani Damo, w wawozach nie ma ziemi !
  • wścibski
   Można szpilki przykleić do desek i nie będą się wtedy zapadały.
 • ???
  podobnież pani sołtys kazimierza z krzysiem w warszawie załatwiają rozbióre już utwardzonych wąwozów.! obrońcy przyrody sie znalezli! wstyd i hańba.. rozniosą gmine!!
 • Janusz Kowalski
  Grzecznie odpowiadam na pytania.Mimo,że moi adwersarze...do słupy i to w pełnym tego słowa znaczeniu.
  Oczywiście ,że pisze u siebie... Wieczorem zamieszczę notkę o wczorajszej komisji.Komentując na portalu wprowadzam trochę lakmusu...
  • kole
   Kto nie z panem ten przygłup i słup! A słupem to jest Krzysiek Wawer w pana rękach i Romy! Taki kompletny słup! Tak można pisać? Widzie Pan jakie to łatwe! Dajże już pan spokój z tym podpalaniem Kazimierz na wszystkie strony! Do śmierci będzie pan wszystko niszczył i z każdym walczył!
 • Znudzony ubarwianiem
  No no to się JaJasiu nakręcił, ta tajemniczość w przekazie, już widzę ten beton lejący się z Gór na Doły, aż do Wisły. A teraz poważnie
  Sam Kowalski podkreśla że obecny Burmistrz słucha mieszkańców, a to się potwierdza po raz kolejny i całe szczęście. Nareszcie jest Burmistrz, który słucha i wyciąga wnioski, a Pan Kowalski robi narracje, która jest chybiona po raz kolejny zresztą, wypowiadając się warto jest mieć coś sensownego do powiedzenia bo już te ubarwienia się nudzą jak flaki z olejem
 • człek
  Panie Kowalski pisz pan u siebie! daj ludziom odpocząć od tych pana tekstów chociaż tutaj!!
 • Janusz Kowalski
  Dzisiaj na Komisji Budżetu Rady Miejskiej burmistrz Pomianowski & radni byli jednomyślni w kwestii betonowania wąwozów.Docelowo wszystkie - bądź prawie wszystkie - wąwozy Kazimierza Dolnego - zgodnie z doktryną obecnej władzy - zostaną wybetonowane. Używanie argumentu ,że betonowanie wąwozów, to wyłącznie zasługa Pisuli który jest chybione.Ówczesny z- ca burmistrza p.Artur Pomianowski współdecydował o strategii inwestycji drogowych. Dzisiaj był zgodny z tym ,że wola mieszkańców jest wyrocznią....Również dzisiaj po raz kolejny uwidoczniła się hipokryzja niektórych radnych,znamienne milczenie niektórych...mediów i konformizm części kazimierskich elit...
  • tombimbambom
   Mam gorącą prośbę o wyjaśnienie terminu "kazimierskie elity". Kim są, czym są? Bardzo jestem zaciekawiony. Upływający czas wiele zmienia. Póki co mój jedynie 11 rok w KD. Jednakże zmiana galopuje jak szalona. Bardzo proszę o definicję "kazimierskich elit". Tak zwyczajnie i poznawczo.
  • Ewa
   Ja jestem też za betonowaniem wąwozów. Niektóre ich odcinki powinny być nieco poszerzone i pokryte daszkiem aby turyści mogli mieć schronienie przed deszczem albo śniegiem.
  • pijany znad Grodarza
   @ tombimbambom

   Nieco ulatwie Ci zrozumienie . Poslużę się Wikipedia:

   "W zależności od stosunku elit do reszty społeczeństwa, Znamierowski wyróżnia elity pasożytnicze (dbające jedynie o swoje dobro i pozycję) oraz elity rycerskie (dbające o dobro reszty społeczeństwa). Zwykle elementy pasożytniczy i rycerski są przemieszane. Im bardziej elita jest kastowa i pasożytnicza, tym bardziej jest obca społeczeństwu i podatna na degenerację. "
   haha. Degeneraci ? Już, czy jeszcze nie ?
 • Xyz
  Sprzątania nie będzie? Nuuuda....
 • Lucyna
  Na pomysł betonowania obydwu wąwozow wpadł burmistrz Pisula którego Pan czynnie popierał w tych jak jak i w poprzednich wyborach i to za jego kadencji został złożony wniosek o dofinansowanie na utwardzenie tego wąwozu. A Pan w swoim artykule próbuje ludziom wmawiać inną prawdę... proszę nie manipulować panie Kowalski bo nikt już sie nie daje nabierać na pańskie szachrajstwo.
  • Też ekolog
   Lucyna nagonka na Pisulę była od początku dzięki pewnej dziennikarce ktôra wprowadziła w błąd rzeszę ludzi i nikt nie chciał słuchać jaka jest prawda. Teraz korzeniowy to poza nazwą nie ukazuje żadnych walorów jest zniszczony i okaleczony. Jeszcze trochę i nie będzie co oglądać a to za przyczyną tych którzy wchodząc na zbocz ryją napisy szarpią korzenie. Po każdej większej wodzie wymywa zagłębienia w dnie. Czas pokaże kto miał rację czy krzykacze czy ktoś inny. Mądrze brońmy ale i chrońmy.
 • Janusz Kowalski
  Dno wąwozu będzie utwardzone przy pomocy żelbetowych płyt. To nic innego jak beton i stalowe zbrojenie. Chyba, że coś się zmieniło i beton zastąpiony zostanie np.parkietem.
  • Wolny Kazimierz
   Typowe ubeckie metody wmawianie w zdrowego chorobę. Plus cynizm do sześcianu bo autor tych słów twierdzi że jest za utwardzenie nie tylko tego wąwozu ale również korzeniowego.
 • Janusz Kowalski
  Na zdjęciu fragment zniszczonego przez przemysł turystyczny wąwozu Korzeniowego. Zapraszam na spacer - i relację - do wąwozu Czarnego,który ma zostać wkrótce wybetonowany.Warto pokazać to co za chwilę również zostanie unicestwione.
  • Mieszkanka
   Jaki Pan jest kłamcą szerzącym plotki i pomówienia to brak słów. Jak pan śmie tak kłamać. Podły kłamco... Jak śmiesz pisać o wybetonowaniu. Jak śmiesz tak prowokować i manipulować. Jakim ty jesteś nikczemnym człowiekiem.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę