Pardes Festival 2016 za nami. Co za rok?

Skomentuj (6)

Czwarta edycja Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską już za nami i nadszedł czas refleksji i podsumowań.

Dobiegła końca czwarta edycja Pardes Festival. I znowu udało się wspólnie z publicznością festiwalową zrealizować zamysł programowy organizatorów: powrócić do dawnej polsko-żydowskiej kolonii artystycznej w Kazimierzu, wejść w utracony świat polskich Żydów w sztetlach i wielkich ośrodkach miejskich okresu międzywojnia, przemierzyć ścieżki łemkowskie, znowu posmakować śliwki, która stanowi pomost między dawnym i dzisiejszym Kazimierzem nad Wisłą.

W zachwycie i skupieniu uczestniczyliśmy też w misterium muzycznym, jakim był bez wątpienia koncert pieśni łemkowskich w wykonaniu chóru Widymo w Teatrze na Klepisku. A rewelacyjny koncert finałowy Bester Quartet na Zamku, który zorganizował Urząd Miasta Kazimierz Dolny i Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki uznajemy za wspaniały przykład współpracy z instytucją samorządową, która doskonale rozumie swoją powinność mecenasa kultury.


Pięknie dziękujemy raz jeszcze wszystkim partnerom z Kazimierza Dolnego i Lubelszczyzny, których entuzjazmowi i wielkiemu wsparciu zawdzięczamy sukces Pardes Festival 2016.

Planujemy już program piątej edycji Pardes Festival 2017, ale czy dojdzie do skutku w kształcie, który marzy się organizatorom, zależeć będzie od zaangażowania Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, który, co przyznać musimy z dużym zażenowaniem, mniej niż skromnie wspiera Pardes Festival.

Piąta edycja w 2017 r. byłaby swego rodzaju podsumowaniem wątków festiwalowych już obecnych w latach ubiegłych, bo zamierzamy wykreować swoisty miszmasz i powrócić na znane już ścieżki tematyczne. Chcielibyśmy zaprosić publiczność festiwalową na spotkania na skrzyżowaniu szlaków żydowskich, romskich, ormiańskich i łemkowskich, zorganizować trzy koncerty i w niedzielę festiwalową powędrować z kustoszami Muzeum Wsi Lubelskiej po niezwykłym podlubelskim skansenie. Szykujemy też nową identyfikację graficzną Pardes Festival. Festiwal potrwa od środy, 16 sierpnia - do niedzieli 20 sierpnia 2017 r. Zapraszamy!

 

Tekst: Aleksandra Markiewicz
Fot. Marcin Pietrusza

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Lach
  A czy w Izraelu tamtejszy parlament - Kneset, czy inne władze lokalne z pieniędzy Chazarów zwanych nie wiedzieć czemu Żydami, ochoczo wspierają organizacyjnie i finansowo kulturę polską?
  • Z miasta
   No właśnie tak samo z naszymi największymi sojusznikami w UE czyli Brytyjczykami. Masowo wspierają Polaków dobrym słowem, dotacjami i wspierają kulturę chociaż żyje naszych tam kilkaset tysięcy.
  • pijany znad Grodarza
   Dlaczego Lach, a nie Lech ?
   ps. uczestniczyłeś w Festiwalu Chazarow ?
 • Redakcja
  W imieniu autorki tekstu zamieszczamy komentarz:
  "Komplementowany był Pan Burmistrz Andrzej Pisula i KOKPiT za wsparcie i szczególne zaangażowanie, a Pan Wicemarszałek jako przedstawiciel zarządu Urzędu Marszałkowskiego powitany został przed koncertem Bester Quartet na Zamku. Wszystko zatem zgodnie z tekstem powyżej. Pozdrawiam AM"
  • pijany znad Grodarza
   czyżby niepotrzebnie " został powitany" ?
   ps. pamietam / byłem /, jak MOCNO sie kłaniał.

   Pani Aleksandro.
   Wielki podziw, wielkie uznanie i wielkie dzięki za Festiwal. Było pięknie.
 • pijany znad Grodarza
  "Planujemy już program piątej edycji Pardes Festival 2017, ale czy dojdzie do skutku w kształcie, który marzy się organizatorom, zależeć będzie od zaangażowania Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, który, co przyznać musimy z dużym zażenowaniem, mniej niż skromnie wspiera Pardes Festival."

  Nic nie rozumiem. Toć p. Marszałek byl nadzwyczaj mocno komplementowany za zaangażowanie.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę