Bwa Brzegi startują już w sobotę!

Skomentuj (2)

Po dwunastu miesiącach przygotowań 12. Festiwal Dwa Brzegi jest gotowy, by zaprosić wszystkich kochających kino, muzykę, literaturę, sztuki wizualne – a także niespieszne rozmowy o sztuce i życiu – do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą.

Program artystyczny 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest bardzo bogaty.

Świat pod Namiotem to najnowsze filmy fabularne i dokumentalne, dające obraz tego, czym żyją twórcy filmowi i widzowie w różnych miejscach na świecie i jak dużo mamy wszyscy wspólnego, mimo że wywodzimy się z różnych kultur. A jednocześnie, jak dużo mamy do stracenia, jeśli zapomnimy o empatii. W tej sekcji mamy m.in. filmy: Hirokazuu Koreedy („Shoplifters”), Jose Padilhii („7 dni”), Isabel Coixet („Księgarnia z marzeniami”), Pawła Pawlikowskiego („Zimna wojna”), Jean-Luc Godarda („Image Book”), Andrew Haigha („Polegaj na mnie”), Siergieja Łoźnicy (Donbas), Barbeta Schroedera („Wielebny W.”), Christiana Petzolda („Tranzyt”), Matteo Garrone („Dogman”), Janusza Kondratiuka („Jak pies z kotem”) Jafara Panahiego („3 twarze”), Árpáda Bogdána („Genezis”).

Muzyka Moja Miłość to między innymi portrety takich artystów jak: Gurrumul, Grace Jones, Matangi, Ryuichi Sakamoto, João Gilberto. Ludzie obdarzeni nieprzeciętnym talentem muzycznym, którym dzielą się z publicznością na całym świecie. Wzruszają, inspirują, bawią. Czy ich życie za kulisami jest równie kolorowe?

Retrospektywy reżyserskie to spotkania z mistrzami. Tomasz Zygadło, Miloš Forman, Károly Makk. Polak, Czech i Węgier – brzmi jak początek dobrego dowcipu i momentami będzie śmiesznie, ale przede wszystkim będzie o nas, o Europie lat 60. i 70. To szansa, by spojrzeć na samych siebie z perspektywy czasu. Arkadiusz Jakubik będzie naszym gościem i bohaterem sekcji I Bóg stworzył aktora. Lekcje kina pozwolą na szczere rozmowy z Maja Komorowską, Danielem Szczechurą, Łukaszem Rondudą, Urszulą Antoniak.

Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych to w tym roku 34 filmy i 34 tematy – ciekawe, zaskakujące, bardzo oryginalnie opowiedziane.

Spotkania literackie w cyklu Niesfilmowani to okazja do rozmowy ze współczesnymi pisarkami i pisarzami, liczne wernisaże w Muzeum Nadwiślańskim, kazimierskich galeriach i w najbardziej ekologicznej galerii świata, czyli w Mięćmierzu, jeszcze bardziej pobudzą naszą wyobraźnię.

Na ukojenie zmysłów z pewnością nie wpłyną wieczorne koncerty: m.in. Nosowska feat. Zamilska, Raz Dwa Trzy, EABS, Dr Misio. Cieszymy się bardzo , że w tym roku dla uczestników Festiwalu mamy też specjalne prezenty: koncerty zespołów Przybył, Odpoczno, BAiKA, Teściowa Śpiewa, Arek Jakubik Solo, New Cage, Francis Tuan oraz pokazy najlepszych filmów minionego sezonu na Małym Rynku w Kazimierzu, na które to wydarzenia wstęp jest bezpłatny.|

Jak co roku, na czas Festiwalu, niczym feniks z popiołów powstaje Miasteczko Festiwalowe przy ulicy Nadwiślańskiej 9 w Kazimierzu Dolnym. Nasza doświadczona ekipa techniczna pod wodzą producenta Zbigniewa Dobrosza zakończyła budowę Kina Lubelskiego, Małego Kina i Salonu Black Red White. Już jutro miejsca te zapełnią się gośćmi i rozpocznie się filmowo-artystyczny maraton.
Zapraszamy!


Grażyna Torbicka
Dyrektor Artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
i Stowarzyszenie Dwa Brzegi


Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2018. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

 

Źródło: DwaBrzegi.pl

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • plis
  Prosze tylko by burmistrz nas nie osmieszyl. Krotko i konkretnie a nie to gledzenie.
  • pijany znad Grodarza
   Nie wiesz co piszesz. Byłeś ?. Słyszaleś.?.

   Mowił krótko i dowcipnie. W sam raz.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę