Czysty Kazimierz. Czysta gmina

Skomentuj (21)

zobacz więcej (14)

W gminie Kazimierz Dolny po raz kolejny już zorganizowana została społeczna akcja sprzątania. Tym razem frekwencja zaskoczyła samych organizatorów.

Akcje sprzątania są coraz bardziej nagłaśniane, ale i coraz bardziej modne. W gminie Kazimierz Dolny stały się one coroczną tradycją. Najbardziej jednak cieszy fakt, że zmienia się nieco nastawienie ludzi i robocze rękawiczki oraz worek w ręku nie wydają się już nikomu śmieszne, wręcz przeciwnie, budzą szacunek.

W tegorocznej akcji sprzątania Kazimierza Dolnego i okolicy wzięło udział kilkadziesiąt osób. Oprócz frekwencji dopisała też pogoda. Warunki były wręcz idealne na wiosenny spacer kazimierskimi szlakami.

- Bardzo się cieszę, że przyszło tak wielu ludzi – mówi Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Nie spodziewałem się tak licznego przybycia, takiego odzewu. Wiem, że w poszczególnych miejscowościach naszej gminy sytuacja wygląda podobnie. Zaangażowali się radni, mieszkańcy, strażacy z miejscowych OSP a także młodzież szkolna.

W tym roku do akcji włączyli się także lokalni przedsiębiorcy, którzy wspólnie z władzami Miasteczka przygotowali vouchery uprawniające do licznych rabatów na kazimierskie usługi i atrakcje. Jak się okazje, wspólnie można zrobić wiele dobrego, połączyć przyjemne z pożytecznym.

 

Sprzątanie objęło całą gminę. Sprzątano nie tylko w samym Kazimierzu, ale także w Rzeczycy, Wierzchoniowie, Dąbrówce, Skowieszynku i innych miejscach. Gdzie? – pochwalcie się swoimi zdjęciami. Czysta gmina – to nie wstyd!

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • Ormo wiec
  @wscibski szkoda.... powinieneś się położyć obok tych opon
 • wścibski
  Szkoda że nie wyrzuciłem opon samochodowych bo pszok nie przyjmuje.A tak to by wywieżli.
 • Xyz
  Dobrze, że w sprzątaniu wzięli udział włodarze, bo inaczej byłaby to akcja pod hasłem "weźmy się i zróbcie".
 • Jan
  Niektóre osoby dowiedziały się dopiero w tym roku że można sprzątać. Wstyd
 • mieszkanka
  W sobotę sprzątanie, a ja dzisiaj w poniedziałek z rana wyjmowałam śmieci po turystach z własnego żywopłotu i płotu Pomysłowość sobotnio niedzielnych spacerowiczów mnie zadziwia.Na przykład półlitrowe butelki po napojach wetknięte pomiędzy sztachety w płocie albo w oczkach siatki ogrodzeniowej .O dekoracji krzewów forsycji i pigwowców nie wspomnę ,tam też na patykach powtykane puszki po piwie .Zaznaczę ze wszystko to zostało zrobione tuż po sprzątnięciu całej ulicy .Jak widać z facebooka potrafią korzystać ,a dziwnym trafem o miedzynarodowej akcji sprzątania świata nie słyszeli i nadal śmiecą i śmiecić będą .Trzeba łopatami do pustych głów im wciskać żeby śmieci wrzucali do koszy albo do plecaka
  • mieszkaniec
   Ciekawe czy w Niemczech też tak by dekorowali trasę???
  • Harry
   Mieszkancze.....w rzeszy....to by im taaaak dopierniczyli(kare)--ze oni by sie tam z rozumem nie polapali !!
 • Przewodnik Kazimierz Dolny
  W sobotę zrobiliśmy wspólnie coś ważnego.
  Razem, mieszkańcy, turyści, politycy i biznes.
  Dzięki Wam wiosna w Kazimierzu nie będzie z plastiku i szkła zalegającego wśród rodzącej się przyrody.
  Pokazaliscie także że świadomość ekologiczna to również świadomośc obywatelska. Jestem dumny że mogłem w sobotę wraz współpracownikami uczestniczyć w takim DZIELE

  Dziękuje Wam wszystkim.
  Pawłowi za transport, Mateuszowi za projekt kartki, Arturowi za otwartość dla idei i wspieranie czynem wspólnego działania ( pokazałeś jakim powinien być burmistrz), Marcinowi za zaangażowanie młodzieży , Mieszkańcom za ich powszechne ruszenie i udział w Akcji, turystom, a kilku ich przyszło - za pomoc, Ewie z Hotelu Berberys za pyszny bigos i grochówkę abyśmy zregenerowali siły, Kokpitowi za otwarcie wieczorem zamku i ognisko. Generalnie wszystkim którzy wzięli udział i w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu tej akcji. Polsat to nie jedyne medium które przekazało wieści o naszej inicjatywie. Pozytywny przekaz poszedł świat. Kazimierz łączy i niech tak będzie dalej. Niech duch naszej współpracy trwa i przełoży się na pomyślność mieszkańców i całej gminy oraz radość turystów z wizyty w naszym Miasteczku.

  Z wyrazami wdzięczności
  Przewodnik Kazmierz Dolny

  #czystykazimierz
  #arturpomianowskiburmistrzkazimierzadolnego
  #ekobusik
  #hotelberberys
  #KOKPiT
  #gminakazimierzdolny
  #nocnezwiedzaniekazimierza
  • pijany znad Grodarza
   Krócej byłoby WSZYSCY, a bardziej TAJEMNICZO " Brawo Wy i My" nizli:

   : W sobotę zrobiliśmy wspólnie coś ważnego.
   Razem, mieszkańcy, turyści, politycy i biznes."


   Kiedy podsumowanie akcji ?.
 • Iga
  Super akcja Kazimierzacy na piątkę!
 • mieszkaniec
  Sory, ale dla mnie to trochę promocja śmiecenia. Brakuje najważniejszego elementu - prewencji. A tak, to przewrotnie "można" naśmiecić bo ktoś posprząta; albo będę śmiecił to może voucher wygrać się uda... Ale dla sprzątających szacunek i ukłony.
  • mieszkanka
   Jeszcze się taki nie urodził.... dajmy na to zmieniony zostanie kosz na śmieci. Super powie większość ale pan A kolor był nie konsultowany pan B powie to pod turystów a co dla mieszkańców pan C stary miał lepszy klimat itd. Po prostu zawsze trzeba coś skrytykować!
  • Miejscowy
   No i tu jest sedno. Więcej koszy, prewencja - to bardzo mądre. Te śmieci to nie tylko puszka po piwie, ale i cały kontener ciuchów czy stara umywalka.
  • mieszkaniec
   Akcja prowadzona od lat, a efekty widać, słychać i czuć. Jeżeli, tak jak w innych krajach (chociaż tutaj też o poziom kultury chodzi) nie będzie porządnych kar za śmiecenie, to efekt będzie nadal krótkotrwały i propagandowo-pokazowy. Szkoda, że nie ma nagród za niezaśmiecanie i najniższe wytwarzanie śmieci.
 • Tadeo
  Brawo Kazimierz 😍
 • Anton
  Proszę cieszmy się, że wspólnie udało się tyle dobrego zrobić. Młodzi, starsi, jeszcze starci i dzieciaki. Wspaniałe. Nie zwracajmy uwagi na te złośliwości paru osób, które muszą coś napisać żeby komuś dogryźć.
  • Mieszkaniec gminy
   Tegoroczne sprzątanie niczym nie różniło się od tych sprzed lat. Byliludzie i była pogoda. W tym roku były tylko prezenty... Chwała tym co przychodzą z poczucia dbałości o środowisko. Od lat Ci sami.
 • K.Z
  bardzo fajna inicjatywa. jestem zaskoczona że tyle osób wzięło udział w akcji sprzątania. pozytywnie zaskoczył również fakt uczestnictwa kilku lokalnych przedsiębiorców. miejmy nadzieję że w przyszłości będzie ich więcej niż kilku bo wszyscy korzystają z tego że gmina jest czysta :)
 • franek
  w niedzielę na Szkolnej już leżała puszka po piwie
 • Anna
  Brawo!!! Aż miło,ze Kazimierzacy potrafią zrobić razem cos dobrego!
  • Z boku
   Cała gmina sprzątana jest od kilku lat. Jest to tylko kontynuacja ale przedsiębiorców nie widać było

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę