Bester Quartet na finał Pardes Festival

Skomentuj (1)

zobacz więcej (13)

Pardes Festival za nami. Tegoroczną, czwartą już edycję imprezy zakończył koncert zespołu Bester Quartet, który odbył się na Zamku w Kazimierzu Dolnym w ramach cyklu Muzyczny Zamek.

Czwarta edycja Pardes Festival już za nami. Tym razem na finał imprezy organizatorzy przygotowali wielką muzyczną ucztę, dodatkowo w przepięknej scenerii: koncert zespołu Bester Quartet, który odbył się na dziedzińcu kazimierskiego Zamku.

- Bester Quartet jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 r. w Krakowie z inicjatywy muzyka młodego pokolenia, kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera – zapowiadali organizatorzy. – Oryginalny, odważny artystycznie repertuar oparty głównie na kompozycjach własnych, ale i opracowanych specjalnie dla tego składu instrumentalnego – to znak rozpoznawczy Bester Quartet. Zespół nieustannie zdobywa uznanie krytyki muzycznej i publiczności na całym świecie.

W powyższej zapowiedzi nie ma zakłamań. Koncert zespołu Bester Quartet to niezapomniane przeżycie. Piękne, wyraziste brzmienia niejednokrotnie zaskakują. Muzyka w wykonaniu tych artystów relaksuje, koi i przenosi w inny wymiar. Jednak dodatkowo jest też bardzo żywiołowa i energetyzująca. Taki występ nie nudzi. Wręcz przeciwnie, chce się więcej i więcej. Czy można więc wymarzyć sobie wspanialsze zwieńczenie kilkudniowego festiwalu? Chyba nie. Być może więc finałowy koncert w ruinach kazimierskiego Zamku stanie się znakiem rozpoznawczym Pardes Festival? Kto wie. Przekonamy się o tym za rok, podczas kolejnej edycji imprezy.

 

Organizatorem koncertu Bester Quartet w ramach Pardes Festival był Kazimierski Ośrodek Klutury, Promocji i Turystyki.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Pokaż stopkę