Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (27-29 listopada)?

Skomentuj (1)

Spędzacie andrzejkowy weekend w Kazimierzu Dolnym? Zobaczcie więc, co będzie działo się w tym czasie w naszym mieście!

Niżej znajduje się zestawienie wydarzeń i imprez, jakie w najbliższy weekend organizowane będą w Kazimierzy Dolnym. Sprawdźcie co będzie się działo.

28 listopada, sobota

10:00 Bezpłatne warsztaty wikliniarskie (Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Puławska)
Nie wszyscy wiedzą, że dawniej kazimierzanie zajmowali się wyplataniem przedmiotów z wikliny. Teraz, dzięki bezpłatnym warsztatom, każdy może spróbować swoich sił w tym tradycyjnym rzemiośle. Zajęcia skierowane są do osób zainteresowanych rękodzielnictwem – ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

12:00 Wycieczka andrzejkowa
W programie wycieczki jest zwiedzanie kazimierskich rynków, bulwaru nadwiślańskiego i wzgórza franciszkanów. Spacerowi towarzyszyć będą miejscowe opowieści i legendy. Koszt wycieczki to 15 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci powyżej piątego roku życia.

19:19 Spektakl „Poławiacze pereł” (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)
W Korzeniowej wystąpi Improv Teatr ze spektaklem „Poławiacze Pereł”. Cena biletu to 20 zł – ilość miejsc jest ograniczona.

29 listopada, niedziela

17:00 Niedziela Literacka (Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów)
Niedzielne spotkanie w Kuncewiczówce będzie poświęcone książce „Śmierć pięknych saren” autorstwa Oty Pavla. Poprowadzi je jak zwykle prof. Zofia Mitosek z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zachęcamy też do odwiedzania wystaw, które trwają w Kazimierzu i okolicach:

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Wanda Michalak
    "Niedziela Literacka odbywa się dzisiaj, 29 listopada 2015 w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego przy Rynku 19 w Kazimierzu Dolnym; zapraszamy na godz. 17:00.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę