Zmiany u Kupców i Przedsiębiorców

Skomentuj (4)

Zmieniły się władze Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców. Nowy zarząd stawia na większą aktywizację wszystkich członków.

Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym ma blisko dwudziestoletnią historię. Jego celem jest działanie na rzecz rozwoju uczciwej i harmonijnej działalności gospodarczej na terenie gminy.

Podczas wtorkowego walnego zebrania członków wybrany został nowy zarząd, w skład którego weszły tylko dwie osoby z dotychczasowych władz stowarzyszenia: Andrzej Kozłowski w nowej roli prezesa i Zbigniew Wacławski w roli członka zarządu. Zastępcą został wybrany Marcin Świderski, Emilia Doraczyńska została sekretarzem, skarbnikiem Beata Polek, a wśród członków zarządu znalazły się także Joanna Biłyk i Maria Rzeźnik.

Z działalnością w zarządzie pożegnał się dotychczasowy prezes Janusz Kowalski.

- Dwukrotnie byłem prezesem i zgodnie ze statutem nie mogłem dłużej pełnić tej funkcji – mówi Janusz Kowalski. – Natomiast w zarządzie Stowarzyszenia byłem od 2001 r. Teraz postanowiłem przekazać pałeczkę innym.

Nowy prezes Andrzej Kozłowski chce uporządkować działalność stowarzyszenia: zaktywizować dotychczasowych członków i zachęcić do działania nowych.

- Chcemy zachęcić do działania poprzez pokazywanie nowych możliwości, a jest ich sporo – mówi Andrzej Kozłowski. – Póki co funkcjonują różne programy, projekty organizowane przez Urząd Marszałkowski, lokalne grupy działania. Chodzi tu głównie o działalność informacyjną – są wśród nas osoby, które doświadczanie w pozyskiwaniu takich środków mają i mogą innym służyć pomocą.

Stowarzyszenie stawia sobie też za cel uporządkowanie sprzedaży Piwa Kazimierskiego, które w Kazimierzu pojawiło się z jego inicjatywy.

- Jestem za tym, żeby możliwość sprzedaży Piwa Kazimierskiego była dla wszystkich, nie tylko dla członków stowarzyszenia, jednak z korzyścią dla nas jako inicjatorów, bo grosik czy dwa od butelki sprzedanej przez nie członków na rzecz stowarzyszenia przełoży się na większą aktywność naszej organizacji, która w swojej historii udzielała pomocy pogorzelcom i innym potrzebującym czy wspierała finansowo porządkowanie wąwozów – mówi Andrzej Kozłowski.

Nowy zarząd chce organizować częstsze spotkania wszystkich członków stowarzyszenia, ponieważ inicjatywy powinny wychodzić od samych przedsiębiorców, a nie tylko od zarządu.

- O wszystkich inicjatywach, które wyłonią się, każdorazowo będziemy czytelników Kazimierskiego Portalu Internetowego informować – deklaruje Kozłowski.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Conrad.
  Namawiam do rezygnacji ze sprzedaży W mieście piwa o nazwie Kazimierskie.Bardzo marną jakość. Conrad.
  • Nie jest takie złe
   oj, ktoś chce mieć wyłączność!
 • Tess
  Cudownie, sądząc po ilości komentarzy, kompletny brak zainteresowania organizacją w miasteczku, w którym jest więcej kupców i przedsiębiorców niż stałych mieszkańców.
  • Mariusz
   Kowalski mógł przecież zmienić statut i być trzecią kadencję. W sumie mógł też być i 4 i 5 i 6. A trudno o zainteresowanie czymś co chyba tylko potrzebne było panu Kowalskiemu w jego walce o władze!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę